Kur gauti pinigų, kai atleidžia iš darbo?

greitos paskolos internetuKai atleidžia iš darbo, geriausia yra turėti savo santaupų, tačiau taip visada būna tik planuose, o kai atsiduriate realioje sunkioje situacijoje, tenka galvoti, ką daryti. Greitos paskolos internetu gali būti viena iš išeičių, aišku, ne vienintele, tačiau daug kam prieinama ir labai patogia. Gal dėl to ir tokia populiaria.

Imti santaupas

Taigi, vienas iš, atrodytų, idealiausių variantų būtų susimokėti sau patiems nedarbo išmoką iš savo kišenės. Turėti tam pasiruošus pinigėlių būtų idealu, tad galite, kol dar turite darbo, įsitraukti šį planą į savo gyvenimo planus. Kita vertus, žmonės dažnai pastebi, kad planai yra keistas dalykas. Tu planuoji, o Dievas juokiasi. Santaupos dingsta, atsiranda infliacija, dar kas nors nutinka. Taigi, pagalba, kuri yra užtikrinta ir be savų santaupų, tokia kaip greitos paskolos internetu, yra tikrai labai naudingas dalykas.

Imti greitą kreditą

Kaip jau supratote, kalba eina apie greita paskola internetu. Ji gali nulemti jūsų likimą kelias savaites ar mėnesius, kol neturėsite darbo. Žinoma, oficialiai yra skelbiama, kad bedarbiams paskolos nesuteikiamos. Vadinasi, norint imti greitą kreditą, reikia, kad būtų padaryta šis tas iš anksto. Bedarbiams greitas kreditas internetu nesuteikiamas, nes skolintojas taip pat nori šiek tiek apsisaugoti ir turėti garantijų, kad žmogus atsakingas, mokus, gali grąžinti paskolas. Na o tai, kad mes dirbame, yra įrodymas, kad tikriausiai esame mokūs ir patikimi žmonės. Tačiau sistema yra sistema, net jeigu darbo netekote vakar ir apie tai pranešta institucijoms, šiandien kredito jau galbūt negausite. Tad turite elgtis apgalvotai. Sužinoję, kad jus atleidžia, pasistenkite nedelsiant pasiimti paskolą atsargai. Ją turėsite tam atvejui, jeigu nerasite iškart darbo.

Labai taupyti

Dar viena strategija, jeigu nenorite visgi iškart, kad greitas kreditas internetu, greitos paskolos taptų jūsų išsigelbėjimu – paprasčiausias taupymas. Jei atlyginimas darbe būdavo nemenkas, tai net ir iš vieno atlyginimo galbūt galėsite pragyventi kurį laiką. Tiesiog reikia gerokai susiprastinti. Mes visi labai daug išleidžiame kasdieniems dalykams, nors tikrai galėtume ir pataupyti. Kad ir pradėti maitintis kitaip ir iš pačių pigiausių daržovių, tokių kaip morkos, kopūstai, bulvės, pasidaryti daug skanaus ir gero maisto.

Gauti išeitinę

Dar vienas variantas, kada paskolos internetu gal neprireiks – gauti išeitinę, kada paliekama darbovietė. Žinoma, ją apsimoka gauti tuomet, jeigu pradirbote įmonėje daugiau metų, taip pat, jeigu oficiali alga būdavo didesnė. Ir tai įmanoma tik tada, kai darbdavys jus atleidžia savo valia. Paprastai kiekvienas darbuotojas įkalbamas iš darbo išeiti savo noru ir tokiu būdu atsisakyti pinigų, kurie jam priklauso. Tačiau ta išeitinė – tai jūsų teisė, jeigu jus atleidžia. Todėl nepasiduokite spaudimui ir išeikite iš darbo darbdavio valia.

Gauti nedarbo išmoką iš Darbo Biržos

Kitas variantas – gauti išmoką iš Darbo Biržos. Jeigu to nepakaks, padės ir skubus kreditai internetu. Aišku, išmoką galite gauti tik turėdami pakankamą darbo stažą. Kaip visa tai apskaičiuojama? Imamas jūsų pastarųjų 30 mėnesių darbo stažas, išvedamas atlyginimo vidurkis. Būtent pagal jį apskaičiuojama, kiek galite gauti išmokų, kokio dydžio. Taip pat yra bendrinė, bazinė, 114 eurų siekianti išmokos suma, o prie jos pridedama 50 proc. Vidutinio ankstesnio atlyginimo. Aišku, sunku pasakyti, kiek tiksliai įmokos gausite – pirmiausia reikia užsiregistruoti į Darbo Biržą ir joje sužinosite, kokios nedarbo išmokos jums iš tiesų gali priklausyti ir kiek jų gausite.

4 klausimai, susiję su greitaisiais kreditais

kreditaiMeilės, kaip ir pinigų, niekada nebus per daug, priešingai – dažnas skundžiasi šių stygiumi. Jei visi bandymai padidinti gaunamas pajamas yra nesėkmingi, kreditai neretai tampa vienintele realia išeitimi tada, kai komunalinių paslaugų teikėjams trūksta kantrybė dėl nesumokėtų mokesčių, reikia brangių vaistų, būtina reabilituotis po ligos ar susidūrus su bet kokia kita, papildomų išlaidų reikalaujančia situacija. Aptarsime pagrindinius klausimus, galinčius būti naudingais asmeniui, kuriam aktuali tema „kreditai paskolos“.

Ar egzistuoja pigus kreditai?

Kredito „brangumas“ ar  „pigumas“ priklauso nuo palūkanų normų, kurių, kaip užmokesčio už suteiktą paslaugą, pareikalauja paslaugos teikėjas. Prieš porą metų Lietuvos bankas užkirto kelią galimai kreditorių savivalei, tad greiti kreditai šiandien gali būti išduodami tik neperžengiant nustatytų palūkanų „lubų“. Aišku, klientas pats privalo skirti laiko, jog išsiaiškintų, kurie kreditai geriausiai atitinka šiems keliamas sąlygas (jei jokių sąlygų nebekeliama, o ieškoma to vienintelio kreditoriaus, sutiksiančio „duoti“ – situacija akivaizdžiai apgailėtina) bei kurių palūkanos yra mažiausios.

Kokiomis akcijomis vilioja greitieji kreditai?

Greitųjų kreditų bendrovių skaičius, po jau minėtos Lietuvos banko atliktos patikros, gerokai sumažėjo: išliko tik tos, kurioms priimtinos sąžiningo „žaidimo“ taisyklės ir užtenka tiek pajamų, kiek gaunama iš proto ribų neperžengiančių palūkanų. Visgi jų liko ne tiek ir mažai, tad, dėl natūralios konkurencijos, klientai viliojami patraukliais pasiūlymais. Akcija palūkanoms, įmokos nukėlimas ar pirmas kreditas nemokamai – populiariausios akcijos, pritraukiančios klientus. Tiesa, kur kas protingiau, jei kreditai pasirenkami vadovaujantis ne momentinėmis akcijomis, o išanalizavus šių požiūrį į problemines situacijas (pavėlavimą sumokėti mėnesinę įmoką, gilią finansinę krizę, kuomet apskritai nėra finansinių galimybių vykdyti finansinius įsipareigojimus ir panašiai).

Ar egzistuoja kreditai bedarbiams?

Kai kurie kreditoriai, atsižvelgdami į norinčio pasiskolinti asmens kredito istoriją, siūlo paskolas bedarbiams, tačiau kai kurie jų reikalauja užstato ar kito asmens laidavimo.

Kas yra kredito registracijos mokestis?

Kai naudojamasi paslauga „kreditai internetu“, klientas prašomas patvirtinti savo asmens tapatybę pervedant fiksuotą sumą (dažniausiai tai tėra simbolinis mokestis, dažniausiai siekiantis vos 1 centą) į kreditoriaus sąskaitą. Tai ir yra vadinamasis registracijos mokestis. Kreditai be registracijos mokesčio – išeitis asmenims, iš principo nenorintiems patirti net menkiausių papildomų išlaidų. Toks variantas įmanomas, kai imamas sms kreditas, paskola tiesiogiai kreditoriaus būstinėje ar naudojantis kitais būdais asmens tapatybės patvirtinimui.

Paskolų bendrovės nurodo: kreditai dirbantiems užsienyje ne visada išduodami

Kreditai dirbantiems užsienyjeIšvykote ieškoti laimės svetur, tačiau nelabai pasisekė ir dabar nežinote iš kur gauti pinigų grįžimui namo? Kreditai dirbantiems užsienyje ar tiesiog pateikusiems išvykimo iš šalies deklaraciją nėra išduodami lietuviškose paskolų bendrovėse, todėl šį problemos sprendimo būdą turėtumėt atmesti. Tiesa, trumpam laikui pasiskolinti pinigų galima gana nesunkiai. Jums reikėtų atsižvelgti į sutelktinio finansavimo platformose asmeninius pinigus skolinančių asmenų pasiūlymus. Matote, kartais tam tikrose situacijose atsidūrę asmenys gali sulaukti ir išimčių. Kreditai dirbantiems užsienyje gali būti išduodami tuomet, jeigu tokie asmenys yra nurodę, jog iš šalies išvyko ne visam laikui. Tokiems asmenims vis dar taikomas nuolatinio Lietuvos gyventojo statusas, o jo reikalauja praktiškai kiekviena kredito įstaiga.

Kreditai dirbantiems užsienyje išduodami, jeigu nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvoje.

Visiems išvykstantiems į kitas šalis siūloma išvykimo deklaracijas pildyti kiek atsakingiau. Jeigu jūs žinote, kad vykstate į užsienį tik trumpam, tai tuomet reikėtų nurodyti ir laikotarpį kiek laiko ketinate užsibūti kitoje šalyje. Tokiu būdu jums pavyktų išsaugoti nuolatinio Lietuvos gyventojo statusą. Labai svarbu pabrėžti, kad kreditai dirbantiems užsienyje neišduodami tais atvejais, jeigu tiesiog išsiregistruojama iš Lietuvos. Išvykstant visuomet galima nurodyti laikotarpį kiek laiko jūsų nebus ir tiek.

Norintiems gauti paskolą būnant už Lietuvos ribų, tiesiog teks nurodyti gyvenamąją vietą, kuri būtų Lietuvos teritorijoje. Jeigu jūsų gyvenamoji vieta bus užsienyje, tai nemaža tikimybė, kad bet kuri kredito įstaiga atsisakys išduoti jums paskolą. Taip pat pravartu žinoti, kad kredito bendrovės pinigų nenori skolinti tiems, kurie neturi Lietuvos pilietybės. Tai reiškia, kad jeigu kitoje šalyje gyvenate jau ilgą laiką ir gavote tos šalies pilietybę, tai iš Lietuvoje veikiančių kredito įstaigų paskolos gauti negalėsite.

Dabar kreditai dirbantiems užsienyje gali būti išduodami ir išskirtinėmis sąlygomis.

Jeigu jūs atitinkate visus kredito įstaigų keliamus reikalavimus, tačiau visas pajamas gaunate iš užsienio, tai tuomet jums bus taikomos standartinės sąlygos. Bet, jeigu jūsų pajamos yra labai didelės, tai nenustebkite jeigu kredito bendrovės jums pasiūlys ir didesnes sumas, ir mažesnes palūkanas, ir gerokai ilgesnį skolos grąžinimo terminą.

Apie kreditus: motyvai, poreikiai ir atsakomybė

kreditasMažoji paskola, plačiau Lietuvoje žinoma kaip kreditas, tai galimybė pasiskolinti palyginus nedidelę pinigų sumą su įsipareigojimu grąžinti ją per iš anksto apibrėžtą laiko tarpą. Kuo pinigų suma mažesnė – tuo trumpesnis kredito atidavimo laikotarpis. Pats grąžinimas vyksta dalimis, kas mėnesį. Taip žmogui, kuriam reikalinga greitoji paskola, tampa paprasta planuoti savo išlaidas kredito atidavimo laikotarpiu, turint omenyje, kad kiekvieną mėnesį, tuo pačiu laiku jam į skolintojos banko sąskaitą teks pervesti konkrečią pinigų sumą. Kreditas automobiliui pirkti, mokesčiams padengti, keliauti ar investuoti – žmones skolintis skatina skirtingi motyvai. Šį kartą – būtent apie juos.

Kai paskolos ėmimą diktuoja būtini poreikiai

Žmogus, kuriam aktualus kreditas internetu ar SMS žinute suteikiamas daugybėje įmonių, visuomet pradeda nuo idėjos. Nuo idėjos – kur panaudos gautus pinigus? Kai kada šias „idėjas“ padiktuoja paprasčiausi žmogiški poreikiai. Pavyzdžiui, sveikatos gerinimas. Išties nemažai žmonių sumano pasiskolinti, kai jiems prireikia operacijos, nemažai kainuojančių sveikatos procedūrų, kai konkrečiu metu negali skirti reikiamos sumos vienų ar kitų specialistų paslaugoms. Kreditas jiems gali suteikti šansą pasveikti nuo ligų ar pagerinti bendrą sveikatos būklę. Tiesa, pasitaiko atvejų, kai kitos išeities, kaip tik imti paskolą, nebelieka. Tuo metu greitosios paskolos, kai pinigų nereikia ilgai laukti, gali tapti tikru išsigelbėjimu. Kaip bebūtų, reikia turėti omenyje, kad kreditai teikiami tam tikrus reikalavimus atitinkantiems žmonėms: sulaukusiems pilnametystės, dirbantiems, gaunantiems pastovias pajamas. Jei asmuo skolinasi pirmą kartą ir „išpildo“ visas būtinas sąlygas, jam gali būti suteiktas ir kreditas be uzstato, be palūkanų (tai dar vadinama „nemokamomis paskolomis“). Šį dalyką pravartu atsiminti, ypač, kai reikalinga palyginus nedidelė pinigų suma.

Sprendimai: kam, kiek ir kaip skolintis?

Kreditas busto remontui – tai dar vienas pakankamai dažnas kreipimosi dėl paskolos motyvas. Teisybės dėlei, ir čia gali būti skirtingų atvejų: kai remontas yra neišvengiamas dėl gedimų, dėl nuo žmonių ne visai priklausančių veiksnių, ir „savanoriškas“, kai tiesiog norima pagerinti buitį. Skolinantis dėl šių priežasčių, kokios tiksliai jos bebūtų, ką verta prisiminti? Visų pirma, būtina iš anksto nuspręsti, kam tiksliai bus skirti pinigai. Jei finansinė situacija kiek sunkesnė, vertėtų aiškiai išgryninti poreikius – ar galima sau leisti investuoti į didesnį remontą, ar pakaks pataisyti tai, kas labiausiai „prašosi“ specialistų rankos? Realistiškai įvertinus situacijos rimtumą, ateina kitas etapas – apsispręsti, kokia pinigų suma reikalinga? Šioje vietoje daugelis ir sunerimsta – kaip iš anksto žinoti, kiek pinigų pakaks? Jei jų reikia greitai, čia ir dabar, kreditas sms zinute – paprasčiausia išeitis. Tokio tipo mažosios paskolos nesiekia didelių sumų, tad lyg ir nelieka erdvės improvizacijai. Tiesa, net ir kreipiantis dėl paskolos SMS žinute, reikėtų atminti – kokią sumą bepasiskolintumėte, ją turėsite grąžinti tomis sąlygomis, su kuriomis sutiksite sutartyje. Dėl to nenumokite ranka į formalumus, pasistenkite įsigilinti į paskolos sutartį. Tai pravers, o ypatingai, jei, pavyzdžiui, sumanysite pratęsti grąžinimo terminą. Nors nedažnai, tai nutinka, tad kredito įmonės palieka galimybę nukelti galutinę kredito grąžinimo datą. Žinoma, ši paslauga nėra nemokama, tad derėtų jausti atsakomybę ne tik už gautus pinigus ir tai, kaip juos tikslingai panaudoti, bet ir už jų atidavimo sąlygas. Jos labai aiškiai išdėstomos sutartyje ir tik jomis vadovaujamasi, kai ateina metas grąžinti paskolą. Juk, galiausiai, kreditas yra finansinis įsipareigojimas, tad čia, kaip ir bet kur kitur, patartina išlaikyti stabilumą ir nepamiršti savo atsakomybės už priimtus sprendimus.

Greiti kreditai – kaip pasverti riziką?

kreditaiTurbūt ne kartą yra tekę girdėti istorijų, kaip greiti kreditai sugriovė ne vieno žmogaus gyvenimą, privertė emigruoti į užsienį, kad pavyktų daugiau užsidirbti ir grąžinti skolas. Visgi, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad kreditai savaime nieko negriauna ir nieko nestato, viskas priklauso nuo žmogaus sugebėjimo planuoti savo finansus ir tinkamai įvertinti riziką, kuri lydi greituosius kreditus. Taigi, kaip apskaičiuoti riziką, kaip nuspręsti ar greiti kreditai neapsunkins gyvenimo?

Visų pirma, reikia objektyviai įvertinti savo finansinę padėtį ir nuspręsti ar kiekvieną mėnesį mokamos įmokos nebus per didelės. Finansų analizę bus žymiai lengviau atlikti, jei turėsite savo išlaidų ir pajamų žurnalą, kuriame fiksuotumėte visas savo finansines operacijas. Toks žurnalas praverstų ir tiems, kurie niekaip negali susitvarkyti su savo finansais. Pamačius, kur „dedate“ savo pinigus, bus žymiai paprasčiau nuspręsti ar visos jūsų išlaidos yra būtinos, gal kažkur galite sutaupyti.

Visų antra, reikia suprasti, kad greiti kreditai – tai verslas, niekas nedalina pinigų už ačiū, todėl paskaičiuokite, kiek greitas kreditas jums kainuos. Paprasčiau tariant, įvertinkite kredito palūkanas, jei jos labai didelės, gal kita kreditų bendrovė siūlo mažesnes palūkanas. Taigi, išanalizuokite bent kelis pasiūlymus, kad galėtumėte nuspręsti, kurie kreditoriai siūlo geriausias skolinimosi ir paskolos grąžinimo sąlygas.  Be to, gerai apgalvokite, per kiek laiko galėsite grąžinti kreditą. Ilgesnis skolos grąžinimo laikotarpis – ne visada geriausias pasirinkimas, nes sumokėsite žymiai daugiau palūkanų, nei sumokėtumėte per trumpesnį laiko tarpą.

Žinoma, gerai pagalvokite, kokio dydžio kredito jums reikia. Skolinkitės tik tiek, kiek jums reikia, vėliau mažesnę sumą bus paprasčiau grąžinti. Galiausiai atsakykite sau į klausimą  – ar kredito jums išties reikia. Žmonės daiktus kartais perka ne dėl to, kad jiems jų reikia, o todėl, kad jie jų nori. Taigi, gal jūsų nusižiūrėtas pirkinys gali šiek tiek luktelėti, kol patys susitaupysite jam reikiamą pinigų sumą, o gal jums jo išvis nereikia. Greiti kreditai – tai jūsų finansinė atsakomybė, todėl sąžiningai įvertinkite savo finansinį pajėgumą ir tik tada nuspręskite, ar paskola yra geriausias pasirinkimas.