Garažo vartų remontas: dažniausiai pasitaikantys gedimai ir jų sprendimai

garazo vartu remontasGaražo vartai – svarbi namų saugumo detalė. Ypač tais atvejais, kai garažas yra sujungtas su gyvenamuoju namu. Dažnai tokiais atvejais iš garažo lengva patekti tiesiai į namą, todėl garažo vartai čia atlieka svarbų vaidmenį. Pasitaiko atvejų, kai sugedus vartams, žmonėms mano, kad garažo vartų remontas – nesudėtingas darbas, galima juo pasirūpinti ir pačiam. Tačiau tai nėra tiesa.

Dažniausiai garažo vartų gedimai pasimato po žiemos. Ypač tais atvejais, kai vartai nejudinami arba kuriam laikui paliekami nevisiškai uždaryti. Tuomet gali atsirasti įvairių gedimų. Specialistai įspėja, kad apie garažo vartų gedimus galima sužinoti daug ankščiau nei vieną rytą pamatyti, kad vartai neatsidaro. Dažniausiai apie rimtesnius gedimus praneša iš anksto pasirodantys signalai.

  • Sunkiai juda. Vienas svarbiausių signalų, dėl kuriuo reikėtų susimąstyti. Jeigu vartai pradėjo judėti lėčiau ir sunkiau, greičiausiai, laikas peržiūrėti visus mechanizmus.
  • Nemalonus garsas. Jeigu darant garažo varytus, girdimas nemalonus garsas, toks kaip metalo trynimasis, girgždesys ar cypimas, reikėtų pasirūpinti garažo vartų apžiūra. Gali būti, kad reikalinga specialisto pagalba, kuris galės pasakyti, koks  vartų remontas reikalingas.
  • Trūkčioja. Dar vienas mechaninis signalas, kad vartų sistemoje gedimas. Tokiais atvejais, kai vartams besiveriant, jie ima trukčioti, reikėtų rimtai sunerimti. Gali būti, kad sistema kažkur užsikerta ir vieną rytą ar vakarą vartų negalėsite atidaryti.

Ar visada reikalingas vartų remontas?

Labai dažnai žmonės galvoja, kad vartus tikrai gali susiremontuoti patys. Juk tai nėra tvoros vartai, tad čia galima ir pačiam daugiau eksperimentuoti. Tačiau dažniausiai tokie eksperimentai pasibaigia liūdnai. Galiausiai nepavykus susitvarkyti patiems, vartus vis tiek tenka parodyti profesionalams. O šiems darbo būna tik padaugėję.

Todėl specialistai įspėja jokiu būdu patiems neremontuoti garažo vartų jeigu jie pirkti oficialiai iš įmonės. Tokiems gaminiams dažniausiai suteikiama ilga garantija. Todėl geriau kreipkitės į įmonę ir ji pasirūpins, kad būtų atliktas kokybiškas garažo vartų remontas. Greičiausiai jis dar Jums bus ir nemokamas. Tuo tarpu jeigu bandysite darbų imtis patys, tikėtina, ne tik pažeisite mechanizmus, sugadinsite vartus, bet kartu teks atsisveikinti ir su garantinio aptarnavimo galimybe. Geriau tokius darbus patikėti specialistams. Tikėtina, kad taip sutaupysite ne tik nemažai savo laiko, bet ir pinigų.

Didžiausi mitai apie protingas sistemas namams

protingos sistemosPastaruoju metu tiek technologijų, tiek šiuolaikinio interjero entuziastai nenustoja linksniuoti protingų namų sąvokos. Prieš keletą metų tam tikri patobulinti lengvai kontroliuojami sprendimai namams ėmė jungtis į vieną sistemą, kurią dabar ir vadiname protingais namais. Kai kam tai kelia norą kuo greičiau pagerinti savo gyvenimo sąlygas ir susidiegti patogias naujoves, kiti gūščioja pečiais nieko apie tai nežinodami ir neplanuodami pasidomėti… Būtent iš pastarųjų lūpų kartais ir galima išgirsti dėl nežinojimo susidariusias skeptiškas nuomones, kurias mes čia pavadinsime mitais. Taigi, priešais juos –  keturi didžiausi mitai apie protingų namų sistemas ir tų mitų paneigimas.

MITAS: Su protingo namo sistema daug mokėsite už elektrą.

TIESA: Nustebsite, bet protingo namo sistemos gali padėti sutaupyti. Vieną kartą investavę į protingus sprendimus, juk niekada paskui dėl jų nesigailite, ar ne? Taip yra ir šiuo atveju. Vienas iš pavyzdžių – protingo namo sistema, reguliuojanti tinkamai apšvietimą, gali padėti sutaupyti pinigų energijos sąnaudoms. Įdiegta pagal jūsų poreikius pritaikyta aplinka, lengvas skirtingų šviesos valdymų pasirinkimas leis visuomet eikvoti tik tiek energijos šviesai, kiek jos iš tiesų reikia. O jeigu kažkur, kur nieko nėra, vis dar degs šviesa, jums net nereikės bėgti į kitą kambarį jos išjungti, viską galėsite padaryti valdydami šviesą nuotoliniu būdu. Nemažai sutaupysite ir optimizavę namų šildymo ir vėdinimo sistemas. Pasirinkus norimas aplinkas, galėsite daugiau ar mažiau šildyti bei vėdinti tam tikras erdvės zonas, niekur nebus perteklinio vartojimo – taip ir sutaupysite. Kiekvienos funkcijos optimizavimas namuose, žinoma, padės sutaupyti ir pinigus, ir laiką.

MITAS: Protingų namų sistemas sau gali leisti tik turtuoliai.

TIESA: Pirmiausia pasidomėkite, kiek kainuoja protingo namo sistema ir tokio namo statybos. Paaiškės, kad statybos kainuos tiek pat, kiek visada,  o namo išmanumo sistema ilgainiui leis sutaupyti (žr. mitą aukščiau). Pakalbėkime apie visa tai plačiau. Jeigu statotės namą, jau turite numatytą biudžetą statyboms. Pasirinkus išmanių namų sistemų įdiegimą, jūsų biudžetas labai nepasikeis. Juk kažkokius sprendimus ir sistemas namams taikyti vis tiek turėsite. Tad santykinai nedaug pakilusi išmanių namų sistemų įdiegimo kaina reikš, kad galėsite vėliau patirti daug daugiau komforto. Tad galbūt neleisite pinigų kitiems komforto pagerinimams. Be to, kaip minėta aukščiau, su išmaniomis sistemomis namams taupysite energiją.

MITAS: Protingos sistemos neturi ateities.

TIESA: Dažniausiai toks stereotipas gali atsirasti, protingų namų sistemą palaikius trumpalaikiu mados klyksmu. Tačiau kokios iš tiesų yra išmanių namų perspektyvos ateityje? Ko gero, išmanias sistemas reikėtų vertinti kaip sprendimą, kuris vienaip ar kitaip pakeis visų namų ateitį. Jeigu ne visiškai visos, tai bent tam tikromis komplektacijomis išmanios sistemos bus naudojamos visiems namams. Tai tas pats, kas kažkada atsiradusi elektra, internetas ar kiti patogumai, be kurių dabar neįsivaizduojame gyvenimo. Kol kas tai naujovė, tačiau vėliau turbūt bus įprastas dalykas.

MITAS: Protingi namai turi labai daug sudėtingų sistemų.

TIESA: Viskas priklauso nuo to, kokios bus pasirinktos protingo namo sistemos, kokie standartai. O juk nėra būtina į namus sudiegti visiškai viską, kas įmanoma, kad tai jau būtų laikoma protingu namu. Net ir keletos išmanių sprendimų pritaikymas jau leis namus pavadinti protingais namais. Pavyzdžiui, galbūt kažkam svarbu, kad protingi namai turėtų geras vartų pakėlimo, žaliuzių reguliavimo, vėdinimo, užrakinimo, signalizacijos įjungimo sistemas. Ir tik jos ir bus sudiegtos. Kitiems labiau norėsis valdyti šilumos, o gal šviesos dozavimą. Tai irgi įmanoma padaryti su išmaniomis sistemomis. Ir jos gali būti įvairių standartų: protingos, bet nebūtinai sudėtingos, nebūtinai sujungiančios visas įmanomas funkcijas, kartais namams padedančios tik iš dalies.

Geri patalynės užvalkalai padeda kokybiškai pailsėti

užvalkalaiPatalynės užvalkalai yra ta tema, kurios nereikia pristatinėti. Juk patogi patalynė – kokybiškas miegas. O apie miegą irgi visi puikiai suprantame – tas trečdalis paros ne šiaip sau praleidžiamas lovoje.

Ar aplinka, kurioje miegame, lemia poilsio kokybę? Daugelis tikriausiai atsakytų teigiamai. Visgi ne paslaptis, jog vieni žmonės užmiega lengviau, o kitiems reikia nemažai pagulėti, kol pagaliau suima snaudulys. Bet ir tai dar nėra patvirtinimas ar paneigimas apie miegamojo erdvės reikšmę poilsio kokybei. Juk tai, kad miegojome 12 valandų, nebūtinai reiškia, jog jaučiamės kaip naujai gimę. O štai 7 valandos miego – nebūtinai ženklas, kad visą dieną žiovausime.

Patalynė

Skirtumų yra įvairių ir juos veikiausiai paaiškintume remdamiesi biologiniais dalykais. Bet šiame straipsnyje nesileisime į gilius mokslinius apmąstymus. Tačiau privalu paminėti, kad norint kokybiškai pailsėti vertėtų atkreipti dėmesį į patalynę. Kaip paminėta šio straipsnio pavadinime, geri užvalkalai ir apskritai patalynė padeda kokybiškai pailsėti. Pasitelksime kelis pavyzdžius, leisiančius suprasti, kad patalų svarba tikrai didelė.

Įsivaizduokite, kad patalynė priprakaituota ir kvapas itin nemalonus. Ar tokioje aplinkoje gerai miegotumėte? Vargu. Smarvė erzintų ir būtų sunku sudėti bluostą.

Užsiklojus pernelyg karšta. Ar išsimiegosite? Gal… Bet pabusite tarsi nubėgę maratoną – sušilę, sulipusiais plaukais.

Patalai per maži. Traukiate iš vienos pusės į kitą, bet kaip neapsiklojate, taip neapsiklojate. Ech, ir kaip sudėti tą bluostą?..

Šie trys pavyzdžiai (priprakaituota patalynė, pernelyg šilta patalynė, per maža patalynė) aiškiai parodo, kad tai, ant ko miegate ir kuo užsiklojate, turi įtakos miego gerovei.

Miegamasis

Pastabesni skaitytojai, ko gero, tikisi atsakymo ir apie patį kambarį, kuriame miegama. Psichologai yra pateikę visokių prielaidų ir išvadų, susijusių su kambario apstatymu ir spalvomis, todėl galima teigti, kad erdvė turi įtakos poilsio kokybei. Bet prisiminus, kad kiekvieno žmogaus paros ritmas skirtingas (taip pat skirtingi miego įpročiai ir pats miego poreikis), nesinori absoliutinti. Jeigu jūsų kambarys yra jaukiausia pasaulyje vieta, tai nereiškia, kad atsidūrę kokiame nors neįmantriame viešbutyje blogai išsimiegotumėte. Aišku, niekas negarantuoja, kad apsistoję penkių žvaigždučių viešbutyje vos tik atsigulę užsnausite.

Gausus pasirinkimas

Reikėtų pasakyti, kad patalynė ir užvalkalai – nedeficitinė prekė. Tai gera žinia kiekvienam ieškančiam naujos patalynės. Net ir penkių žvaigždučių viešbučiai turi iš ko rinktis. Taigi, apsilankę parduotuvėje turėtumėte rasti patinkantį produktą – dailius užvalkalus.

Pagal matmenis ir kainą, pagal medžiagą ir dizainą… Skirtingų gaminių daug, todėl pirkėjai randa variantą, atitinkantį poreikius ir vėliau nenuviliantį. O kadangi pirkėjai ieško kokybiškų produktų, gamintojai ir pardavėjai turi pasistengti, kad pateisintų vartotojų lūkesčius. O tie lūkesčiai juk ne kokie materialistiniai. Užvalkalų pasirinkimas atsakingas, nes įsigytas daiktas – investicija (investicija į save, kaip pastaruoju metu populiaru formuluoti).

 

 

 

Renkamės blenderį: savybės į kurias reikia atkreipti dėmesį

blenderiaiŠiais laikais labai daug kalbama apie sveiką gyvensena ir maistą, kurį mes suvartojame kiekvieną dieną. Atrodo visi žinome, kaip svarbu valgyti kuo daugiau daržovių, tačiau ne visi jas vartojame. Viena iš dažniausiai žmonių akcentuojamų priežasčių, kodėl jie vartoja mažai daržovių – nepatogus jų valgymas. Turime išeitį – blenderiai.

Blenderiai skirti susmulkinti, sumalti maistą taip, kad jis puikiai tiktų ir mažiems vaikams, ir seneliams ir visiems, kurie nori skaniai valgyti, tačiau ieško ir greito paprasto daržovių sumalimo būdų.

Renkantis trintuvą reikia įvertinti tam tikrus kriterijus. Žemiau pateikiame sąrašą, kuriuo naudojantis greitai ir paprastai atrasite tinkamas barzdaskutes.

Rankinis vs stacionarus?

Žinoma, rankinis turi būti pasirenkamas tuomet, kai įranga naudojama retai. Juolab, stacionarūs dažniausiai skirti jau supjaustytiems produktams sumalti. Kadangi stacionarių nereikia laikyti rankose – jie puikiai tinka tuomet, kai įranga naudojama labai dažnai. Kitu atveju blenderiuojant ranka gali pavargti. Tiesa, verta pažymėti, kad rankinius yra kur kas paprasčiau išvalyti nei stacionarius.

Galingumas

Vėlgi, viskas remiasi į tai, kokio kietumo daržoves ar kitus maisto produktus planuojate blenderiuoti bei kaip dažnai naudosite įrangą. Kuo galingumas bus galingesnis – tuo maisto produktai bus greičiau sutrinami. Tiesa, galingesnis paima daugiau elektros energijos. Tiesa, kai tokia įranga naudojama retai – nepajusite jokio skirtumo, tad pirkti specialiai ekonomiško paprasčiausiai neverta.

Dažniausiai rekomenduojami trintuvai, kurių galia siekia iki 500 vatų. Tai optimalus sprendimas.

Trintuvo medžiaga arba iš ko pagamintas specialus indas?

Blenderiai dažniausiai gaminami iš plastikos ir tai tikrai nereiškia, kad jie prasti, greitai suges. Svarbiausia yra tai, kad blenderio indas būtų atsparus pažeidimams, kurių nepavyks išvengti blenderiuojant su aštriomis galvutėmis. Keramikiniai atrodo žavingai, tačiau netyčia numetu ant žemės gali tekti su jais atsisveikinti.

Gamintojas

Blenderiai gaminami labai skirtingų įmonių ir būtinai rekomenduojame su jomis kuo plačiau susipažinti. Internete naudinga perskaityti ne tik gamintojų filosofijas, tačiau ir kitų žmonių komentarus, atsiliepimus apie tam tikro gamintojo produkciją.

Jeigu nusistatysite pinigų sumą, kurią galite skirti trintuvui – pavyks sutaupyti daug laiko ieškant geriausio. Ypač tokiu atveju kai perkate internetu.

 

Ar pinigai į balą, ar į kaminą?

kamino kainaKliento poreikiai auga kasdien. Norisi vis daugiau komforto, naujovių, tačiau taip pat ir geros kokybės bei prieinamos kainos. Kaip ir bet kurio kito produkto, taip ir keramikinių kaminų gamintojai, stengdamiesi išlikti konkurencingoje rinkoje, klientui pateikia labai daug pasirinkimų. Įvertinę kainos ir kokybės santykį, galime rasti sau tinkamiausią variantą.

Visi keramikiniai kaminai turi savo pagrindinius ir stabilius privalumus. Jie yra ilgaamžiai, lengviau valomi, atsparūs rūgštims, aukštos temperatūros poveikiui, dažniausiai jiems suteikiama 30 metų garantija. Tačiau, norint užsitikrinti visus šiuos privalumus nereikėtų pasitikėti vien tik savo rankomis. Protingiausia būtų montavimą patikėti profesionaliems meistrams, kad vėliau netektų susidurti su papildomais rūpesčiais.

Šiandien, nepakanka pasakyti, kad produktas yra puikus, ilgaamžis ir tikrai nenusivilsite jį įsigiję. Dar niekam nepavyko pabėgti nuo klausimo ,,O kiek kainuoja?“. Taigi, kiek reikės išleisti norint įsigyti keramikinį kaminą? Kokia visiems prieinama kamino kaina?

Viskas priklausys nuo to, kokį gamintoją pasirinksite. Pavyzdžiui norint įsigyti mažiausių išmatavimų kaminą (4 metrų aukščio ir 160 milimetrų skersmens), reikia pasiruošti šiek tiek gluminančiam kainos skirtumui. Kaina svyruoja nuo 350 € iki beveik 600 €, tačiau nereikėtų iškart išsigąsti, nes visuomet galima pagauti akciją. Akcijos metu mažiausių išmatavimų kaminą galima įsigyti už 255 €. Tai tikrai gera kamino kaina!

Daugeliui ir mažiausių matmenų kamino kaina gali pasirodyti tikrai pakankamai didelė, bet juk norisi tvirtai stovėti XXI amžiuje ir naudotis visomis jo lengvatomis, tačiau kokia tų lengvatų kaina? Savaime suprantama, kad didėjant kamino matmenims didėja ir suma. Nuo minimalios kainos, pagal pasirinktus matmenis, suma staiga nešoka į padanges, ji auga palaipsniui ir už kiekvieną metrą neprideda prie savęs poros šimtų eurų. Tarkim, jei reikalingas vidutinių matmenų (7 – 8 metrų aukščio ir 180 mm skersmens) kaminas, viena iš siūlomų kainų yra maždaug 800 €, tačiau atidžiau paieškojus galima rasti ir daugiau nei perpus mažesnę kainą.

Didžiuliame pasiūlos sraute tikrai įmanoma pasiklysti tarp begalės įvairių sumų. Jei vienas gamintojas pateikia 600 € kainą už mažiausių išmatavimų kaminą, tai kitas, už maždaug tokią pačią kainą, siūlo įsigyti didžiausių išmatavimų (11 metrų aukščio ir 200 milimetrų skersmens) kaminą. Ar čia žaidžia kokybė? Ar pigiausias produktas yra blogiausias produktas? Žinoma, nei vienas gamintojas šių paslapčių neišduos, todėl rinkdamasis keramikinį kaminą klientas turi žinoti ne ką mažiau už patį gamintoją.

Taigi, ar į balą, ar į kaminą? Jokiu būdu ne į balą, nes naujovės tam ir atsiranda, kad pakeistų tai, kas jau nugyveno savo metus. Sumos gali gąsdinti, tačiau reikia tik atsakingo ir praktiško požiūrio renkantis produktą.

Tapetų klijavimas: praktiški patarimai, kurie padės išvengti dažnai pasitaikančių klaidų

tapetu klijavimasTapetų klijavimas – itin populiarus sienų apdailos būdas dėl daugelio priežasčių: tapetais galima paslėpti nedidelius sienų nelygumus bei statybininkų paliktą broką, tai taip pat yra puikus būdas į interjerą įnešti įmantrių atspalvių, raštų arba tekstūrų. Tapetų pasiūla yra tikrai labai didelė, todėl  išsirinkti tinkamą variantą paprastai užima nemažai laiko. Tačiau reikia pabrėžti, kad net pačius gražiausius tapetus gali sugadinti netinkamai atliktas tapetų klijavimas, tad pristatome kelis praktiškus patarimus, kurie padės nesuklysti.

Kiek tapetų rulonų reikės? Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo to – ar tapetai yra derinami ar nederinami. Jei raštas turi atsikartojimą, atsikartojimo matmuo turės įtakos reikalingam tapetų rulonų skaičiui. Jeigu tapetai yra nederinami, jų kiekio skaičiavimas yra gana paprastas: tereikia sudauginti kambario perimetrą su kambario aukščiu, o tada padalinti iš rulono ploto. Derinamų tapetų raštą reikia derinti, todėl skaičiavimas yra kiek kitoks: išmatavus kambario aukštį prie jo reikia pridėti tapeto rašto pasikartojimo ilgį. Norėdami sužinoti kiek iš vieno rulono gausite gabalų, reikia rulono ilgį padalinti iš prieš tai gauto skaičiaus ir suapvalinti jį į iki mažesniojo sveiko skaičiaus. Internete yra gausu specialių skaičiuoklių, kurios gali tiksliai apskaičiuoti jums reikalingą tapetų kiekį. Specialistai visada pataria įsigyti truputi daugiau derinamų tapetų rulonų, dėl galimų tapetų kirpimo ir klijavimo proceso klaidų.

Kaip išvengti oro puslelių? Dažna su tapetų klijavimu susijusi klaida – oro puslelės po tapetais, atsiradusios juos suklijavus. Dažniausios tokių puslelių atsiradimo priežastys: netinkamai paruoštas paviršius, prasti klijai arba per žema temperatūra (kai vyko klijavimo darbai). Tokią klaidą galimą ištaisyti įpjovus oro puslelę popieriaus rėžtuku, o tada tą vietą tiesiog reikia gražiai ir tvarkingai priklijuoti iš naujo.

Kaip išvengti atsiklijavusių tapetų rulono kraštelių? Kita itin dažna tapetų klijavimo klaida – atlipę tapetų krašteliai. Tai nutinka dėl kelių priežasčių: netinkamai paruošto paviršiaus, užtepus per mažai arba per daug klijų, netinkamai parinkto klijų įsigėrimo laiko. Tačiau tokia klaida yra lengvai sutvarkoma: pakėlus tapeto kraštelį, teptuku jį reikia padengti klijais, o tada sandūrą reikia išlyginti voleliu.

Ar verta stiklinti balkoną?

balkonų stiklinimas VilniujeIki šiol galvojau, kad balkonų stiklinimas yra savaime suprantamas. Sakau, iki šiol. Todėl, kad viskas pasikeitė lemtingą dieną, susipažinus su keliomis versliomis mamomis. Iš visiškai nereikšmingų pokalbių sulipdyta diskusija atskleidė, kad šiuo klausimu kiekviena turi skirtingą ir gana kategorišką nuomonę. Atrodo, kad atsakymas užkoduotas genuose ir niekam nekelia net mažiausių abejonių. Todėl pradėjau apie tai diskutuoti su įvairių sričių specialistais. Jų rekomendacijos privertė lyg iš naujo įvertinti atskirus kriterijus.

Namo vieta

Kaip sako ekspertai, balkonų stiklinimas vilniuje ar kitame didmiestyje turėtų prasidėti nuo svarstymų apie namo, daugiabučio vietą. Jeigu pastarasis yra arti pagrindinių miesto arterijų arba miesto centre, netoli pagrindinių gatvių arba labai tankiai gyvenamuosiuose rajonuose balkonų stiklinimas vilniuje yra išeitis apsisaugoti nuo visų tokių vietų keliamų nepatogumų.

Dažnai akcentuojama, kad kiek kainuoja balkono stiklinimas, iškart padarant prielaidą apie neva milžinišką kainą. Iš tiesų kaina nėra didelė palyginti su komfortu, kurį balkonų stiklinimas vilniuje užtikrina.

Šeimos sudėtis

Kitas faktorius, kurį dažnai nutylime yra šeimos sudėtis. Jeigu gyvenate daugiabutyje ir auginate vieną ar kelis mažamečius vaikus balkonų stiklinimas vilniuje turėtų atsidurti prioritetų sąraše. Pirmiausiai dėl vaikų saugumo. Pripažinkime, kad nėra taip, kad namie neatitrauktumėme akių nuo savo mažųjų neklaužadų. Tuo tarpu berėmis balkonų stiklinimas yra puiki išeitis kuriant papildomą ir saugią erdvę žaidimams.

Finansinė padėtis

Kitas klausimas kokias konstrukcijas rinktis. Dažnai abejojama tarp balkonu stiklinimas aliuminio konstrukcijomis kaina ir balkonu stiklinimas bereme konstrukcija kaina. Pastarasis yra brangesnis, tačiau jo rėminimas sudėtingesnis, o vizualiai rezultatas atrodo patraukliau.

Jeigu asmeniniai finansai leidžia yra galimas ir terasu stiklinimas.

Asmeniniai poreikiai

Galiausiai, pats svarbiausias punktas mūsų sąraše yra asmeniniai poreikiai. Jeigu šeimininkai nenori stiklinti balkonų, tai neverta dėl to ir galvos sukti. Greičiausiai jokie įtikinėjimai ir racionalūs arba patirties patvirtinti argumentai nepadės. Nors to ir nereikia. Kita vertus, jeigu poreikis yra kokybiškas balkonu stiklinimas panevezyje, balkonu stiklinimas siauliai ar balkonu stiklinimas alytuje yra labai naudingas ir ilgaamžis.

Ventiliatoriai: privalumai ir trūkumai

ventiliatoriusVentiliatoriai – viena geriausių nuo seno žinomų priemonių, padedančių kovoti su nepakeliamu karščiu šiltuoju  metų laiku. Dažnai žmonės nepagalvoja apie ateinančią vasarą ir susirūpina ventiliatorių įsigijimu tik tada, kai jų labai prireikia. Būtent vidurvasarį, išaugus ventiliatorių paklausai, jų kaina taip pat išauga. Taigi, nepagalvojus apie tai, kad ventiliatoriai bus neabejotinai reikalingi, gali tekti gerokai permokėti. Kodėl delsti, jei galima tai padaryti iš anksto? Tačiau šį kartą ne apie tai.

Populiarėjant kitoms namų vėsinimo (ar oro paskirstymo sistemoms,  svarbu pabrėžti, kokius ventiliatoriai turi privalumus. Geriausia palyginti ventiliatorius su oro stacionariais oro kondicionieriais. Pirmiausia, oro kondicionieriai užima išties daug vietos. Tuo tarpu, vėdintuvai yra nedideli, kompaktiški ir mobilūs. Jie būna tiek pastatomi ant grindų (su aukštesniu kotu) ar ant stalo. Kondicionierius iš esmės yra skirtas tam tikrai temperatūrai patalpoje palaikyti, tačiau esant dideliam karščiui ir norint tiesiog atsivėsinti, tai padaryti yra išties sunku. Ventiliatoriai šiuo atveju pasitarnaus tikrai geriau. Ventiliatorių galima atsukti į norimą kambario vietą, tarkime, į savo darbo vietą, kurioje nuolat sėdima, ir maloni vėsa bus nuolat jaučiama.

Kitas be galo aktualus klausimas yra įrenginių portabilumas. Dažniausiai kondicionieriai būna montuojami į sieną, tad jų perkelti negalima. Norint naudoti kondicionierių kitoje patalpoje, reikia tiesiog įsirengti papildomą vienetą, o tai gali būti išties brangu. Kuomet namuose ar biure naudojami ventiliatoriai, problemų su jų perkėlimu kilti tikrai neturėtų. Jie yra itin lengvai pernešami, tad atsivėsinti galima bet kuriame kambaryje. Dar vienas aspektas, susijęs su vėdinimo prietaisų perkėlimu – ventiliatoriaus perkėlimas nereikalauja sienų išgriovimo. Tai yra puiki priežastis, dėl kurios turėtų būti pasirenkami ventiliatoriai.

Tačiau abiejų rūšių vėdinimo prietaisai – tiek ventiliatoriai, tiek ir oro kondicionieriai, turi tam tikrų neigiamų savybių. Pavyzdžiui, pagrindinis kondicionierių minusas yra kaina – jie kelis, jei ne keliasdešimt kartų brangesni, nei ventiliatoriai. Tuo tarpu ventiliatoriai paprastai veikdami skleidžia išties nemažą triukšmą, kuris laikui bėgant gali imti erzinti. Taigi nėra vieno teisingo atsakymo, kokį prietaisą pasirinkti, tačiau delsti nereikėtų – kuo arčiau vasara, tuo labiau brangsta ventiliatoriai ir kita oro vėsinimo įranga.

Pakabinami šviestuvai: kur jie tinka labiausiai?

pakabinami sviestuvaiTurbūt kiekvienam žmogui labai svarbu susikurti jaukų namų kampelį, į kurį būtų gera grįžti po ilgos darbo dienos. Tam labai pasitarnauja šiltos, akies nerėžiančios spalvos, mėgstamo stiliaus baldai ir kitos mielos detalės. Vieną svarbiausių vaidmenų sukuriant palankią aplinką atlieka ir apšvietimas. Ypač, kai pasirenkami pakabinami šviestuvai – juk jie reikalingi kone visuose kambariuose. Kur jie reikalingi labiausiai?

Miegamasis

Kol virtuvėje ar koridoriuje galima drąsiai išsiversti su įleidžiamais, lubiniais ar sieniniais šviestuvais, miegamasis – tai erdvė, kuriai pakabinami šviestuvai būtini. Jie padeda sukurti norimą atmosferą bei gali atlikti daugiau nei vieną funkciją: būti ryškiu ir puikiai šviesą sklaidančiu šaltiniu arba tiesiog puošybos elementu, sukuriančiu blausesnę, intymesnę šviesą (tai priklauso nuo jūsų pačių poreikių). Jei įrenginėjate minimalistinį, modernų miegamąjį, galima rinktis kuklesnių formų, klasikinių atspalvių (balto, pilko, švelniai rausvo, rusvo ir pan.) šviestuvus. Norint avangardiško, provanso ar klasikinio stiliaus interjero, tiks ir ryškūs pakabinami šviestuvai ar net masyvesni sietynai. Svarbu atkreipti dėmesį į jų dydį – jis neturėtų užgožti kambario erdvės.

Valgomasis

Valgomajame turi vyrauti tam tikra atmosfera, nuteikianti jaukioms vakarienėms su šeima bei smagiam pasisėdėjimui su draugais. Tam tiks išskirtiniai, į lubų vidurį centruoti pakabinami šviestuvai, kurių šviesa nukreipta į pagrindinį kambario akcentą – stalą. Čia užteks ir mažiau galingų, blausesnę šviesą skleidžiančių lempų, kurios neapkraus akių ir leis atsipalaiduoti bei mėgautis puikiu laiku su artimais žmonėmis.

Vaikų kambarys

Nors vaikų kambariui reikalingas tikrai ne vienas šviesos šaltinis, patartina pasirūpinti ir pakabinamu šviestuvu (o gal net keliais). Jei auginate dar mažus vaikučius, jiems tikrai patiks įvairūs besisukantys ar šviečiantys pakabinami šviestuvai su žaismingais elementais, kurie tiesiog užburs jūsų kūdikį. Vyresniems vaikams galima montuoti ir kokybiškesnes lempas, kurios tiks skaitymui, žaidimams. Žinoma, mielų detalių atsisakyti tikrai nebūtina – svarbu, kad jos smarkiai nesiskirtų nuo bendro kambario įvaizdžio. Pasirinkus neutralias spalvas, gerai žinomus herojus ir bet kokio amžiaus vaikams tinkančias dekoracijas, tikrai neprašausite ir išrinksite ilgai tarnausiantį apšvietimą.

Atliekos vežamos tik iš inventorizuotų konteinerių. Ką tai reiškia daugiabučių namų gyventojus?

konteineriu nuomaKretingoje kilo didelis nepasitenkinimas paskelbus, kad atliekos iš neinventorizuotų konteinerių nebus vežamos. Ar tai reiškia šiukšlėmis apverstus daugiabučių kiemus? Kas turi inventorizuoti konteinerį ir kaip galima tai patikrinti?

Specialus lipdukas

Sertifikuoti konteineriai žymimi specialiu RFID lipduku. Beje, toks lipdukas susijęs ir suo tuo, kad mokestis už atliekų išvežimą bus skaičiuojamas pritaikant dvinarią mokesčio skaičiavimo metodiką. Konteineriu nuoma, šiuo atveju, visuomet yra tik inventorizuotų konteinerių. Todėl konteineriu nuoma klaipeda, statybiniu konteineriu nuoma siauliuose, konteineriu nuoma kaune ar juriniu konteineriu nuoma būtų skaičiuojama atsižvelgiant į konteinerių tūrį.

Taip pat tokie lipdukai yra siejami su konkrečiu adresu arba įmone. Konteineriu nuoma užtikrina, kad inventorizuotų konteinerių lipdukai bus nuskaitomi specialiu įtaisu, o sistemoje stebima atliekų išvežimo reguliarumas.

Vis dar yra svarstoma koks turėtų būti minimalus atliekų išvežimų skaičius per savaitę, ar mėnesį. Taip pat, kaip išlaikyti teisingumo principus gyventojams, kurie gyvena vieni ir šiukšlių išmeta mažiau už statistinę keturių asmenų šeimą.

Noras kontroliuoti vartotojus

Konteineriu nuoma gali būti ne tik buitinėms atliekoms. Taip pat nepaisant to, kad statybinis konteineris kaina didesnė, bet inventorizacija jam privalo būti atlikta.

Atliekų tvarkytojai pastebėjo, kad emigrantai arba gyvenamosios vietos nedeklaravę gyventojai naudojasi atliekų išvežimo paslaugomis, nors už jas apskritai nemoka. Taip pat atliekų teikėjai pripažįsta, kad daugelis ieškančių statybinio vagonelio nuoma net nepasivargina pasidomėti atliekų išvežimo kaina iš jo. Tai turėtų padaryti. Todėl naujoji lipdukų tvarka turėtų sutramdyti tokius pažeidėjus.

Pagaliau, tik paskelbus apie naują tvarką pradėta aktyviau domėtis statybiniu atlieku konteineriu nuoma vilniuje kaina ir statybiniu atlieku isvezimas vilniuje kaina. Konteineriu nuoma ir griežtesnė atliekų išvežimo tvarka vertinama teigiamai.

Jei nėra lipduko…

… Ir vis dėlto, jeigu lipduko nėra tai nereiškia, kad bus puolama bausti gyventojus. Pasikirtas vadybininkas bandys kaip įmanoma skubiau išsiaiškinti kokia klaida įvyko, o gal situacija yra unikali, gal lipdukas nukrito ir jį tereikia iš naujo užklijuoti. Kad ir kokios priežastys būtų vadybininkas sieks jas išspręsti gyventojų naudai.

Televizoriai vaikams – į ką atkreipti dėmesį renkantis

televizoriai vaikamsDaugelio tėvų valia, televizoriaus vaikų kambaryje nebūtų. Juk medikai nuolatos perspėja, kad vaiko akys silpsta žiūrint per daug to televizoriaus. Bet medikų reikalas perspėti, o tėvų – toliau žaloti savo vaikus, o senatvėje dūsauti „kokią klaidą padariau auklėdamas?..“ Palikime nuošalyje moralines dilemas ir pereikime prie šiuolaikinių poreikių.

Televizoriai vaikams yra reikalingi dėl daugybės priežasčių. Visų pirma, tai puikus užimtumo būdas. Gal geriau jis žiūri namie televizorių, o ne su įtartina kompanija šlaistosi kiemais.

Taip pat televizorius – puiki pramoga. Tiksliau ne pats aparatas, o tai, ką jis rodo. Penktadienį ir šeštadienį rodo daugybę animacinių filmų, laidų apie gamtą, kuriomis tikrai galima sudominti vaikus ir paauglius (jei žiūrite kartu, aišku). Pramogas galima susikurti ir patiems. Juk prie kiekvieno televizoriaus galima prijungti žaidimų konsolę ir mėgautis itin puikiu žaidimo vaizdu. Tikrai nieko prieš žaidimus, kurie skatina vaikus pajudėti. Juk yra Kinect technologija, kur viskas valdoma judesiais ir žaidžiant žaidimą reikia pamosikuoti rankomis ir pašokinėti. Smurtas? Ar tikrai žaidimai skatina daugiau smurto, nei vaikai mato patyčių savo mokyklose ir vaizdo klipų su mušamais bendraamžiais? Moralus į šoną. Geriau pagalvokite, kaip išnaudoti laiką žaidžiant žaidimus kartus. Niekas taip nesuvienija tėvo ir paauglio sūnaus, nei geras lenktynių ar karinis žaidimas dviems…

Šiuolaikiniai išmanūs televizoriai patys turi žaidimus. Ypač jei jie su Android TV operacine sistema, kuri leidžia žaisti tuos pačius žaidimus, kaip ir mobiliajame telefone. Belieka prisijungti prie Google paskyros, kad nedingtų žaidimo progresas ir pirmyn.

Televizoriai kenkia akims. Taip, tai faktas, įrodytas mokslininkų. Bet ar žinote kodėl jie kenkia? Jei žiūrite prietemoje ir vėlyvu paros metu, smegenims labai sunku pasiruošti miegui. Televizoriaus ekranas, kaip ir visi kiti ekranai, išskiria mėlyną šviesą, kuri yra artima dienos šviesai. Taip smegenys gauna signalą, kad dar diena, dar šviesu ir nereikia miegoti. Vaikams tai labai svarbu, nes nuo miego kokybės priklauso jų raida ir pasiekimai. Dėl to reiktų vengti žiūrėti televizorių vėlai vakare užsigesinus šviesą.

Kitas kenkimas yra kai nesubalansuojamas atstumas tarp akių ir ekrano. Ekranas turi būti per 1,5 karto ilgesnį atstumą, nei jo įstrižainė. Jei televizorius yra 1 metro įstrižainės (40 colių), žiūrėti jį galima mažiausiai iš 1,5 metro atstumo. Vaikų kambariai dažnai yra maži, todėl ir televizoriai vaikams perkami 32-40 colių įstrižainės. Didesnių nereikia, nes jiems norisi kartais „sulįsti“ į ekraną.

Dabar televizoriai perkami internetu, todėl galima rasti tikrai neblogų pasiūlymų.

Racionalus maisto išlaidų planavimas – kaip sutaupyti?

apsipirkimas per akcijasPlanuoti maistui skirtas išlaidas – sudėtingas, tačiau labai svarbus procesas, padedantis taupyti. Visi žinome, kad apsipirkimas per akcijas padeda išleisti mažiau. Iš kitos pusės, rinkodaros specialistai teigia, kad išpardavimų dienos neretai siejamos su didesnėmis išlaidomis, kadangi pirkėjai išleidžia daugiau (perka daugiau) nei įprasto apsipirkimo metu. Kad galėtumėte mėgautis kokybišku maistu ir sutaupytais pinigais, turite vadovautis specialistų rekomendacijomis ir patarimais.

Skirtingų prekybos tinklų pasiūlymai

Kad maistui skirti pinigai būtų planuojami tikslingai, svarbu domėtis pardavimų vietomis ir individualiais jų pasiūlymais. Kitaip sakant, jei žinosite, kokios akcijos rengiamos skirtinguose prekybos centruose, galėsite nuspręsti, kur apsipirksite. Suprasdami akcijų naudą, didieji prekybininkai šiandien siūlo individualius poreikius atitinkančius pasiūlymus ir taiko asmenines nuolaidas, kas sumažina rūpesčių bagažą ir taupo važinėjimui skirtą laiką. Iš kitos pusės, verta racionaliai įvertinti ir kelionės kainą – jei toliau nuo namų esančiame prekybos centre gausite vos kelių centų nuolaidą, ar iš tiesų apsimoka gaišti savo laiką ir deginti kurą?

Planuokite pirkinius ir biudžetą

Labai svarbu – iš anksto planuoti pirkinių krepšelį. Dažna klaida – ėjimas į parduotuvę alkanam ir tiksliai nežinant, ką ketinate pirkti. Tokiu atveju nusiperkame produktų, kurių iš tiesų nereikia. Siūlome iš anksto sudaryti tikslų sąrašą, ką ketinate pirkti parduotuvėje, ir griežtai jo laikytis. Žinoma, išbandyti naujus produktus galite, tačiau tai darykite retesniais atvejais ir nepasiduokite kasdien matomai reklamai. Finansų specialistai rekomenduoja riboti apsilankymų parduotuvėje skaičių. Siūlome pirkti savaitei į priekį arba suskirstyti apsipirkimus keliems kartams (kad galėtumėte nusipirkti greitai gendančių produktų). Nusistatykite aiškų savaitei skirtą pinigų biudžetą ir stenkitės jo neviršyti.

Asmeninių pasiūlymų svarba ir pirkimas per akcijas

Svarbu įvertinti skirtingų prekybos centrų kainas. Primename, kad to paties produkto kaina gali skirtis, todėl išlikite racionalūs. Kainą vertinkite su asmeniniais prekybos tinklų pasiūlymais, t. y. galbūt vienas produktas kainuoja daugiau, tačiau pritaikant jums skirtą nuolaidą, jį įsigysite gerokai pigiau. Beje, jei parduotuvė skelbia gerą akciją ar išpardavimų dienas, verta iš anksto nusipirkti daugiau ilgo galiojimo laiko produktų, pvz., miltų, aliejaus, arbatos, cukraus ir t. t. Iš kitos pusės, nedarykite esminės klaidos ir nepirkite greitai gendančių produktų dideliais kiekiais – taip nesutaupysite, o pralošite.