5 priežastys kodėl įmonės steigimą reiktų patikėti tuo užsiimančiai bendrovei

UAB steigimasApie verslumo skatinimo programas girdime kasdien. Deja, iliuzijos apie paprastą teisinę ir buhalterinę bazę išgaruoja prie pirmo Registrų centro langelio. Esu tikra, kad yra visa eilė priežasčių kodėl verta patikėti įmonės steigimą tos srities specialistams, tačiau pateikiu penkias, kurios mano galva yra svarbiausios.

Laikas pinigai ir kaina

UAB steigimas kainuoja pinigus. Dažnai manome, kad sutaupysime specialistų dalį. Tačiau tenka nusivilti, nes tik vėliau sužinome kiek daug permokėjome vieno ar kito etapo dokumentų tvarkymui. Tarkim, uab steigimas internetu yra pigesnis nei uab steigimas registru centras. Tad specialistai dažniausiai gyvena iš sutaupytos dalies. Todėl vietoj to, kad dirbtumėme savo tiesioginį darbą, kurį išmanome, prarandame klientus ir užsakovus bereikalingai lakstydami per įvairias institucijas.

Proceso trukmė

UAB steigimas užima laiko. Jeigu procese dalyvaujame pirmą kartą, kaip taisyklė, steigimo trukmė ilgėja. Pirmiausiai todėl, kad niekur nėra vadovo, kada ir ką daryti reiktų. Todėl dažnai susizgrimbame per vėlai. Juk uab steigimas nuo ko pradeti yra pirmas mums į galvą šaunantis klausimas.

Dažnai laukiame savaites ar net mėnesius, kai tuo tarpu UAB steigimas gali teužtrukti vos kelias dienas.

Įstatinio kapitalo suformavimas

Neretą iš mūsų nuo verslo atbaido įstatinio kapitalo suformavimo klausimas. Tuo tarpu mums gelbstinčios bendrovės uab steigimas istatinis kapitalas jau būna suformuotas. Tad gauname šviežutėlę įmonę jau su įstatiniu kapitalu, įstatais ir kitais reikiamais dokumentais.

Paslaugų kompleksas

Dar daugiau laiko nei UAB steigimas užima papildomų paslaugų teikėjų paieškos. Tarkim, kaip steigti imone surandame internete, o tada ieškome, kas užtikrins šios įmonės buhalterinės apskaitos tvarkymą, arba rinkodarą. Apsistatome visa aibe nereikalingų kontaktų ir išvaistome galybę brangaus laiko.

Geriausia teisinė bazė

Kita vertus, kaip isteigti uab nėra pats svarbiausias klausimas. Kreipęsi į šias paslaugas teikiančias bendroves galėsite pasikonsultuoti kokią juridinę formą pasirinkti, kokie yra uab mokesciai, pagaliau, uab pardavimas procesas, buhalterinė apskaita, privalomos deklaracijos. Visa tai padaryti pačiam vienam yra sudėtinga ir, dažniausiai, nuostolinga.

 

 

Viešosios įstaigos steigimas: mąstantiems apie naudą visuomenei, pamirštantiems savanaudiškus poreikius

viešosios įstaigos steigimasTarp keleto Lietuvoje egzistuojančių įmonių teisinių formų, neretai sušmėžuoja ir VŠĮ pavadinimas. Atrodytų, dauguma lyg ir įsivaizduoja, kas tai yra, bet, paprašyti atsakyti į konkrečius klausimus, kaip vykdomas viešosios įstaigos steigimas, kokios veiklos formos gali slėptis po šiuo terminu, apie kokią pelno galimybę kalbama ir panašiai, sutrinka. Tuo labiau informacija aktuali verslo idėją „sukantiems“ asmenims. Taigi, VŠĮ: kas, kaip, kodėl?

Jau pats pavadinimas leidžia suprasti, jog kalbama ne apie kažkokį pogrindinį versliuką – viskas vykdoma viešai. Tiksliau, vykdant kultūrinę, švietėjišką, aplinkosauginę, socialinę, teisinę ar kitą naudingą veiklą, yra tenkinami viešieji interesai. O kaip privatūs? Tarp analizuojamų viešosios įstaigos požymių randamas punktas „ne pelno siekianti“. Vadinasi, viešosios įstaigos steigimas turėtų būti paremtas altruistiniu požiūriu, o ne poreikiu pasipelnyti. Veiklos metu gaunamos pajamos negali būti pasidalinamos tarp steigėjų – visos lėšos teisiškai privalo būti skirtos tik įstaigos numatytų tikslų įgyvendinimui.

Viešosios įstaigos steigimas yra paprastesnis nei kai kurių kitų formų, pavyzdžiui UAB, tačiau veiklą įteisinti norintieji asmenys privalo atitikti keliamus reikalavimus. Vienas esminių – planuojama vykdyti veikla privalo būti naudinga visuomenei bei priklausyti kažkuriai iš minėtų sričių (švietimas, teisė, socialinė apsauga, aplinkosauga ir kita). Tiesa, šiuo klausimu verslininkai yra itin išradingi ir iš pirmo žvilgsnio akivaizdžiai komercinę veiklą sugeba pateikti kaip naudingą visuomenei. Toliau seka formalumai – steigimo sutarties/akto pasirašymas, įstatų parengimas, pavadinimo parinkimas ir užregistravimas Registrų centre.

Klausimas, ar verta steigti viešąjį įstaigą, reikalauja žvilgsnio į konkretaus žmogaus situaciją. Jei norima realizuoti save dirbant plačiajai visuomene naudingą darbą – pirmyn, tuo tarpu mąstantys apie galimybę uždirbti pirmąjį milijoną, turėtų dairytis kitų veiklos įteisinimo galimybių. Kaip pagrindiniai viešosios įstaigos privalumai įvardijami įstatinio kapitalo nebuvimas, ribota civilinė atsakomybė, mokestinės lengvatos iki tam tikro pelno dydžio, galimybė dalyvauti ES finansuojamuose projektuose. Trūkumai – būtinybė griežtai laikytis įstatuose numatytos veiklos, veiklos tarptautiniu mastu nebuvimas, draudimas naudoti gautą pelną asmeninių poreikių tenkinimui.

 

Įmonių steigimas: ką verta žinoti?

įmonių steigimasPradedantiems verslininkams įmonių steigimas gali atrodyti kaip gana sudėtingas ir daug laiko bei energijos reikalaujantis procesas. Tenka pripažinti – įkurti nuosavą verslą tikrai nėra lengva, ypatingai tuomet, kai tai daroma pirmą kartą. Tačiau gyvename informacijos amžiuje, o jos pažinimas tikrai gali palengvinti šį procesą. Kadangi interneto platybėse informacijos apstu, siekdami palengvinti verslo naujokų darbą siūlome susipažinti su trumpa nuosavo verslo kūrimo eiga.

Prieš teikiant dokumentus įmonės steigimui privalu juridinių asmenų registre rezervuoti įmonės pavadinimą. Taip pat būtina surasti patalpas, kuriose bus registruojama įmonė ir sukaupti steigiamos įmonės įstatinį kapitalą. Sekantis žingsnis – kruopščiai paruošti steigimo dokumentus, kuriuos sudaro steigimo sutartis, įmonės įstatai, valdymo organai ir akcininkų susirinkimo protokolas. Viską sutvarkius įmonės steigimas gali būti pradėtas. Tiesa, iš anksto vertėtų apgalvoti ir kaip bus tvarkoma įmonės buhalterinė apskaita Kaune ar kitame mieste.

Taigi, dokumentai gali būti pateikti internetu arba tvirtinant juos notarų biure. Be jokios abejonės, steigti įmonę internetu yra kur kas greičiau, pigiau ir patogiau. Vienintelis dalykas ką privalo turėti įmonės steigėjas tokiu atveju –  tai elektroninis parašas. Tačiau teikti dokumentus notarų biure irgi gali būti pravartu, nes notarų biure dirbantis teisininkas gali duoti naudingų patarimų, padėsiančių įveikti sunkumus, su kuriais neretai susiduria jaunieji verslininkai. Taip įmonių steigimas gali virsti kur kas lengvesniu procesu.

Įmonės steigimas nebūtinai turi būti ilgas procesas. Trumpiausias laikas, per kurį galite pradėti verslą yra 4 darbo dienos, tačiau tai nėra taisyklė. Pasitaiko atvejų, kuomet procesas užtrunka kur kas ilgiau. Tai priklauso ir nuo steigėjų skaičiaus ir nuo notaro darbo tempų. Jei steigėjų yra daugiau nei vienas, procesas užtrunka, kadangi grupės žmonių veiksmus suderinti yra kur kas sunkiau ir sudėtingiau nei vieno. Be to, daug kas priklauso ir nuo notaro darbo – pateiktų dokumentų patvirtinimas kartais gali užtrukti dėl specialisto užimtumo, dokumentų netikslumo ir pan.

Taigi tai – keli pirmieji verslo steigimo žingsniai. Nepaisant to, kad biurokratinės vingrybės kartais gali atrodyti atstumiančios ir varginančios, vardan būsimojo verslo sėkmės verta sugaišti brangaus laiko ir gerai jas išstudijuoti. Tik tuomet galima tikėtis, kad įmonių steigimas bus paprastas, greitas ir mažai varginantis procesas. Juk gerai išstudijuota ir įsisavinta teorinė įmonės steigimo medžiaga gali būti raktas į sėkmingą, lengvą ir greitą verslo kūrimo procesą.