Kokios dantų balinimo priemonės yra geriausios?

oralgen nupearl dantų balinimo rinkinys klipshop.ltVisi nori turėti gražią šypseną, tačiau toli gražu ne visi deda užtektinai pastangų, kad galėtų džiaugtis nuostabia, plačia ir labai labai balta šypsena. Dantų balinimo priemonės bei reguliari higiena gali užtikrinti, kad Jūsų dantukų spalva bus kuo šviesesnė. Kartais sakoma, kad kai kurių asmenų dantukų spalva yra labai gelsva ir tokiu atveju neįmanoma dantukų kiek pašviesinti. Tai nėra visiška tiesa, kadangi net ir gelsvą kaulą turintys asmenys gali pasidžiaugti šviesesniais dantimis. Svarbiausia pasirinkti tinkamiausias priemones, kurios tiks konkrečiam žmogui.

Dantų balinimo pieštukas

Jis labai puikiai tinka tokiu atveju, kai turite užtektinai laiko ir tokiu atveju, kai reikia nusibalinti kokį nors vieną dantį, tačiau ne visus. Kartais tikrai pasitaiko tokių atvejų. Juolab, jeigu galimas dantukų balinimo biudžetas yra labai ribotas, tačiau norite, kad šypsena atrodytų puikiai, tokiu atveju dažniausiai balinami priekiniai dantukai. Tai visai gera alternatyva, kuri leidžia turėti kuo šviesesnius ir baltesnius dantukus. Tačiau balinimas tik sveikų dantukų dalis, kadangi reguliari burnos higiena vienintelė gali užtikrinti, kad Jūsų dantukai bus sveiki. Tik tuomet, kai dantukai yra sveiki galima juos balinti.

Dantų balinimas kapomis

Dantų balinimas namuose kapomis yra antras dažniausias pasirinkimas po pieštuko. Jeigu pieštuku reikia skirti daugiau laiko bei jėgų, tai tuo tarpu balinimas kapomis laimi todėl, kad balinti kur kas paprasčiau ir dažniausiai procedūra atliekama namuose.

Balinimo kapos nėra brangios, o jų nauda – akivaizdi. Dažniausiai kapos burnoje būna nakties metu, kadangi tokiu atveju žmogui visiškai nesukelia jokio diskomforto, o dantukai balsta Jums visiškai nieko nedarant.

Kapomis galima balinti tiek namuose, tiek stomatologo kėdėje. Šiuo atveju pasirinkimas remiasi į tai, kokios yra Jūsų laiko bei finansų galimybės. Žinoma, namuose greičiau ir pigiau, tačiau stomatologo atlikti darbai yra užtikrintesni.

Kada galima baltintis dantukus?

Dantų balinimo priemonės leis išsibalinti dantukus tik tokiu atveju, jei Jūsų dantukai yra tvarkingi. Jeigu norite namuose balintis dantukus – būtina pasitarti su profesionaliu stomatologu, kuris įvertinęs Jūsų dantukų būklę gali patarti, ar tai geras sprendimas, ar nelabai.

Baltintis dantukus galima tik tokiu atveju, jeigu:

 1. Jūsų dantukai yra tvarkingi. Jeigu turite skylučių arba dantukai yra kažkaip kitaip sužeisti – balinimas gali labai pakenkti dantukams. Pirmiausia apsilankykite pas stomatologą, o tik paskui pirkitės kapas.
 2. Dažniausiai nėščiosioms nerekomenduojama balintis dantukų, kadangi apskritai nėščiosioms reikia riboti pačias įvairiausias procedūras.
 3. Balinkitės dantukus tik tokiu atveju, jeigu Jums to tikrai reikia. Paprasčiausiai, kai kurie šiek tiek perdeda su savo dantukų būklę ir nori dar ir dar baltesnių dantukų. Nuo to jie gali tapti net ir mėlynesni.

Dantų balinimas kaina nėra labai didelė atsižvelgiant į tai, kad po kelių procedūrų galima džiaugtis jau kur kas šviesesniais ir baltesniais dantukais. Svarbiausia pasirinkti tas priemones, kurios Jums labiausiai tinka. O padėti teisingai pasirinkti gali specialistai, kurių patirtis leidžia atrasti geriausius variantus iš geriausių.

Viskas, ką reikia žinoti apie refliuksą

kas yra refliuksasRefliuksas yra nemaloni liga, kurią dažnai painiojame su skrandžio rūgšties padidėjimu. Deja, refliuksas yra labai klastinga liga, kuria Lietuvoje skundžiasi kas trečias. Pirmas iš simptomų ­– kosulys. Daugelis pacientų skundžiasi pojūčiu, lyg kąsnio negalėtų nuryti burnoje. Blogiausia tai, kad negydomas refliuksas gali baigtis net vėžiu.

Gydymas

Taigi, kas yra refliuksas? Tai susirgimas, kuomet skrandžio ir dvylikapirštės žarnos turinys atpilamas atgal į stemplę. Kadangi šis turinys jau yra su skrandžio rūgštimis padidėja stemplės nudeginimo tikimybė. Visa tai gali baigtis vėžiu, opomis.

Svarbu paminėti, kad kalbėdami apie tai kas yra refliuksas, turėtume akcentuoti, jog jis gali būti tulžinis, mišrus arba stemplinis. Nuo to priklauso gydymas.

Beje, šis susirgimas nėra suaugusiųjų liga. Dažnai pasitaiko refliuksas vaikams ar net refliuksas kudikiui. Jiems refliukso sukeltas kosulys pasireiškia gana skausmingu maistelio atpylimu.

Profilaktika geriau nei gydymas

Labai didelę įtaką susirgimui turi stresas ir netinkama mityba, per greitas gyvenimo tempas.

Į klausimą kas yra refliuksas galima atsakyti paprastai – susirgimas, tačiau refliukso gydymas naturaliomis priemonemis dažnai sukelia sumaištį. Nors refliuksas dieta yra pirmas gydymo, o taip pat ir profilaktikos, būdas.

Taigi, kai jau žinome kas yra refliuksas, galimas refliukso gydymas liaudies medicina arba refliukso gydymas homeopatiniais vaistais. Nes tradicinė medicina gali pasiūlyti tik kelis alternatyvius vaistus su jūros dumbliais. Tačiau ir vaistai nepadės jeigu nebus laikomasi rėžimo.

Dieta

Rėžimas tai yra valgymas nedidelėmis porcijomis kas tris valandas. Taip pat refliukso gydymas naturaliais budais remiasi į tokias pamatines taisykles, kaip atsisakymas visų padažų, saldumynų, aštraus maisto, pipirų, alkoholio, nepiktnaudžiaujant košėmis.

Kadangi nuo streso nepabėgsime verta atsisakyti citrusinių vaisių, o vakarienę valgyti likus nemažiau nei trims valandoms iki miego. Kita refliukso rykštė – riebus maistas. Tai reiškia, kad lietuviška tradicinė virtuvė, sergant refliuksu, ne mums. Paklausite ką galima valgyti? Galima gerti daug skysčių ir valgyti lengvą sveiką maistą, racioną papildant daržovėmis.

Kita vertus, refliuksas kaip ir kitos ligos yra išgydomos. Tai susirgimas, kuris tinkamai maitinantis ir laikantis gydytojo rekomendacijų gali praeiti net per mėnesį.

 

Dažniausias dantų taisymo būdas

Veikiausiai negalima paneigti, jog visi trokštame estetiškos šypsenos ir sveikų dantų. Tačiau dėl tam tikrų priežasčių – amžiaus, netinkamos priežiūros ar silpnų genų – mūsų dantys gali imti gesti. Svarbiausia, jog bet kokie gedimai nėra neįveikiami, todėl skaisčia šypsena galite džiaugtis net jei jūsų dantys jau yra taisyti. Dantų plombavimas – vienas iš efektyviausių ir todėl dažniausiai pasirenkamų dantų taisymo būdų.

Kodėl genda dantys?

Mokslininkai nuolat tyrinėja mūsų protėvių gyvenimo būdą, jų kūno sandarą bei jos pokyčius. Esama pastebėjimų, jog anksčiau gyvenę žmonės nesusidurdavo su tokiomis problemomis, kaip dantų ėduonis, veikiausia dėl to, jog valgė žalią mėsą. Šiandien, priešingai, nei anksčiau, dantų skausmas jau nebėra problema, su kuria būtų susiduriama retai: jį kenčia ne tik suaugusieji ar garbaus amžiaus asmenys, bet ir maži vaikai. Ėduonis, kitaip – dantų kariesas – yra bene dažniausia skausmo priežastis, viena labiausiai pasaulyje paplitusių dantų ligų. Dantų emalyje, dengiančiame jų paviršių, ima mažėti reikalingų mineralų – kalcio bei fostoro, todėl emalis lūžta ir taip jame atsiranda skylės. Be to, į dantų šaknų kanalus patekus infekcijai, gali kilti uždegimas, tokiu atveju būtinas kanalų gydymas – procedūra, kurios metu kanalai kruopščiai išvalomi taip, kad dingtų ne tik nešvarumai, bakterijos, bet ir skausmas. Žinoma, dantys gali būti problematiški ir dėl genų, tačiau, bet kokiu atveju, atsiradus skausmui, reikalinga specialistų pagalba. Odontologijos klinika – tai vieta, į kurią turėtumėte kreiptis iškart, vos pajutę, jog kenčiate dantų skausmą.

Graži šypsena – svarbi detalė

Tačiau plombuoti dantis prireikia ne tik tuomet, kai juose atsiranda skylučių. Neretai atliekamas estetinis plombavimas. Meninės dantų restauracijos metu pašalinami pažeisti ir šypsenos estetikai kenkiantys, nesveiki dantų audiniai, paliekant sveikuosius. Atkuriami audiniai atrodo puikiai, tad pastebėti skirtumą tarp tikrųjų jūsų dantų ir tų, kuriems atlikta meninė restauracija, tikrai sunku. Paprastai plombuojami ėduonies pažeisti, nudilę ar spalvą pakeitę dantys, tačiau neretai pasitaiko ir atvejų, kai reikalingas nuskilusio danties plombavimas. Taip per kelias procedūras galite lengvai susigrąžinti dailią šypseną. Nesvarbu, estetinio ar dėl dantų ligų reikalingo dantų plombavimas kaina dažnai yra panaši.

Dantų priežiūra po plombavimo

Dantų priežiūros specialistai noriai dalinasi patarimais, kaip geriausia prižiūrėti dantis, kad šie negestų. Žinoma, privaloma juos valyti bent dukart per dieną, o po kiekvieno valgio geriausia naudotis tarpdančių siūlų, kad nepažeistumėte dantų emalio. Be to, svarbu reguliariai lankytis pas dantų priežiūros specialistus bei vengti maisto, kuris turėtų įtakos dantų spalvai ar bendrai būklei. Tačiau, jei jums prireikė taisyti dantis, priežiūra po plombavimo tampa dar aktualesnė. Juk visi norime, kad dantis taisyti prireiktų kuo rečiau. Svarbu po bet kokios procedūros nepamiršti kitų vizitų pas specialistus maždaug kas pusę metų – atlikti burnos higienos procedūras, prireikus – ir plombuotų dantų poliravimą. Be to, privalu neužmiršti burnos higienos taisyklių. Pastebėjus, jog sena plomba dyla, būtina pasidomėti, kur atliekamas geriausias dantų plombavimas Vilniuje ar bet kuriame kitame mieste ir nedelsiant kreiptis į specialistus. Svarbu nedelsti ir nelaukti, kol plomba iškris, nes dantyje atsinaujinusi skylė sukelia ypatingai daug skausmo, trukdančio ne tik valgyti, bet ir dirbti, mėgautis laisvu laiku. Dantų plombavimas – tai bene geriausias būdas greitai atsikratyti skylių dantyse ir taip susigrąžinti puikią šypseną bei gerą savijautą.

Gerklės skausmas lengvai išgydomas vaistais

Vaistai nuo gerklės skausmoLietuvoje gerklės uždegimas kiekvienais metais aplanko labai didelę dalį tautiečių. Mūsų šalies gyventojai vis dar mano, kad sveikata turi rūpintis konkrečios institucijos, o ne pats žmogus. To įtakoje užpuola įvairiausios ligos, kurios negydomos transformuojasi į kur kas didesnes sveikatos problemas. Vaistai nuo gerklės skausmo Tantum Verde padeda labai greitai susidoroti su nemaloniu gerklės skausmu, kuris dažniausiai kyla dėl uždegimo.

Tantum Verde – labiausiai Lietuvoje paplitę vaistai, kurie padeda greitai susidoroti su labai nemaloniais skausmais, kurie dažniausiai apsunkina gyvenimą. Kuo greičiau pradėsite gydytis – tuo greičiau pavyks susidoroti su nemaloniais pojūčiais.

Ieškodami konkrečiai Jums labiausiai tinkamų vaistų – turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju, kuris gali patarti, kokie preparatai labiausiai Jums tinka. Kiekvienas atvejis yra individualus. Juolab, kai kurie žmonės gali būti alergiški vienoms arba kitoms medžiagoms. Taigi, konsultacija padės Jums atrasti tikrai kokybiškus vaistukus, kurie kovos su virusais bei bakterijomis. Pasinaudosite galimybe ir nelaukite, kol paprasčiausias gerklės uždegimas virs plaučių uždegimu ar dar rimtesnėmis ligomis, kurios gali labai sutrikdyti Jūsų gyvenimą.

Nepamirškite, kad šiuo metu labai populiaru vaistus pirkti internetu. Kai kurie žmonės baiminasi, kadangi bijo, kad gali gauti ne tą produktą, kurios yra laukiama. Šiuo atveju baimė yra visiškai nepagrįsta jeigu perkate iš patikimų prekybos vietų. Žinoma, internete galima atrasti labai daug abejotinų parduotuvių. Niekada negalite būti tikras, kad jų parduodama produkcija nebus žalinga, vien todėl labai rekomenduojame jokiu būdu nepirkti iš tokių vietų, kurios savo veiklos nėra įteisinusios arba kaip nors kitaip reglamentavusios.

Internete taip pat suteikiama galimybė pasikonsultuoti su asmeniu, kuris gali patarti individualiu vaistų pasirinkimo atveju. Geriausia, kai žmogus turi konkrečius klausimus, kurie jam yra aktualūs ir į kuriuos atsakius jo pasirinkimas bus greitai atrastas. O juk kuo greičiau pradėsite gydyti – tuo greičiau ir gerklės uždegimas nustos būti Jūsų priešas.

Kuo labiau saugosite savo sveikatą – tuo laimingesnis žmogus būsite. O jeigu liga jau jus užklupo – kuo skubiau įsigysite vaistus, kurie padės pagyti.

Baidarių nuoma, apranga ir avalynė

baidarių-nuoma

Šiandien baidarių nuoma – viena nuotaikingiausių verslo sričių, dovanojanti daug įspūdžių ir gerų emocijų. Itin plati plaukimo maršrutų pasiūla suteikia praktiškai neribotas pasirinkimo galimybes – keliautojai gali rinktis skirtingo sudėtingumo maršrutus ir jėgas išbandyti visuose Lietuvos regionuose. Kad kelionė būtų išties smagi ir įsimintina, jai reikalingas racionalus inventoriaus suplanavimas. Didžiausią dėmesį skirkite plaukimo aprangai ir avalynei.

Jei ketinate plaukti kaitrią vasaros dieną, rinkitės itin lengvus drabužius, kurie nevaržys jūsų judesių ir užtikrins maksimalų komfortą. Geriausias sprendimas – marškinėliai trumpomis rankovėmis ir šortai. Primename, kad net ir kaip atsargiai plauktumėte, baidarių nuoma paprastai neatsiejama nuo didelės drėgmės ir šlapių rūbų. Kad nepatirtumėte sunkumų, iš anksto pasirūpinkite atsarginių rūbų komplektu – šį supakuokite į neperšlampamą maišą. Primename, kad į hermetiškus maišus reikia suvynioti ir piniginę, fotoaparatą, telefoną ar kitus drėgmės bijančius daiktus. Kad išvengtumėte nemalonių staigmenų, į žygį neimkite daugybės technikos prietaisų. Jei ketinate plaukti kelias dienas, verta įsidėti kiek daugiau drabužių. Nepamirškite įsimesti maudymuisi skirtų rūbų. Jei ketinate stovyklauti ir nakvoti gamtoje, jums bus reikalinga apranga nakčiai. Jei galvojate apie plaukimą šaltuoju metų laiku, neišsiversite be kokybiškos termo aprangos, kuri padės palaikyti optimalią kūno temperatūrą, saugos nuo nemalonių aplinkos veiksnių, drėgmės, vėjo ir šalčio.

Kad žygio metu nejaustumėte diskomforto, rinkitės tik patogią, lengvą ir drėgmės nebijančią avalynę. Primename, kad kelionės metu jūsų kojos sušlaps, be to, greičiausiai teks brįsti į vandenį, norint baidarę nutempti ar pernešti ją sausuma. Šiuo atveju jums bus reikalingi vandeniui atsparūs batai, geriausia – pagaminti iš kokybiškos gumos. Nesirinkite lengvai nuimamų batų ar šlepečių, kadangi galite juos pamesti dumble ar vandenyje. Rekomenduojame įsigyti užrišamus ar tvirtai užsegamus vasaros batus. Avalynė turi būti tvirta ir kokybiška, kadangi susidursite su nelygiu paviršiumi (pvz., jums gali tekti lipti parvirtusiu medžiu).

Baidarių nuoma šiltuoju metų sezonu neatsiejama nuo kaitrios saulės ir vabzdžių, todėl kelionėje neišsiversite be kepurės ar skarelės, kuri apsaugos jus nuo perkaitimo. Rekomenduojame pasiimti ir kokybiškus saulės akinius, kurie apsaugos jūsų akis nuo pavojingų ultravioletinių spindulių. Pasiimkite apsauginį kremą nuo intensyvios saulės, kad išvengtumėte skausmingų nudegimų. Pagalvokite apie specialius preparatus nuo vabzdžių įgėlimo. Rekomenduojame su savimi turėti pirmosios pagalbos vaistinėlės rinkinį, kuris padės ištikus nelaimei.

Kodėl geriau privati odontologijos klinika Kaune nei valstybinė?

odontologijos klinika KaunePastaraisiais metais vis dažniau kalbama apie tai, kad valstybinės gydymo įstaigose nemažėja pacientų eilės, o specialistų trūkumas neleidžia išspręsti šios problemos. Todėl labai dažnai pacientai keliauja iš valstybinių įstaigų į privačius kabinetus. Puikus pavyzdys – odontologijos klinika Kaune ar bet kuriame mieste. Tokia įstaiga itin populiari ir reikalinga, o paklausa didėja kasmet. Kodėl vis daugiau žmonių mieliau renkasi privatų gydymą nei valstybines odontologo teikiamas paslaugas?

Kai kankina skausmas – laukti nesinori

Pagrindinė priežastis, kodėl daugelis žmonių mieliau renkasi privačias odontologijos paslaugas, žinoma, yra lengvas prieinamumas. Dažniausiai valstybinėse įstaigose vizito pas odontologą reikia laukti ilgai, kartais net kelias savaites. Tačiau praktika rodo, jog daugelis žmonių į odontologą kreipiasi tuomet, kai ima kankinti nemalonūs jausmai ar net skausmas. Tokiu atveju laukti tikrai nėra kada. Todėl geriausias pasirinkimas tuomet ir yra odontologijos klinika Kaune, tokia kaip Kalniečių odontologijos klinika, kur dirbantys specialistai visuomet greitai priima sudėtingus pacientus. Tad nereikia laukti eilėje, pacientais pasirūpinama greitai ir profesionaliai. Juk nėra nieko blogiau kaip kentėti danties skausmą.

Visuomet arti namų

Labai dažnai privačios klinikos yra patikimesnės pacientams jau vien todėl, kad galima pasirinkti netoli namų, darbo ar kitoje strateginėje vietoje įsikūrusią kliniką. Dažniausiai vizitas į valstybinę ligoninę yra itin nepatogus todėl, kad ne visuomet valstybinė gydymo įstaiga yra patogioje strateginėje vietoje. Kai reikia trumpam apsilankyti pas specialistą, nesinori gaišti daug laiko vien kelionei pas jį. Todėl privačios odontologijos klinikos, esančios įvairiose vietose yra itin patogios pacientams.

Moderniausias aptarnavimas

Dar viena priežastis, kodėl privati odontologijos klinika Kaune ar kitame mieste daugeliui pacientų atrodo patrauklesnis pasirinkimas nei valstybinė gydymo įstaiga yra aparatūra ir priemonės. Deja, dažniausiai valstybinės gydymo įstaigos priverstos dirbti su mažu biudžetu, tad čia kartais galima pastebėti, jog naudojama technika skaičiuoja dešimtis metų veikimo. Tuo trapu privačiuose kabinetuose įrengiamos naujausios technologijos. Tai reiškia, jog pacientai ne tik gali džiaugtis nepatogumų ir skausmo nekeliančiomis procedūromis, bet ir naujausiais tyrimais bei šiuolaikiniais gydymo sprendimais. Tai yra itin svarbu pacientams, besirūpinantiems savo dantų sveikata ir burnos higiena.

 

Kodėl estetinis plombavimas sostinėje sulaukia pripažinimo?

estetinis plombavimas VilniujeTam tikrus žmones ar daiktus pripažįstame besąlygiškai. Džiaugiamės, kad šalį garsina auksine žuvele praminta plaukikė. Įsigiję „Alfa Romeo“ automobilį gėrimės jo dizainu, atleisdami už visas silpnąsias vietas. O užsukę į gerą odontologijos kliniką vėliau pažįstamiems rekomenduojame puikų gydytoją.

Rekomendacijos gyvuoja ir kalbant apie estetinį plombavimą. Pastebėtina tendencija, kad ši paslauga Vilniuje sulaukia daugybės teigiamų atsiliepimų. Kas sužavi pacientus? Galima išskirti šiuos punktus:

 1. geras kainos ir kokybės santykis;
 2. kvalifikuoti ir rūpestingi specialistai;
 3. moderni gydymo įranga;
 4. patogi vieta;
 5. malonus bendravimas;
 6. ilgalaikis gydymo rezultatas.
 7. Estetinis plombavimas Vilniuje atliekamas ne vienoje vietoje. Tačiau žmogus atranda priimtiniausią ir žino, kad prireikus odontologinio gydymo ir kitą kartą ten bus maloniai sutiktas. O pirmiausia dėmesį patraukia geras kainos ir kokybės santykis. Rekomendacijos apie tai sklinda iš lūpų į lūpas, kol ir jūs, užsukę į kliniką, tuo įsitikinate. Už gerą darbą norisi dosniai atsilyginti. Visgi kažin, ar kuris nors iš mūsų turime tiek pinigų, kad juos leistume bet kur. Svarbu, kad kainos ir kokybės santykis atitiktų lūkesčius. Tuomet ir sumokėti nėra gaila.
 8. Kad estetinio plombavimo ir kitų odontologinių procedūrų kokybė būtų gera, dėmesys kreiptinas į specialistų kvalifikaciją. Svarbu, kad žmogus, kurio kabinete apsilankėte, puikiai išmanytų savo darbą. Juk jūs norite džiuginti save ir pasaulį tobula šypsena.

Ne mažiau svarbu, kad gydytojai būtų rūpestingi. Estetinis plombavimas Vilniuje sulaukia pagyrų būtent dėl to, kad pacientai pasijunta gerai. Jais rūpinamasi, kreipiamas dėmesys į kiekvieną su dantimis susijusį aspektą.

 1. Kad būtų pasiektas nepriekaištingas rezultatas, svarbu ir tai, kokia įranga naudojama. Jei ji primena akmens amžių, gali nesinorėti pasirašyti jokioms procedūroms. Reikia paminėti, kad visas procesas turi būti atliekamas steriliai ir atsakingai.
 2. Estetinis plombavimas Vilniuje žavi ne tik sostinės gyventojus, bet ir pacientus iš kitų miestų. Daugelis sutinka, kad Vilniuje įsikūrusios odontologijos klinikos yra patogiose vietose. O tai itin svarbu (ypač tada, kai reikia ne vieno vizito).
 3. Malonus bendravimas siejasi su prieš tai minėtu rūpestingumu. Kad gydymas ar estetinės procedūros puikiai pavyktų, akcentuotina komunikacija. Turi būti užmezgamas gydytojo ir paciento kontaktas. Tai geras pamatas gydymo procesui. Be to, malonus bendravimas nuteikia pozityviai.
 4. Dar vienas svarbus kriterijus yra ilgalaikis rezultatas. Estetinis plombavimas Vilniuje atliekamas taip, kad nepasireikštų jokie nemalonumai, kad dantys ilgą laiką džiugintų savo spalva bei forma. Norisi, kad odontologui sumokėti pinigai taptų tikslinga investicija į sveikatą bei grožį.

Visa tai, kas čia paminėta, yra susiję. Estetinio plombavimo svarba šių dienų gyvenime neginčijama, o sostinė traukia kaip tokių paslaugų kokybės etalonas. Žmonės ieško to, ką būtų galima pavadinti teigiamų ypatybių suderinimu.

Veterinarijos klinika pataria, kaip maudyti namines kates

veterinarijos klinikaĮprasta manyti, kad katės sugeba savarankiškai pasirūpinti higienos procedūromis. Be to, įgimta kačių baimė vandeniui ragina atsisakyti maudynių ir neerzinti numylėto gyvūno. Vis dėlto, veterinarijos klinika teigia, kad kartais naminių kačių maudymas yra neišvengiamas procesas, pvz., jei augintinė stipriai išsipurvino lauke ar užsikrėtė blusomis. Tiesa, kates turime maudyti atsakingai ir rūpestingai – priešingai, gali nukentėti ne tik katės kailis, bet ir oda.

Pirmasis jūsų darbas – išsirinkti tinkamas priemones, tinkančias konkrečios veislės augintinei. Veterinarijos klinika primena, kad šampūnas turi atitikti jūsų augintinės kailio struktūrą, t. y. skirtingiems kailio tipams ar net skirtingo spalvos plaukui dažniausiai naudojamas skirtingo tipo šampūnas. Be to, specialistai primena, kad kai kuriais atvejais neišsiversite ir be pagalbinių priemonių, pvz., balzamo ar kondicionieriaus. Jei nežinote, kokį šampūną pasirinkti, pasitarkite su veterinaru. Jokiu būdu katės kailiui nenaudokite žmonėms skirtų priemonių.

Katės iš prigimties yra labai švarios ir prausimosi procedūroms skiria itin didelį dėmesį, todėl dažnų maudynių joms tikrai nereikia. Veterinarijos klinika pataria katę maudyti tik tada, kai tai daryti iš tiesų yra būtina, pvz., katė buvo lauke ir išsipurvino drėgnoje žemėje. Veterinarai primena, kad augintinės plaukai yra padengti specialios struktūros audiniu, kurį gamina poodinės riebalinės gyvūno liaukos. Tai reiškia, kad itin dažnos maudynės pakeis kailio struktūrą, todėl plaukas išsausės ir praras natūralų žvilgesį. Jei katės kailis nereikalauja specialios priežiūros, augintinę maudykite kelis kartus per metus.

Jei įmanoma, kačių nemaudykite šaltuoju metų laiku. Atliekant šią procedūrą, patalpų temperatūra turėtų siekti 23–25 laipsnius šilumos. Nepamirškite, kad kačių kūno temperatūra yra kiek aukštesnė nei žmonių, todėl geriau rinkitės kiek šiltesnį vandenį. Prileiskite į vonią vandens. Jo gylis turėtų siekti apie 12 cm. Ant pagrindo patieskite guminį kilimėlį, kad augintinei nereikėtų slidinėti. Rekomenduojame pasikviesti pagalbininką – vienas žmogus turėtų laikyti visas katės kojas, kitas – ištrinti augintinės kailį šampūnu. Katę reikėtų pradėti prausti nuo kaklo, palengva einant žemyn. Būkite ypatingai atsargūs, trindami galvą ir papilvę. Jei reikia, jautrias zonas – nosį, akis ir ausis – plaukite tik vandeniu, nenaudodami šampūno. Skirkite laiko šampūno ar muilo išskalavimui.

Baigus maudynes, nusausinkite kailiuką rankomis, tuomet susukite augintinę į rankšluostį. Galite naudoti kelis rankšluostėlius, jei pirmasis greitai peršlampa. Jei katės kailis trumpas, leiskite katei išdžiūti pačiai. Jei augintinės kailis ilgokas, skirkite daugiau laiko džiovindami katę rankšluosčiu. Veterinarai sako, kad kai kurios katės noriai mėgaujasi ir džiovintuvo procedūromis.

Masiniai renginiai Vilniuje: kaip išvengti nelaimės?

renginiai VilniujeMasiniai renginiai Vilniuje organizuojami išties dažnai. Tai puiki pramoga ir vilniečiams, ir miesto svečiams, deja, kartais po tokių renginių tenka išgirsti nemalonias žinias: kažkas kažką sužeidė, susižeidė pats, atsidūrė reanimacijoje, areštinėje ir pan., tačiau viso to būtų galima išvengti, jei žinotumėte kelias elementarias saugumo taisykles.

Masiniuose renginiuose pavojingiausia yra tada, kai kyla panika, o panika gali kilti bet kur ir bet kada. Ją dažniausiai sukelia gaisras, nevykęs juokelis apie bombą ir nepavykęs pirotechnikos pasirodymas. Kilus panikai, žmonės pasiduoda pirmykščiams instinktams, kurie sufleruoja bėgti ar slėptis, tačiau, prasidėjus neramumams minioje, nevertėtų pamiršti ir racionalaus proto. Skubėti galima tik gaisro atveju, kitose situacijose protingiau laikytis arčiau sienos, jei renginys vyksta uždaroje patalpoje, arba nuošaly bėgančios minios. Tokiu būdu bus galima išvengti sužalojimų. Visgi, jei nusprendėte bėgti, reiktų išmesti visus duriančius daiktus, kurie gali sužeisti jus ar aplinkinius, nusiimti karolius, šalikus, auskarus  bei akinius, atminkite, kad geriau jau be akinių nei be akių.

Kitas dažnas reiškinys masiniuose reginiuose – muštynės. Renginiai Vilniuje gerai organizuoti ir saugomi profesionalių apsaugos darbuotojų, tačiau asmenys, padauginę alkoholinių gėrimų, gali pradėti elgtis taip, kaip paprastai nesielgtų. Taigi, masiniuose renginiuose geriau nevartoti alkoholio ir narkotinių medžiagų. Kilus muštynėms, nevaidinkite didvyrio ir nesivelkite į jas, gerokai protingiau laikytis nuo jų atokiau. Tuo atveju, jei neblaivus asmuo kabinėjasi prie jūsų, nesivelkite į diskusijas ir ramiai pasišalinkite ten, kur publika ramesnė.

Masiniai renginiai – puikus pasirinkimas, kai norisi smagiai praleisti laiką didelėje žmonių minioje, tačiau kartais taip nutinka, kad per daug įsilinksminusi minia netyčia parverčia šalia esantį žmogų. Taip nutikus, svarbiausia apsaugoti galvą ir  greitai atsistoti.

Būdami minioje, atminkite:

 • Vietos prie scenos pačios judriausios, jei nesate nusiteikę šokti su kitais renginio dalyviais vienu ritmu, geriau nuo scenos laikytis atokiau;
 • Jei renginiai vyksta uždaroje patalpoje, nebūkite minios centre arba jos pakraštyje, o jei esate lauke, saugiausia vieta – minios pakraštys;
 • Nevartokite alkoholinių gėrimų. Be to, nerekomenduojama savo gėrimo taurės ar stiklinės palikti be priežiūros.

 

 

 

 

 

 

Cukrinio diabeto gydymas – ar tai pagydoma?

Cukrinio diabeto gydymas Cukrinio debeto gydymas – ar teko apie tai kažkada girdėti? Taip, ši liga, galima sakyti, yra nepagydoma, kadangi tokią ligą teks nešiotis visą gyvenimą, tačiau ją reikia būtinai gydyti, nes kitu atveju, kaip sakoma, medicininiais terminais, Jus gali ištikti baltoji mirtis. O tu turbūt nenorėtų nei vienas, diabetu sergantis asmuo, kadangi jie, žmonės kaip ir visi, tačiau nešiojasi tokią ligą, o dėl to privalo reguliuoti savo mitybą, tam, kad cukrus kraujuje nepakiltų virš leistinų normų, tačiau šiais laikais tai galite daryti labai išmaniomis technologijomis, todėl tai nėra labai didelė problema, tiesiog reikia kruopštumo, niekada neužmiršti to padaryti. Cukrinio diabeto gydymas liaudiškomis priemonėmis – vienas iš gydymo būdų, tačiau, kaip išmintis byloja, kad liaudiškai gydant, reikia žinoti, kaip tai daryti taisyklingai, todėl turite apie tai pasidomėti, jeigu galvojate, kad save, ar kitą žmogų galite gydyti liaudišku būdu. Cukrinio diabeto liaudies medicina sako, kad šią ligą galite pagydyti ir liaudiškais metodais, tačiau reikia mokėti tai daryti.

Cukrinio diabeto gydymas yra labai svarbus procesas, nuo kurio priklauso, kaip Jūs toliau gyvensite, kadangi, kaip jau minėjome, ši liga, kaip ir yra nepagydoma, tačiau ją gydyti reikia, kadangi, kaip jau minėjome, kitu atveju – Jus gali ištikti mirtis, todėl reikia apie tai gerai pagalvoti, kadangi norint teisingai save gydyti, reikia pasirinkti, kas galėtų tinkamai Jumis pasirūpinti. Cukrinio diabeto gydymas – labai svarbu, kadangi kitu atveju, Jūs galite numirti, o turbūt gyventi nori kiekvienas, todėl gydyti šią ligą – privalu. Pirmo tipo cukrinio diabeto gydymas – turbūt visi žinote, kad cukrinis diabetas, taip pat turi tipus, todėl Jums reikia žinoti savo tipą, jeigu sergate šia liga, o tai galite sužinoti pas savo daktarą. Cukrinio diabeto gydymo naujovės, kaip jau minėjome, gali Jums padėti, kalbant apie tai, kiek technologijos yra pažengusios į priekį. Cukrinio diabeto gydymo metodika priklauso nuo to, kokį gydymo būdą Jūs renkatės, o tai priklauso nuo Jūsų ligos tipo, taip pat nuo Jūsų pačių.

Cukrinio diabeto gydymas insulinu – vienas iš sprendimo būdų, kadangi tai gali padėti Jums, palaikyti cukraus normą kraujuje, o kaip jau minėjome, tai yra pats svarbiausias dalykas, žmonėms, kurie serga cukriniu diabetu, todėl labai svarbu apie tai žinoti, apie visus būdus, kadangi vienas Jums gali tikti, kitas – ne. Tačiau į tokius klausimus Jums geriau atsakytų šios srities specialistas.

Sudėjus visus teiginius, apie cukrinio diabeto gydymą, būtų galima teigti, kad cukrinio diabeto gydymas – labai svarbus procesas tiems, kurie serga šia liga, kadangi jie turi stebėti kas vyksta su jų organizmu, tam, kad palaikytų tinkamą sveikatos būseną.

Dėl sveikatos atsigręžiam į rytus

kordicepsasYra toks visiems gerai žinomas anekdotas:

Pacientas skundžiasi: “skauda galvą!”
Į tai įvairių laikų gydytojai atsako:
Prieš 2000 metų: “Imk, suvalgyk šią šaknelę.”
Tūkstantaisiais metais: “Šios šaknelės – burtai. Perskaityk geriau maldelę.”
1850 metais: “Šios maldelės – kvaili prietarai! Išgerk šios mikstūros.”
1930 metais: “Šios mikstūros – paparasčiausias šarlatanizmas. Išgerk šią tabletę.”
1985 metais: “Šios tabletės neefektyvios! Išgerk šių antibiotikų.”
2005 metais: “Šie antibiotikai gryna chemija! Imk, suvalgyk šią šaknelę.”

Iš principo juokelis  gerai atspindi mūsų atsigrįžimą į natūralius preparatus, ekologiją, sveiką mitybą. Ir vis dažniau atsigręžiame į Rytų mediciną, kuri vis dar stebina mus pasiūlydama vis kažkokį naują, natūralų gydymosi, sveikatos stiprinimo būdą, kuris naujas tik mums, o Rytuose žinomas tūkstantmečiais.

Vienas tokių įdomesnių preparatų į kuriuos paskutiniu metu atkreipiau dėmesį yra Fohow kordicepsas. Kordicepsas – tai  vienas labiausiai vertinamų natūralių vaistų Kinijoje, dar vadinamas augalu imperatoriumi, „Dievo dovana”, ilgaamžiškumo grybu ir kitais didingais pavadinimais. Lietuvoje jau kurį laiką apie jį kalbama, bet vis dar sutinkamas kaip didžioji naujiena iš Rytų. Nors įdomus faktas, jog kordicepsas buvo tyrinėtas ir lietuvių (pvz., medicinos dr. docentė Nijolė Sofija Jankūnienė; Kazys Milašius, Rūta Dadelienė, Marija Pečiukonienė, Radvilė Malickaitė, straipsnis „Maisto papildo kordicepso poveikis fiziškai aktyvių asmenų adaptacijai esant fiziniam krūviui”).

Kordicepso vartojimo istorija Kinijoje siekia 1,5 tūkst. metų. Rytų tradicinėje medicinoje kordicepsas buvo vertinamas dėl teigiamo poveikio širdžiai, plaučiams, imuninei sistemai, taip pat kaip energijos suteikiantis ir jaunystę išsaugoti padedantis grybas. Įvairiuose šaltiniuose akcentuojamos skirtingos šio grybo savybių. Tačiau teigiamą poveikį organizmui patvirtina ir Vakarų medicinos tyrimai.

Į Fohow kordicepsą atkreipiau dėmesį ieškodama kažko stiprinti organizmą ir bijodama amžinai žiemos metu mane puolančios slogos, peršalimo,  bronchito ir kitų nelabų ligų. Tiesiog nusilpęs imunitetas vis mane paveda kai reikia atsilaikyti žiemą atakuojančioms ligoms.  Todėl pradedu eksperimentą su Fohow kordicepsu.

Kiek skaitinėjau iš kordicepso gaminami įvairūs medicininiai preparatai ir maisto papildai suteikia energijos antplūdį ir padeda sustiprinti imunitetą, ko labiausiai ir reikia mums kenčiant neprognozuojamas žiemas.  Kordicepsas  taip pat išvalo organizmą nuo toksinių medžiagų ir taip pagerina savijautą. Šis stebuklingas medicininis preparatas iš Rytų gali palengvinti sirgimą ir pagreitinti sveikimą. Jis slopina įvairių mikrobų dauginimąsi, virusų veiklą, iš organizmo išvalo grybelius ir kirmėles.  Šis augalas reguliuoja kraujagyslių sienelių elastingumą ir sumažina užsikimšimo riziką. Jis taip pat atnaujina kepenų ir odos ląsteles, normalizuoja kvėpavimo takų mikroflorą. Tereikia pasirinkti sau tinkamą preparatą iš siūlomų.