Kuriu nemokamą puslapį. Kaip tvarkyti SEO?

wix seo

Neseniai gavome vieną labai įdomų klausimą iš mūsų tinklaraščio skaitytojo. Jis skamba taip:

Sveiki. Kuriu sau puslapį su Wix.com. Kaip padaryti, kad jis būtų gerai randamas paieškoje?

Vidinis SEO paprastai yra daromas turint visišką priėjimą prie kodo. Deja, dauguma nemokamų įrankių tokį priėjimą laiko po mokamo plano devyniais užraktais. O tai reiškia, kad su SEO bus bėdos. Esame išbandę ne vieną nemokamų puslapių kūrimų įrankį: wordpress.com, wix.com, weebly.com, webnode.com, yolasite.com ir t.t. Pasikalbėjome su SEO specialistais iš Taurusmedia.lt ir štai mūsų išvados bei įžvalgos.

WordPress.com ir Weebly.com

Jei norite susikurti nemokamą interneto puslapį, kuris dar ir būtų gerai randamas, naudokitės WordPress.com arba Weebly.com. Šios tarnybos yra pakankamai geros dėl kelių priežasčių:

  • Turi Bussiness klasės dizainus įmonių puslapiams, o ne tik tinklaraščiams;
  • Yra randamos paieškos sistemose;
  • Juose esančios nuorodos automatiškai negauna „nofollow“ atributų;
  • Stiprūs domenai, o tai reiškia, kad subdomenas greitai kils paieškose;
  • Galimybė dirbti su skirtingais paslaugų tiekėjais.

Jei jums reikalingas verslo puslapis, pristatantis kelias paslaugas ir daugiau nieko, rekomenduojame Weebly.com. Jei nuolatos norėsite atnaujinti puslapį informacija – naudokite WordPress.com.

Jų vidinis SEO yra gerai sutvarkytas, viskas daroma atsižvelgiant į naujausius Google reikalavimus. WordPress.com net automatiškai įdiegia AMP – pagreitintus puslapius mobiliai versijai. Tai labai padeda pasiekti aukštesniu reitingus paieškoje.

Wix.com ir SEO

Mūsų skaitytojas klausė gana konkrečiai – kaip padaryti Wix.com puslapį randamu. Gali būti, kad jo laukia labai sunki užduotis. Taip, Wix.com dizainas yra labai geras, tačiau su SEO jis nelabai draugauja. Yra keletas funkcijų, susijusių su SEO, bet jos pasiekiamos tik peradresavus puslapį į savo interneto vardą. O tai jau mokama paslauga, todėl nemokamai Wix neįsileis. Apmaudu, bet tai verslas.

Skaitytojui rekomenduojame dirbti su vieno puslapio dizainu – išsamus ir didelis tekstas pradiniame puslapyje ir daugybė atgalinių nuorodų. Tada šis puslapis gali būti konkurencingas. Deja, nuorodos iš vidinių puslapių turi „nofollow“ atributą. Kodėl? Atsakymas paprastas – spamas. Spameriai tiesiog prikurtų daugybę nemokamų puslapių su tam tikru raktiniu ir galėtų pasinaudoti wixsite.com domeno populiarumu.

Jei dar įmanoma, siūlome pereiti į WordPress arba Weebly.

Kiti minėti įrankiai, nors ir nemokami, su SEO nelabai draugauja.

 

Įmonių paieška internete – tikslingesnė nei bet kada

imoniu katalogas spec.lt

Įmonių katalogas – tarsi deimantas. Ne dėl blizgesio, bet perkeltine prasme. Įmonių kataloge randama daug įmonių (dėl to jis ir katalogas…), daug rekvizitų ir netgi atsiliepimų. Pastarieji kartais tampa varomąja jėga, padedančia sukurti interneto svetainės vertę, mat vartotojai susidaro įspūdį apie tam tikras įstaigas.

Norint įkurti įmonę reikia būti genijumi?

Įmonių katalogas yra puiki vieta pateikti rekvizitus ir didinti žinomumą. Viskas puiku. Bet kyla klausimas apie patį kūrimo procesą. Ar norint įkurti įmonę reikia būti genijumi?

Pirmiausia aktualu aptarti, kas gi tas genijus, kokia jo samprata. Dažnai genijais laikomi rašytojai, kompozitoriai, tapytojai… O kaipgi verslininkai? Turbūt pamenate tokias frazes kaip „rinkodaros genijus“ – va čia jau artėjame prie prielaidos apie verslo genijus.

Tačiau tuoj pat užbėgsime įvykiams už akių ir pasakysime, kad įmonės įkūrimas ir jos valdymas – ne tas pats. Galima pasigirti pradėjus verslą, bet pradėti juk neužtenka. Nors ir teigiama, kad gera pradžia – pusė darbo, visgi reikia kur kas daugiau. Jei pirmą mėnesį entuziastingai viską tvarkote, o antrą mėnesį entuziazmas jau gerokai sumenkęs, tai neprimena sėkmės kelio. Kita vertus, sunku pasakyti, kiek lemia entuziazmas. Vieni žmonės visuomet santūrūs ir palaiko konstruktyvius sprendimus, o kiti pasikliauja intuicija, taria „taip“ gausybei pasiūlymų ir mano, jog verslui pakanka charizmos.

Apibendrinant šias kelias pastraipas: norint įkurti įmonę nereikia būti genijumi; kas kita – išlaikyti įmonę ir eiti pirmyn.

Valdyti įmonę – ne žaidimas

Įmonių kataloge esantys rekvizitai – tarsi įkvėpimo šaltinis. Jei tiek daug verslų sukurta, tai neturėtų būti sudėtinga pasekti šiomis pėdomis. Tik svarbiausia suprasti, kad valdyti įmonę – ne žaidimas. Galbūt šachmatininkai įžvelgtų įvairių panašumų tarp šachmatų ir verslo. Gal ir krepšininkai aptiktų tapačių bruožų. Kitų sričių atstovai taip pat rastų sąsajų tarp verslo ir savos veiklos.

Kad ir kokie tie bendrumai, valdyti įmonę vis tiek nėra žaidimas. Galima lengvai viską sugriauti. Na, gerai, nedramatizuosime ir nelyginsime verslo su kortų nameliu, bet netikslingi sprendimai lemia nekokias pasekmes. Pasaulyje veikia daug įmonių. Vienos naujai įkurtos, kitos bankrutuoja. Tai reiškia, kad nepakanka duoti nurodymo šen, nurodymo ten… Būtina susikoncentruoti ir kryptingai dirbti.

Įmonių katalogas – didelė nauda

Įmonių katalogas – vienas iš naudos generavimo pavyzdžių. Kryptingai dirbantys verslininkai puikiai suvokia, kaip pravartu įtraukti rekvizitus į įmonių katalogą. Klientai įstaigą randa greičiau. Katalogo specifika tokia, kad ir paslaugų (prekių) ieškantys asmenys randa tinkamą paslaugų teikėją (pardavėją). Žymiai paprasčiau užmegzti reikiamus kontaktus.

Jei tavęs nėra internete, vadinasi, nėra niekur. Šiuo atveju populiarus posakis tiesiai į dešimtuką. Internetas – reklamos ir rinkodaros plotmė, kurioje išgarsėja ne vienas verslas.

Jei kataloge yra komentavimo funkcija, pliusai dar didesni. Paprasta sužinoti, ar įmonė patikima. Tiesa, kartu suprantama, jog katalogo administravimas – sudėtingas procesas, kuriam atsakingi savininkai ar jų pasamdyti darbuotojai skiria nekuklų kiekį pastangų. Tik taip užtikrinama, kad interneto svetainė bus kaip reikiant funkcionali. Jei ji būtų žmogus, lygintume su Popajumi.

Tikslinga paieška

Įmonių katalogas – tikslingas žingsnis internete. Tikslingas jis tiek verslui, tiek vartotojams. Mažiau blaškymosi, mažiau bergždžių paieškų. Tai įrankis ne tik taupantiems laiką, bet ir ieškantiems patraukliausių variantų – tiek paslaugų teikėjų, tiek galimų partnerių.

Internetas – palanki terpė verslui. O ir vartotojai džiaugiasi, kad virtualioje erdvėje esama tokios galimybių gausos. Iš visų pusių vien privalumai, tad įmonėms atsiveria kuo palankiausios perspektyvos. Nesvarbu, ar tai naujai įkurtas nedidelis verslas, ar dešimtis padalinių turinti kompanija, įmonių katalogas visuomet tikslingas ir nepaprastai naudingas.

Galima pasvarstyti, kokia ateitis laukia katalogų. Tikėtina, kad pozityvi. Žinoma, laikui bėgant viskas kinta; kažin ar katalogai bus išimtis. Tad panorus surasti kokią nors įstaigą ateityje tai pavyks dar efektyviau.

 

Sceninė įranga internetu tikrai gali būti įsigyjama mažesnėmis kainomis

pianinasElektroninėje erdvėje visus muzikos instrumentus bei įrangą galima įsigyti už ypatingai mažą kainą, tačiau tuo pačiu galima patirti nemenkus nuostolius, jeigu nebus pasitelkiamos atsargumo priemonės. Sceniniai pianinai, gitaros, styginiai instrumentai bei įvairi renginiams skirta įranga visada turi būti perkama iš tokių vietų, kurios nekelia nė menkiausios abejonės dėl patikimumo. Yra daug pasiūlymų, kuriuose pabrėžiamos labai mažos kainos, tačiau tokiuose pasiūlymuose neretai nuslepiama tikroji kokybė, o jis dažniausiai būna ne iš gerųjų. Tad, jeigu jums reikalingi sceniniai pianinai ar kažkokie kiti muzikos instrumentai, tai internetu juos pirkti turėtumėte atsižvelgdami į visus niuansus, nes kitaip nuostoliai bus garantuoti.

Renginių organizatoriai akcentuoja, kad visus renginiams skirtus instrumentus pigiau galima įsigyti tuo atveju, jeigu vieno užsakymo metu vertė būna labai didelė. Tai reiškia, kad tiems, kurie ruošiasi išleisti nemenką sumą, reikėtų tikėtis papildomų nuolaidų. Aišku, jos galbūt ir nesieks kelių dešimčių procentų, tačiau vis tiek galbūt sutaupyti pavyks. Viskas priklauso nuo išleidžiamos pinigų sumos. Mat, gali būti pasiūlyta ne tik papildoma nuolaida, bet ir nemokamas pristatymas. Turite žinoti, kad kai kuriais atvejais pristatymo mokesčiai yra nemaži, nes vis dėlto – daugelis muzikos instrumentų sveria nemažai ir yra didelių gabaritų, o tokie kroviniai gabenami žymiai didesnėmis kainomis.

Perkant muzikos instrumentus iš internetinių parduotuvių, taipogi patariama paieškoti specialių nuolaidos kodų. Neskubėkite užsakyti instrumentų, nes gali būti, jog kažkuriame portale bus paviešinta nuolaidos kodas. Jį panaudoję, galite gauti nemažą nuolaidą. Tad, norintiems sutaupyti, siūloma ieškoti nuolaidų kodų internete ir tik tuomet teikti užsakymą.

Ko gero daugelis muzikantų nežino, tačiau kai kurie renginių organizatoriai gali parūpinti kokybišką įrangą pigiau. Tai liečia ir pavienius asmenis, kuriems reikalingas vienas muzikos instrumentas. Kai kurie renginių vedėjai bendradarbiauja su muzikos prekių parduotuvėmis. Jie gauna specialias nuolaidas, skirtas tik jiems. Tad, jeigu norite išvengti didelių išlaidų, reikėtų plačiau pasidomėti tokiais renginių vedėjais – galbūt jie padėtų visą įrangą įsigyti mažesnėmis kainomis. Aišku, nepamirškite, kad ji irgi sieks uždirbti iš to.

Jeigu esate nusprendę, kad muzikos instrumentus pirksite internetu, bet nežinote į ką kreiptis reikėtų pirmiausiai, tuomet turi žinoti, kad iš pradžių teks domėtis pardavėjais. Gaila, tačiau Lietuvoje nėra didelis muzikos prekėmis prekiaujančių el. parduotuvių skaičius. Yra vos kelios pagrindinės ir jos išsidėsčiusios skirtinguose miestuose. Jums reikia sudaryti tokių el. parduotuvių sąrašą ir tik tuomet analizuoti jų pasiūlymus. Žinoma, prieš tai patikrinkite atsiliepimus ir atmeskite tas el. parduotuves, kurios turi daug neigiamų atsiliepimų.

Taipogi patartina vengti skelbimų portaluose besireklamuojančių asmenų, kurie bando pritraukti dėmesį siūlydami labai žemas kainas. Nepagrįstai žemas kainas neretai mėgsta siūlyti sukčiai. Aišku, pasitaiko ir tikrų pasiūlymų, tačiau juos pagauti ne visada pavyksta.

Jeigu norite išleisti kuo mažesnę kainą, tuomet turėkite galvoje, kad pardavėjai gali pateikti individualius pasiūlymus. Pavyzdžiui, jeigu jums reikalingi keli skaitmeniniai pianinai ir tuo pačiu kažkokia įranga, tuomet nurodykite tai pardavėjui – galbūt jis parinks viską už jus ir pasiūlys geriausią įmanomą kainą.

Tinklapių kūrimas – paslauga, kuri kiekvienam kainuoja skirtingą sumą

tinklapių kūrimasBandote išsirinkti geriausius pasiūlymus, kuriuos pateikė tinklapių kūrėjai? Žiūrite kurie siūlo mažiausias kainas? Į mažiausius paslaugų įkainius besidairantys klientai turėtų kaip tik atsargiau vertinti tokius pasiūlymus. Įprasta, kad tinklapių kūrimas nėra pigi paslauga, todėl siūlantys be galo mažus paslaugų įkainius, tik parodo, kad jie galbūt dirba atmestinai ir nekokybiškai. Kiekvienas profesionalus tinklapių kūrėjas pabrėžia, kad paslaugų kaina nustatoma pagal darbo kiekį. Kuo daugiau valandų sugaištama, tuo didesnę sumą išleidžia klientas. Žinoma, renkantis paslaugų teikėjus, iš pradžių teks nurodyti visus darbus. Specialistai tada patys apskaičiuos kiek valandų truks darbai. Tada jie nustatys galutinę kainą.

Tie specialistai, kurie tinklapių kūrimo darbų kainas nurodo iš anksto, dažniausiai jau yra pabrėžę kokie darbai bus atliekami. Tiksliau kalbant, tokie specialistai dažniausiai nurodo, kad dirba tik su tam tikrais projektais, kurie dažniausiai yra šabloniniai. Pavyzdžiui, jeigu per paieškos sistemą suvedę terminą „internetinio puslapio kūrimas kaina“ gaunate aiškius pasiūlymus su tiksliomis kainomis, tuomet žinokite, kad tokie tinklapiai bus kuriami naudojant turinio valdymo sistemas. Tai gali būti unikalios sistemos, kurias sukūrė patys specialistai arba tiesiog bus naudojamos atvirojo kodo sistemos. Vyks tokių sistemų diegimas ir paskui bus uždedami dizainai. Tokių tinklapių kūrimo kainos yra vienos mažiausių.

Jeigu jums reikia kažkokio unikalaus projekto, tai jo sukūrimui skirkite atitinkamą biudžetą, nes kitaip profesionalų niekaip nesudominsite. Už mažus biudžetus dirbantys specialistai dažniausiai gali pasiūlyti tik labai smulkių interneto svetainių kūrimo paslaugas. Tačiau kalbant apie išskirtines sistemas, tai jų sukūrimui gali tekti atseikėti netgi šešiaženkles sumas. Kiekvienas projektas sukuriamas per skirtingą laikotarpį. Dėl šios priežasties paslaugų kainos dažniausiai kiekvienam klientui nustatomos individualia tvarka.

Būtina žinoti, kad interneto puslapius kuriantys specialistai dažniausiai specializuojasi ties konkrečiomis sritimis, todėl ne visus darbus jie gali atlikti. Pavyzdžiui, jeigu specialistai užsiima tik reprezentacinių tinklapių kūrimo paslaugomis, tai logiška, jog jie vargu ar turės daug patirties kuriant unikalias sistemas ar kažkokius išskirtinius projektus. Tam reikia nemenkų programavimo žinių, todėl jums teks ieškoti patyrusių specialistų ir bus būtina turėti atitinkamą biudžetą.

Inovatyvūs brūkšninių kodų skaitytuvai

barkodu skaitytuvaiDirbant prekybos, sandėliavimo ir logistikos sektoriuose, ypatingai svarbus detalumas, atidumas bei tvarka. Juk nesinori, kad dingtų prekės ir patirtumėte nuostolius. Barkodu skaitytuvai gali užkirsti kelią nesėkmei ir palengvinti darbą ne tik jums, bet ir jūsų darbuotojams.

Barkodų skaitytuvų įvairovė

Brūkšninių kodų skaitytuvai – tai elektroniniai prietaisai, kuriais skenuojami brūkšniniai kodai. Tobulėjant technologijoms nuo naujovių neatsilieka ir barkodų skaitytuvai. Šie bruksniniu kodu skaitytuvai gali nustatyti 1D ar 2D tipo kodus. Dabar galima rinktis iš įvairaus brūkšninių kodo skaitytuvų korpuso tipų: bevielis, laidinis, nešiojami ir mobilūs, įmontuojami ar stacionarūs skaitytuvai. Pavyzdžiui belaidžiai kodu skaitytuvai itin patogus naudoti gigantiškuose sandėliuose, kadangi gali skenuoti barkodus ir iš tolimo atstumo. Galima rasti ir kodų skaitytuvų, kurie atsparūs smūgiams bei yra pritaikytų dirbti ir žemoje temperatūroje. Kai kurie skaitytuvai – kur kas paprastesni, pritaikyti dirbti tiek biure, parduotuvėse, tiek sandėliuose. Lazeriniai skaitytuvai ypatingai gelbsti tada, kad būna blogai atspausdintas ar sugadintas brūkšninis kodas. Tad be vargo galėsite darbą tęsti toliau. Dabar jau galima įsigyti net belaidį, lazerinį kodų skaitytuvą, kuriam nereikia vienkartinių baterijų, o itin greitai pakraunamas, gali atlikti iki 100 skenavimų.

Brūkšninių kodų skaitytuvai gali būti pritaikyti ir kitose srityse. Pavyzdžiui medicinoje naudojami belaidžiai skaitytuvai, skirti naudoti vietose, kuriose reikalauja sterilios aplinkos (laboratorija, ligoninė). Šio pobūdžio skaitytuvai turi dezinfekavimo priemonėms atsparų korpusą. Dar kiti barkodų skaitytuvai naudojami oro uostuose, autobusų bei traukinių stotyse. Kiti laidiniai ir bevieliai skaitytuvai puikiai bendradarbiauja ir su išmaniaisiais prietaisais, pvz.: skenuoja barkodus iš jūsų išmanaus telefono ar tiesiog PDF failo. Jei prekiaujate ne įprastose prekybos vietose (lauko parodos, pristatymai ir pan.), tada gali praversti kompaktiškas belaidis kišeninis skaitytuvas, galintis nuskaityti ne tik įprastus kodus, bet ir kodus esančius mobiliuosiuose prietaisuose.

Duomenų perkėlimas ir kaina

Galima džiaugtis, kad barkodų skaitytuvų gamintojai gali pasiūlyti platų skaitytuvų pasirinkimą ir duomenų perkėlimo atžvilgiu. Be to, kad skaitytuvai būna laidiniai, kai kuriuose skaitytuvuose dar yra įmontuotos įvairios tinklo sąsajos, leidžiančios patogiai perkelti duomenis į kompiuterį. Tai galima padaryti bluetooth belaidžiu ryšiu, per USB jungtį ar 433 radijo dažniu. Parduotuvės, prekybos centrai dažnai renkasi laidinius brūkšninių kodų skaitytuvus ir tai užtikriną greitą ir komfortabilų prekių skenavimą. O bevieliai populiarūs ten, kur vyksta intensyvus judėjimas, didelės patalpos arba nėra galimybės prijungti laidinio skaitytuvo (sandėliai, lauko parodos ir t. t.).

Verta pripažinti, kad skaitytuvai yra nepakeičiamas įrenginys visose parduotuvėse, prekių priėmimų punktuose, sandėliuose ir net medicinos srityje. Jei nežinote koks skaitytuvas jums geriausias, tuomet reikia apgalvoti keletą aspektų, kadangi nuo to priklausys ir skaitytuvo kaina. Apgalvokite, kiek jums reikės skenuoti prekių kodų, jei kiekis nedidelis, pakaks ir mažesnio skaitytuvo, jei didelis – verta pasvarstyti apie galingesnį skaitytuvą, su didesne atmintimi bei pakraunama baterija. Be to, jei skaitytuvas bus reikalingas sandėlyje ar didžiuliame logistikos centre, reikia rinktis skaitytuvą, atsparų šalčiams bei smūgiams. Tik apsvarstę skaitytuvo naudojimosi galimybes bei sąlygas, galėsite išsirinkti tinkamą skaitytuvą už prieinamą kainą. Nesvarbu ar rinksitės skaitytuvą nedideliam verslui, ar didesniam logistikos centrui, turite galimybę rinktis iš gausaus skaitytuvų asortimento, atitinkančio kiekvieno iš jūsų poreikius. Barkodu skaitytuvai užtikrina operatyvumą ir greitumą, tad liksite patenkinti ne tik jūs, bet ir jūsų darbuotojai, o svarbiausia – klientai.

Televizoriai vaikams – į ką atkreipti dėmesį renkantis

televizoriai vaikamsDaugelio tėvų valia, televizoriaus vaikų kambaryje nebūtų. Juk medikai nuolatos perspėja, kad vaiko akys silpsta žiūrint per daug to televizoriaus. Bet medikų reikalas perspėti, o tėvų – toliau žaloti savo vaikus, o senatvėje dūsauti „kokią klaidą padariau auklėdamas?..“ Palikime nuošalyje moralines dilemas ir pereikime prie šiuolaikinių poreikių.

Televizoriai vaikams yra reikalingi dėl daugybės priežasčių. Visų pirma, tai puikus užimtumo būdas. Gal geriau jis žiūri namie televizorių, o ne su įtartina kompanija šlaistosi kiemais.

Taip pat televizorius – puiki pramoga. Tiksliau ne pats aparatas, o tai, ką jis rodo. Penktadienį ir šeštadienį rodo daugybę animacinių filmų, laidų apie gamtą, kuriomis tikrai galima sudominti vaikus ir paauglius (jei žiūrite kartu, aišku). Pramogas galima susikurti ir patiems. Juk prie kiekvieno televizoriaus galima prijungti žaidimų konsolę ir mėgautis itin puikiu žaidimo vaizdu. Tikrai nieko prieš žaidimus, kurie skatina vaikus pajudėti. Juk yra Kinect technologija, kur viskas valdoma judesiais ir žaidžiant žaidimą reikia pamosikuoti rankomis ir pašokinėti. Smurtas? Ar tikrai žaidimai skatina daugiau smurto, nei vaikai mato patyčių savo mokyklose ir vaizdo klipų su mušamais bendraamžiais? Moralus į šoną. Geriau pagalvokite, kaip išnaudoti laiką žaidžiant žaidimus kartus. Niekas taip nesuvienija tėvo ir paauglio sūnaus, nei geras lenktynių ar karinis žaidimas dviems…

Šiuolaikiniai išmanūs televizoriai patys turi žaidimus. Ypač jei jie su Android TV operacine sistema, kuri leidžia žaisti tuos pačius žaidimus, kaip ir mobiliajame telefone. Belieka prisijungti prie Google paskyros, kad nedingtų žaidimo progresas ir pirmyn.

Televizoriai kenkia akims. Taip, tai faktas, įrodytas mokslininkų. Bet ar žinote kodėl jie kenkia? Jei žiūrite prietemoje ir vėlyvu paros metu, smegenims labai sunku pasiruošti miegui. Televizoriaus ekranas, kaip ir visi kiti ekranai, išskiria mėlyną šviesą, kuri yra artima dienos šviesai. Taip smegenys gauna signalą, kad dar diena, dar šviesu ir nereikia miegoti. Vaikams tai labai svarbu, nes nuo miego kokybės priklauso jų raida ir pasiekimai. Dėl to reiktų vengti žiūrėti televizorių vėlai vakare užsigesinus šviesą.

Kitas kenkimas yra kai nesubalansuojamas atstumas tarp akių ir ekrano. Ekranas turi būti per 1,5 karto ilgesnį atstumą, nei jo įstrižainė. Jei televizorius yra 1 metro įstrižainės (40 colių), žiūrėti jį galima mažiausiai iš 1,5 metro atstumo. Vaikų kambariai dažnai yra maži, todėl ir televizoriai vaikams perkami 32-40 colių įstrižainės. Didesnių nereikia, nes jiems norisi kartais „sulįsti“ į ekraną.

Dabar televizoriai perkami internetu, todėl galima rasti tikrai neblogų pasiūlymų.

SEO optimizacija: TOP 3 mitai ir realybė

Interneto svetainių SEO optimizacijaApie SEO sklando daugybė gandų ir mitų, kuriuos šiandien negailestingai griausim. Štai keletas pačių populiariausių.

Mitas Nr.  1: norint patekti į aukščiausias Google paieškos pozicijas, būtina gausi atgalinių nuorodų „puokštė“.

Netiesa! Labai svarbu suprasti, kad kiekybė ir kokybė labai skirtingi dalykai. Tai reiškia, kad žymiai geresnių rezultatų galima pasiekti su mažesniu nuorodų skaičiumi iš kokybiško tinklapio, nei su tūkstančiu nuorodų iš neaiškios reputacijos tinklapio. Be to, prastos kokybės nuorodos ne tik neatneš norimos naudos, bet gali pridaryti ir papildomos žalos, nes Google sistemos robotukai stebi atgalinių nuorodų atsiradimą. Atminkite, kad kokybiškos atgalinės nuorodos iš tinklapio, kuris tematiškai susijęs su optimizuojamos svetainės turiniu, turės daugiausiai įtakos, kylant Google paieškos sistemos rezultatų pozicijose.

Mitas Nr. 2: SEO rezultatus galima pasiekti labai greitai.

Netiesa! Interneto svetainių SEO optimizacija – ilgalaikis procesas, o tie, kas žada, kad jūsų svetainę į pirmuosius Google sistemos paieškos rezultatus gali iškelti vos per mėnesį, dažniausiai nežino ką daro arba naudoja vadinamąjį Black Hat SEO. Tai laikino efekto juodosios technikos, kurios porai mėnesių iškelia svetainę į aukščiausias pozicijas. Visgi, Google sistemos robotukams identifikavus, kad buvo naudotas „juodasis SEO“, svetainei paskiriama bausmė – ji gali būti visiškai pašalinama iš Google  rezultatų arba nukeliama į tolimus rezultatų puslapius, kuriuose nesilanko interneto vartotojai.

Mitas Nr. 3: SEO galima lengvai pasidaryti ir pačiam.

Netiesa! Interneto svetainių SEO optimizacija – ne raketų mokslas, tačiau tai sudėtingas procesas, kuris nuolatos kinta. Google praktiškai kiekvieną mėnesį atlieka savo paieškos sistemos algoritmo pakeitimus, todėl, norint iškelti svetainę į aukščiausius paieškos sistemos rezultatus, būtina gerai žinoti kokie veiksmai bei elementai turi įtakos pozicijų kilimui. Savarankiškas bandymas optimizuoti interneto svetainę ne vienam mėgėjui baigėsi skaudžiai, nes jokie rezultatai nebuvo pasiekti arba svetainė apskritai buvo pašalinta iš Google paieškos rezultatų dėl netinkamų priemonių naudojimo. Taigi, šį darbą reiktų patikėti profesionalams, kurie puikiai išmano SEO subtilybes. Tiesa, reiktų atminti, kad apie pirmąją vietą paieškos rezultatuose svajoja kiekvienas, tačiau pirmiausia reiktų atsidurti bent jau pirmajame puslapyje, o tada stengtis kilti į pačias aukštumas. Norint pasiekti pirmąsias vietas būtinas nuoseklus darbas ir geležinė kantrybe.

Kas nutinka po el. parduotuvės sukūrimo

el. parduotuvės krepšelisEl. parduotuvių kūrėjai vieningos nuomonės – el. parduotuvės susikūrimas yra tik pradžia, vos 10-20 proc verslo. Visa kita yra kur kas svarbiau ir įdomiau.

Savininkai dažnai nežino, kas jų laukia ateityje. Mes papasakosime, kas vyksta po el. parduotuvės sukūrimo.

Kur lankytojai?

Pasileidote elektroninę parduotuvę? Labai sveikiname. Kitas klausimas: kur jūsų lankytojai? Ar žinote, tad vos 1 proc. lankytojų gali susidomėti jūsų prekėmis, o iš to vieno procento 1-10 proc taps pirkėjais. Taigi, aritmetika paprasta. Jums reikia 1000 lankytojų, kad vienas jų kažką nupirktų. Tai sudėtinga užduotis, ypač, jei kainos yra kiek aukštesnės, nei konkurentų.

El. parduotuvės savininkai net 80 proc. darbo laiko sugaišta lankytojų paieškai. Tai labai daug, nes iš pradžių pirkėjų mažai, o ir tie nedrąsūs.

Patikimi tiekėjai

Vos paleidę veikiančią el. parduotuvę susidursite su kitais iššūkiais. Dabar pasižiūrėkime, ar jūsų prekių tiekėjai jums negadina gyvenimo. Greičiausiai tas pačias tiekia ir kitoms el. parduotuvėms, bet ten jos pigesnės. Kodėl? Todėl, kad jie konkurentai turi geresnes sąlygas. O jei parduodi daugiau prekių, gali eiti pas tiekėją ir kalbėtis dėl gerų sąlygų. Štai kur jūsų naujas tikslas. Ne uždirbti milijoną per pirmus metus, o užmegzti palankius santykius ir gerus ryšius su patikimais tiekėjais.

Kainodaros pasiutpolkės

Daugelis naujų el. parduotuvių savininkų pradeda bendrauti su grupinių pirkimų portalais, kurie siūlo paspartinti pardavimus. Pardavimus jie, aišku, paspartina, tik ar pelno iš to yra? Juk jie rodo didesnes nei 50 proc. nuolaidas. O tai reiškia, kad prekę reikia parduoti už savikainą. Čia ir prasideda galvos skausmas – kokiu antkainiu dirbti, kad būtų galima pritaikyti ženklias nuolaidas ir nelikti be pelno.

Nepatenkinti vartotojai

Kai pirkėjai patenkinti, viskas jiems gerai. Bet kai įvyksta koks nesusipratimas, dangus ima griūti. Vos ne į laikraščius eina pasakoti savo nelaimių tie vargšai pirkėjai, kuriems papuolė ne itin kokybiška prekė (ech tie tiekėjai!..), ar pavėlavo kurjeriai. O gal darbuotojai ne tą prekę iš viso įdėjo. Žodžiu, klausymasis pirkėjų skundų yra labai rimtas reikalas. Nieko tokio. Mokslininkai apskaičiavo, kad nepasitenkinimas yra normalus dalykas, nes visiems neįtiksi. Tik jis turi būti ne didesnis, nei 5 procentai. Tai reiškia, vienas iš 20 pirkėjų nepatenkintas – normalu. Jei jų daugiau – kažką reikia keisti. Bet ką?..

Nauji darbuotojai – nauji vargai

Ateina laikas ir vienas nespėji… Tada tenka samdyti darbuotoją, kuris dirba ne sau, o kitam žmogui, tad jo motyvacija matuojama pinigais. O jei pinigų mažai? Prasideda didieji mažų el. parduotuvių vargai. Dažnai po kelių mėnesių jie pasibaigia, nes atsiradus papildomai porai rankų, sekasi geriau, tačiau viskas priklauso nuo žmogaus, kurį pasamdote. Visada reikia prisitaikyti, dažnai tenka nusileisti. Juk ne šiaip pašnekovą samdote, o pagalbininką, kuris padarys kai kuriuos darbus, kurių fiziškai nespėjate ar jums jie paprasčiausiai nesiseka.

Sėkmės pradedant verslą. Jūsų el. parduotuvės gal ir pačios gražiausios, bet ar jos veikia tinkamai ir turi erdvės plėstis?

Kompiuteriai – stacionarūs ar nešiojami?

kompiuteriaiNaujas stacionarus ar nešiojamas kompiuteris gali būti puikus pagalbininkas darbe ar namuose. Jis gali gerokai palengvinti visus darbus ir pagreitinti jų atlikimą. Būtent todėl svarbu žinoti, jog ne visi kompiuteriai darbui, mokslui ar pramogoms pasitarnaus vienodai. Svarbu išsirinkti tinkamą kompiuterį, kad vėliau nereikėtų gailėtis dėl investicijos į naują pirkinį.

IT specialistai ir visi su technologijomis dirbantys asmenys puikiai žino, kaip svarbu yra pasirinkti tinkamą kompiuterį darbui. Šiuolaikiška programinė įranga reikalauja daug kompiuterio resursų, tad turėti patikimą ir galingą pagalbininką aktualu ir būtina. Jei darbas apsiriboja biuru, tam gali idealiai tinka stacionarus kompiuteris. Plačiaekranis monitorius, tyliai dirbantis procesorius ir kiti privalumai pasitarnaus tinkamai. Tuo tarpu nešiojamą kompiuterį patogu rinktis tuomet, kai tenka dažnai keisti savo darbo aplinką.

Studentai ir mokiniai kompiuteriu kur kas labiau naudojasi mokymosi tikslais. Universitetuose ir kolegijose sunku būtų rasti žmogų, kuris neturėtų ir su savimi nesinešiotų kompiuterio į paskaitas. Tai nepaprastai patogu ir įprasta. Būtent todėl kompiuteriai tapo neatsiejama studentų gyvenimo ir mokymosi dalis. Belaidžio interneto tinklas ir įvairios internetinės paslaugos be jokių abejonių prioritetą suteikia nešiojamiems kompiuteriams, tačiau laisvalaikiui ir pramogoms kur kas patrauklesnis yra stacionaraus kompiuterio pasirinkimas.

Pramogoms ir laisvalaikiui tinkamo kompiuterio pasirinkimas yra nepaprastai svarbus. Dabar, kai nauja programinė įranga ir kompiuteriniai žaidimai vis labiau reikalauja geresnių procesoriaus ir vaizdo plokštės reikalavimų, teks gerai pasukti galvą ir pagalvoti, kokį kompiuterį rinktis šiuo atveju geriausiu. Žinoma, nešiojami kompiuteriai turi savų privalumų, tačiau stacionarūs yra kur kas geresni ir ilgaamžiškesni šiuo atveju. Juos galima lengviau modifikuoti ir tobulinti, tad metams bėgant reikės mažiau investicijų į naują techniką ir įrangą.

Išsirinkti asmeninį kompiuterį darbui, mokslui ar laisvalaikiui nėra lengva, tačiau įmanoma. Ir nors idealaus varianto paieškai sugaišite tikrai daug laiko, tai daryti tikrai verta. Atminkite, jog nešiojami ir stacionarūs kompiuteriai dažniausiai pasirenkami būtent pagal jų technines savybes, dydį ir mobilumą. Rinkitės pagal savo poreikius ir nereikės nerimauti dėl naujo pirkinio.

Reklama internete – svarbi kiekvienam verslui

reklamaKiekvienas verslo savininkas siekia išpopuliarinti savo prekės ženklą, išplėsti įmonės veiklą ir padidinti klientų ratą. Tai svarbu, jei norima pasiekti užsibrėžtus tikslus ir didinti verslo generuojamas pajamas. Todėl kiekviena įmonė įprastai negali tinkamai funkcionuoti be efektyvios reklamos. Jei šiuo metu svarstote, kokią reklamos priemonę būtų geriausią pasirinkti, pateiksime jums keletą galimų šiuolaikinių internetinės reklamos variantų.

Skelbimų portalai

Tai vienas iš populiariausių ir pigiausių reklamos sprendimų. Pastebima, kad kiekvienais metais atsiranda vis daugiau naujų skelbimų portalų, kuriuose vartotojai gali publikuoti savo skelbimus ir tokiu būdu pritraukti tikslinius vartotojus. Kadangi tokio pobūdžio portalų yra labai daug, nėra sudėtinga pasirinkti geriausiai atitinkančius jūsų poreikius.

Banerinė“ reklama

Tai reklaminiai skydeliai, kurie pateikiami įvairiuose internetiniuose portaluose. Įprastai „banerinės“ reklamos kainą tiesiogiai įtakoja konkretaus tinklalapio lankomumas. Tuo tarpu galima mokėti tiek už paspaudimus ant jūsų reklamos, tiek ir už reklaminių skydelių parodymus. Ši reklamos priemonė yra pakankamai efektyvi – ypač tuomet, kai pasirenkami tikslinės tematikos tinklalapiai.

„AdWords“ reklama

„Google AdWords“ reklama yra labai populiarus vartotojų pasirinkimas. Kaip žinia, „Google“ yra populiariausia internetinė paieškos sistema, todėl daugybė vartotojų nepraleidžia progos reklamuotis šios paieškos sistemos pagalba.

Reklama socialiniuose tinkluose

Milijonai žmonių visame pasaulyje kasdien naudojasi įvairiais socialiniais tinklais, todėl tai gali būti ideali terpė verslo reklamai. Be to, socialiniuose tinkluose galima bendrauti su savo potencialiais klientais.

Tinklalapių optimizavimas paieškos sistemoms

Jau ne vienerius metus sparčiai populiarėjantis internetinio marketingo pasirinkimas. Tinklalapių optimizavimas internetinėms paieškos sistemoms padeda tapti labiau matomiems potencialiems vartotojams. Kaip jau buvo minėta, „Google“ paieškos sistema yra pati populiariausia, todėl visiškai nenuostabu, kad didžioji dalis verslo savininkų šios sistemos pagalba siekia pritraukti daugiau naujų klientų.

Žinoma, tai tik keli pavyzdžiai iš daugelio. Kadangi kiekvienas verslas yra labai skirtingas, taip pat turėtų būti pritaikomi ir skirtingi internetinės reklamos sprendimai. Tačiau visų svarbiausia, kad reklama būtų diferencijuota – tokiu būdu galima lengviau nustatyti, kurie reklamos kanalai gali atnešti didžiausią investicinę grąžą.

Vyriškos kojinės internetu

Vyriškos kojinėsXXI amžiuje skaitmeninis ir realus pasaulis taip susimaišė, kad gana sunku atsikirti, kur kuris. Nieko keisto, kad daugelis žmonių šiuo metu perka būtent internetu, kadangi ten produkcija pigesnė, o dažniausiai ir pasiūla kur kas platesnė. Vyriškos kojinės internetu – vienas dažniausių pirkinių, kadangi daugelis vyrų paprasčiausiai neturi laiko eiti į parduotuves, o keisti kojines, visgi, reikia.

Vyriškos kojinės internetu kainuoja kur kas pigiau. Nors tai nėra drabužis, kuris įvertinamas ypač didelėmis pinigų sumomis, visgi, kadangi galima taip paprastai sutaupyti kelis eurus – kodėl gi ne? Svarbiausia, jog kokybė nuo to nebus nei kiek menkesnė.

Daugelis žmonių džiaugiasi ir tuo, kad dažniausiai internete egzistuoja kur kas platesnė pasiūla, taigi didesnė tikimybė jog atrasite tai, kas jums labiausiai tinka. Pavyzdžiui, happy socks šiuo metu gali būti atrandamos ir lietuviškose prekybos vietose, tačiau kelerius atgal jomis prekiavo tik amerikiečių įmonės. Visgi, internete nėra atstumų, kurie būtų neįveikiami.

Žinoma, internetu pirkti yra kur kas paprasčiau ir su tuo sutiktų visi, kuriems tik kada nors teko tai daryti. Patogiai gulite savo lovoje, ieškotės reikalingos informacijos internete ir net nepakilęs iš vietos susimokate už preke. Galiausiai telieka sulaukti, kol ji bus pristatyta iki namų durų. Viskas labai paprasta, greita ir patogu.

Reikėtų nepamiršti, kad jeigu gausite ne tokias kojines, kokių tikitės, tuomet visada galima prekę grąžinti. Tai greitas, paprastas ir sėkmingas procesas, kurio metu galite atgauti visus pinigus, kuriuos sumokėjote už daiktą. Svarbiausia pasitikrinti, ar konkreti prekybos vieta suteikia tokią paslaugą.

Jeigu nežinote, kokios vyriškos kojinės jums tinka labiausiai, tokiu atveju rekomenduojame konsultuotis su profesionalais, kurie gali patarti ir rekomenduoti. Malonios konsultacijos visada padeda greičiau atrasti tai, ko ieškote. Pasinaudokite jomis ir džiuginkite savo kojas kokybiškomis kojinėmis.

Kiekvienas daiktas turi savo pirkėją. Tam padeda skelbimai internete

Kiekviena prekė arba kiekvienas daiktas anksčiau ar vėliau suranda savo savininką. Naujų daiktų dažniausiai mes ieškome parduotuvėse, turguje arba internetinėse parduotuvėse. Pastarasis būdas, sparčiai besivystant interneto tinklams, tampa vis populiaresnis. Pirkti internetu paprasta, juk nereikia eiti iš namų, dažniausiai prekė pristatoma iki durų ir tik retais atvejais pirkėjai prekes atsiima pašte ar kurjerių biure. Taigi šiais visuotinio vartojimo laikais tampa paprasčiau pirkti nei parduoti. O parduoti tenka.

Štai jūs jau du metus turite mobilųjį telefoną, tačiau netruko prabėgti laikas, ir jūsų išmanusis paseno, – nusidėvėjo ne tik fiziškai, bet ir morališkai. Negana to, atsirado nauji modeliai, o ir telefonų pardavėjai vilioja įsigyti naują aparatą patraukliomis kainomis. Gal ir pirktumėte naują su didele nuolaida, bet prie savo senojo telefono jau esate pripratę, pagaliau ir didelė virtualaus gyvenimo dalis yra patalpinta telefone (adresai, atostogų nuoraukos, elektroninio pašto nustatymai ir pan.). Kaip ir gaila būtų išmesti… . Susiduriate su dilema. Bet išeitis yra.

Su klausimu kaip parduoti telefoną, susidūrėte ne tik Jūs. Daugeliu atvejų problemai spręsti pasitelkiami skelbimai internete. Tai ne tik paprasta, bet ir patogu. Dažniausia vartotojai besinaudodami skelbimų portalais, skelbimus patalpina per 3 – 5 minutes. Žinoma, jei tai darysite pirmą kartą, užtruks kiek ilgiau. Tačiau kitą kartą jau žinosite skelbimų portalą, nereikės jo ieškoti google paieškoje, o svarbiausia – jau žinosite ką spausti ir kur ką rašyti. Tad patalpinkite skelbimą apie parduodamą daiktą ir laukite skambučio. O kiek teks laukti – labai priklauso ne tik nuo skelbimų svetainės žinomumo, bet ir kaip kokybiškai patalpinote skelbimą.

Patyrę skelbimų svetainių lankytojai jau žino, kad skelbimai su kokybiškomis nuotraukomis sulaukia daugiau susidomėjimo. Dar geriau, jei patalpinsite ne vieną nuotrauką, o maksimaliai kiek leidžiama pasirinktame portale. Dažniauiai tai būna 4 arba 8 nuotraukų pozicijos (kai kada ir daugiau). Ir visada būną pirmoji pozicija, tai yra pagrindinės nuotraukos pozicija. Šioje vietoje geriausia dėti bendrą parduodamo daikto vaizdą ir tik kitose likusiose galima parodyti daikto ypatumus, pavyzdžiui tam tikrus įbrėžimus, pakrovėją, baterijos vaizdą ar pakrovėjo pajungimo lizdo būklę. Žinoma po to labai svarbu skelbimo pavadinimas. Niekada nerašykite ilgo arba nepradėkite antraštės „Parduodu gerai išlaikytą, gerame stovyje, nesubraižytą, su nauja baterija mobilųjį telefoną Samsung Galaxy S2“. Tokį tekstą geriau talpinti skelbimo aprašymo langelyje. O pavadinimas turėtų būti panašiai toks: „Geras Samsung Galxy2“. Kaip matote nėra žodžio „parduodu“. Lankytojai ir taip supranta, kad jei jau patalpintas telefono skelbimas, tai vargu ar jis bus nuomojamas. Susidomėjusieji būtinai jį perskaitys ir sužinos ar norite parduoti ar keisti. O gal tokiu būdu sulauksite dar geresnio pasiūlymo.

Taigi nutraukos, trumpas pavadinimas, išsamus aprašymas, būtinai kontaktinis telefono numeris leis Jums greičiau parduoti nenaudojamą daiktą. Belieka tik sugrįžti prie pirmojo žingsnio – išsirinkti skelbimų portalą. Nemažą pasiūlą sudaro nemokami skelbimai. Jei pasirinksite nemokamą paslaugą, tuomet parduoti savo daiktą jums nekainuos nieko. Tiesa, kai kurie nemokami portalai siūlo pagreitinto pardavimo galimybę – už keletą eurų paryškinti skelbimo tekstą arba išketi į aukštesnes pozicijas. Tai gana efektyvu, nežiūrinti į tai, kad nemokamuose skelbimų portaluose labai daug patalpintų panašaus turinio tekstų, todėl jūsų daiktas tiesiog gali pasimesti tarp gausos. Jei išsirinksite populiariausius portalus, žinoma teks susimokėti nuo 0,30 eur iki 10- 12 eur, priklausomai nuo to į kokią kategoriją talpinsite informaciją. Taip kad kartais nepagailint euro ar kelių galima sulaukti ir geresnių rezultatų.