Įmonių paieška internete – tikslingesnė nei bet kada

imoniu katalogas spec.lt

Įmonių katalogas – tarsi deimantas. Ne dėl blizgesio, bet perkeltine prasme. Įmonių kataloge randama daug įmonių (dėl to jis ir katalogas…), daug rekvizitų ir netgi atsiliepimų. Pastarieji kartais tampa varomąja jėga, padedančia sukurti interneto svetainės vertę, mat vartotojai susidaro įspūdį apie tam tikras įstaigas.

Norint įkurti įmonę reikia būti genijumi?

Įmonių katalogas yra puiki vieta pateikti rekvizitus ir didinti žinomumą. Viskas puiku. Bet kyla klausimas apie patį kūrimo procesą. Ar norint įkurti įmonę reikia būti genijumi?

Pirmiausia aktualu aptarti, kas gi tas genijus, kokia jo samprata. Dažnai genijais laikomi rašytojai, kompozitoriai, tapytojai… O kaipgi verslininkai? Turbūt pamenate tokias frazes kaip „rinkodaros genijus“ – va čia jau artėjame prie prielaidos apie verslo genijus.

Tačiau tuoj pat užbėgsime įvykiams už akių ir pasakysime, kad įmonės įkūrimas ir jos valdymas – ne tas pats. Galima pasigirti pradėjus verslą, bet pradėti juk neužtenka. Nors ir teigiama, kad gera pradžia – pusė darbo, visgi reikia kur kas daugiau. Jei pirmą mėnesį entuziastingai viską tvarkote, o antrą mėnesį entuziazmas jau gerokai sumenkęs, tai neprimena sėkmės kelio. Kita vertus, sunku pasakyti, kiek lemia entuziazmas. Vieni žmonės visuomet santūrūs ir palaiko konstruktyvius sprendimus, o kiti pasikliauja intuicija, taria „taip“ gausybei pasiūlymų ir mano, jog verslui pakanka charizmos.

Apibendrinant šias kelias pastraipas: norint įkurti įmonę nereikia būti genijumi; kas kita – išlaikyti įmonę ir eiti pirmyn.

Valdyti įmonę – ne žaidimas

Įmonių kataloge esantys rekvizitai – tarsi įkvėpimo šaltinis. Jei tiek daug verslų sukurta, tai neturėtų būti sudėtinga pasekti šiomis pėdomis. Tik svarbiausia suprasti, kad valdyti įmonę – ne žaidimas. Galbūt šachmatininkai įžvelgtų įvairių panašumų tarp šachmatų ir verslo. Gal ir krepšininkai aptiktų tapačių bruožų. Kitų sričių atstovai taip pat rastų sąsajų tarp verslo ir savos veiklos.

Kad ir kokie tie bendrumai, valdyti įmonę vis tiek nėra žaidimas. Galima lengvai viską sugriauti. Na, gerai, nedramatizuosime ir nelyginsime verslo su kortų nameliu, bet netikslingi sprendimai lemia nekokias pasekmes. Pasaulyje veikia daug įmonių. Vienos naujai įkurtos, kitos bankrutuoja. Tai reiškia, kad nepakanka duoti nurodymo šen, nurodymo ten… Būtina susikoncentruoti ir kryptingai dirbti.

Įmonių katalogas – didelė nauda

Įmonių katalogas – vienas iš naudos generavimo pavyzdžių. Kryptingai dirbantys verslininkai puikiai suvokia, kaip pravartu įtraukti rekvizitus į įmonių katalogą. Klientai įstaigą randa greičiau. Katalogo specifika tokia, kad ir paslaugų (prekių) ieškantys asmenys randa tinkamą paslaugų teikėją (pardavėją). Žymiai paprasčiau užmegzti reikiamus kontaktus.

Jei tavęs nėra internete, vadinasi, nėra niekur. Šiuo atveju populiarus posakis tiesiai į dešimtuką. Internetas – reklamos ir rinkodaros plotmė, kurioje išgarsėja ne vienas verslas.

Jei kataloge yra komentavimo funkcija, pliusai dar didesni. Paprasta sužinoti, ar įmonė patikima. Tiesa, kartu suprantama, jog katalogo administravimas – sudėtingas procesas, kuriam atsakingi savininkai ar jų pasamdyti darbuotojai skiria nekuklų kiekį pastangų. Tik taip užtikrinama, kad interneto svetainė bus kaip reikiant funkcionali. Jei ji būtų žmogus, lygintume su Popajumi.

Tikslinga paieška

Įmonių katalogas – tikslingas žingsnis internete. Tikslingas jis tiek verslui, tiek vartotojams. Mažiau blaškymosi, mažiau bergždžių paieškų. Tai įrankis ne tik taupantiems laiką, bet ir ieškantiems patraukliausių variantų – tiek paslaugų teikėjų, tiek galimų partnerių.

Internetas – palanki terpė verslui. O ir vartotojai džiaugiasi, kad virtualioje erdvėje esama tokios galimybių gausos. Iš visų pusių vien privalumai, tad įmonėms atsiveria kuo palankiausios perspektyvos. Nesvarbu, ar tai naujai įkurtas nedidelis verslas, ar dešimtis padalinių turinti kompanija, įmonių katalogas visuomet tikslingas ir nepaprastai naudingas.

Galima pasvarstyti, kokia ateitis laukia katalogų. Tikėtina, kad pozityvi. Žinoma, laikui bėgant viskas kinta; kažin ar katalogai bus išimtis. Tad panorus surasti kokią nors įstaigą ateityje tai pavyks dar efektyviau.

 

Google Street View verslui reikalinga, kaip niekad anksčiau

Verslui reikia naujų iššūkių, naujų reklamos formų, naujų technologijų. Visa tai gali suteikti Google. Vis dažniau tenka pastebėti, kad būtent šioje paieškoje atsiranda virtualūs 3D turai, kuriuose parodyta, kaip galima ateiti į biurą ir po jį pasivaikščioti. Tai Google Street View turai, kurie tampa integruota Google Maps dalimi.

google street view

Pagrindinė priežastis – lengviau surasti.

Įsivaizduokite paprastą situaciją. Jūsų parduotuvė, kavinė, grožio salonas, sporto klubas, ar paprasčiausias biuras yra judrioje gatvėje, kur šalia įsikūrę daug kitų objektų. Tam, kad lankytojas jus geriau surastų, verta investuoti į Google Street View turą ir įsikelti jį į savo kontaktų skyrelį. Žmonės, užėję į jūsų puslapį galės pamatyti, kaip jus rasti, pro kurias duris įeiti ir kaip atrodo jūsų biuras.

Tai kur kas paprasčiau nei paskelbti savo telefono numerį ir aiškinti visiems – už 2 metrų šalia iškabos sukite į kairę, tada koridoriumi iki galo ir į dešinę, o už vartelių pamatysite statulą, o už jos kairiau esame įsikūrę mes, šalia senų laiptų juodais turėklais… Google Street View tinka ne tik Senamiesčio verslams, bet ir užmiestyje įsikūrusioms įmonėms, kurios gali būti ir kiek atokiau nuo pagrindinio kelio.

Be to lankytojas gali iš karto apsižiūrėti aplinką ir įvertinti, ar bus kur pasistatyti automobilį, o gal galima atvykti viešuoju transportu į netoliese esantį sustojimą…

Netiesioginė reklama

Reklama Google.lt – kas gali būti „kiečiau“? Toks virtualus turas gali būti parodomas paieškoje, kai kažkas įveda įmonės pavadinimą. Dešinėje pusėje atsiranda informacija apie darbo laiką, kontaktai, atsiliepimai ir įvertinimai, o taip pat gali atsirasti nuoroda į Google Maps žemėlapį, kur nurodomas Street View rėžimas. Tada net nereikia užsukti į puslapį – visą informaciją apie įmonę galima gauti vien tik iš Google. Tokia reklama veiksminga ir verslas tai puikiai supranta.

Padailintas vaizdas

Kai 2012 ir 2013 metais po Lietuvą važinėjo Google automobilis ir viską fotografavo, į kadrą pateko ne tik gražūs, bet ir realistiški vaizdai – šalia biuro didelės statybos, šiukšlių kalnai, pristatyta automobilių. Su Google Street View tokius vaizdus galima pakeisti ir parodyti įmonę iš gražesnės pusės. Juo labiau, kad statybos baigėsi ir viskas sutvarkyta. Juk nežinia kada vėl Google atnaujins savo fotografavimą ir įkels naujus vaizdus.

Google Street View atlieka tik patyrę ir akredituoti fotografai. Lietuvoje jų yra vos keletas. Vienas jų – fotografas Saulius Balsys iš Verslopanorama.lt. Jo atliktus darbus galima pasižiūrėti skiltyje „Projektai“.

SEO optimizacija: TOP 3 mitai ir realybė

Interneto svetainių SEO optimizacijaApie SEO sklando daugybė gandų ir mitų, kuriuos šiandien negailestingai griausim. Štai keletas pačių populiariausių.

Mitas Nr.  1: norint patekti į aukščiausias Google paieškos pozicijas, būtina gausi atgalinių nuorodų „puokštė“.

Netiesa! Labai svarbu suprasti, kad kiekybė ir kokybė labai skirtingi dalykai. Tai reiškia, kad žymiai geresnių rezultatų galima pasiekti su mažesniu nuorodų skaičiumi iš kokybiško tinklapio, nei su tūkstančiu nuorodų iš neaiškios reputacijos tinklapio. Be to, prastos kokybės nuorodos ne tik neatneš norimos naudos, bet gali pridaryti ir papildomos žalos, nes Google sistemos robotukai stebi atgalinių nuorodų atsiradimą. Atminkite, kad kokybiškos atgalinės nuorodos iš tinklapio, kuris tematiškai susijęs su optimizuojamos svetainės turiniu, turės daugiausiai įtakos, kylant Google paieškos sistemos rezultatų pozicijose.

Mitas Nr. 2: SEO rezultatus galima pasiekti labai greitai.

Netiesa! Interneto svetainių SEO optimizacija – ilgalaikis procesas, o tie, kas žada, kad jūsų svetainę į pirmuosius Google sistemos paieškos rezultatus gali iškelti vos per mėnesį, dažniausiai nežino ką daro arba naudoja vadinamąjį Black Hat SEO. Tai laikino efekto juodosios technikos, kurios porai mėnesių iškelia svetainę į aukščiausias pozicijas. Visgi, Google sistemos robotukams identifikavus, kad buvo naudotas „juodasis SEO“, svetainei paskiriama bausmė – ji gali būti visiškai pašalinama iš Google  rezultatų arba nukeliama į tolimus rezultatų puslapius, kuriuose nesilanko interneto vartotojai.

Mitas Nr. 3: SEO galima lengvai pasidaryti ir pačiam.

Netiesa! Interneto svetainių SEO optimizacija – ne raketų mokslas, tačiau tai sudėtingas procesas, kuris nuolatos kinta. Google praktiškai kiekvieną mėnesį atlieka savo paieškos sistemos algoritmo pakeitimus, todėl, norint iškelti svetainę į aukščiausius paieškos sistemos rezultatus, būtina gerai žinoti kokie veiksmai bei elementai turi įtakos pozicijų kilimui. Savarankiškas bandymas optimizuoti interneto svetainę ne vienam mėgėjui baigėsi skaudžiai, nes jokie rezultatai nebuvo pasiekti arba svetainė apskritai buvo pašalinta iš Google paieškos rezultatų dėl netinkamų priemonių naudojimo. Taigi, šį darbą reiktų patikėti profesionalams, kurie puikiai išmano SEO subtilybes. Tiesa, reiktų atminti, kad apie pirmąją vietą paieškos rezultatuose svajoja kiekvienas, tačiau pirmiausia reiktų atsidurti bent jau pirmajame puslapyje, o tada stengtis kilti į pačias aukštumas. Norint pasiekti pirmąsias vietas būtinas nuoseklus darbas ir geležinė kantrybe.

Reklama internete – svarbi kiekvienam verslui

reklamaKiekvienas verslo savininkas siekia išpopuliarinti savo prekės ženklą, išplėsti įmonės veiklą ir padidinti klientų ratą. Tai svarbu, jei norima pasiekti užsibrėžtus tikslus ir didinti verslo generuojamas pajamas. Todėl kiekviena įmonė įprastai negali tinkamai funkcionuoti be efektyvios reklamos. Jei šiuo metu svarstote, kokią reklamos priemonę būtų geriausią pasirinkti, pateiksime jums keletą galimų šiuolaikinių internetinės reklamos variantų.

Skelbimų portalai

Tai vienas iš populiariausių ir pigiausių reklamos sprendimų. Pastebima, kad kiekvienais metais atsiranda vis daugiau naujų skelbimų portalų, kuriuose vartotojai gali publikuoti savo skelbimus ir tokiu būdu pritraukti tikslinius vartotojus. Kadangi tokio pobūdžio portalų yra labai daug, nėra sudėtinga pasirinkti geriausiai atitinkančius jūsų poreikius.

Banerinė“ reklama

Tai reklaminiai skydeliai, kurie pateikiami įvairiuose internetiniuose portaluose. Įprastai „banerinės“ reklamos kainą tiesiogiai įtakoja konkretaus tinklalapio lankomumas. Tuo tarpu galima mokėti tiek už paspaudimus ant jūsų reklamos, tiek ir už reklaminių skydelių parodymus. Ši reklamos priemonė yra pakankamai efektyvi – ypač tuomet, kai pasirenkami tikslinės tematikos tinklalapiai.

„AdWords“ reklama

„Google AdWords“ reklama yra labai populiarus vartotojų pasirinkimas. Kaip žinia, „Google“ yra populiariausia internetinė paieškos sistema, todėl daugybė vartotojų nepraleidžia progos reklamuotis šios paieškos sistemos pagalba.

Reklama socialiniuose tinkluose

Milijonai žmonių visame pasaulyje kasdien naudojasi įvairiais socialiniais tinklais, todėl tai gali būti ideali terpė verslo reklamai. Be to, socialiniuose tinkluose galima bendrauti su savo potencialiais klientais.

Tinklalapių optimizavimas paieškos sistemoms

Jau ne vienerius metus sparčiai populiarėjantis internetinio marketingo pasirinkimas. Tinklalapių optimizavimas internetinėms paieškos sistemoms padeda tapti labiau matomiems potencialiems vartotojams. Kaip jau buvo minėta, „Google“ paieškos sistema yra pati populiariausia, todėl visiškai nenuostabu, kad didžioji dalis verslo savininkų šios sistemos pagalba siekia pritraukti daugiau naujų klientų.

Žinoma, tai tik keli pavyzdžiai iš daugelio. Kadangi kiekvienas verslas yra labai skirtingas, taip pat turėtų būti pritaikomi ir skirtingi internetinės reklamos sprendimai. Tačiau visų svarbiausia, kad reklama būtų diferencijuota – tokiu būdu galima lengviau nustatyti, kurie reklamos kanalai gali atnešti didžiausią investicinę grąžą.

Reklamos agentūra – kuo gi kompanijai galėtų būti naudinga ši institucija?

reklamos agentūraNiekam nėra paslaptis, kad esminis kiekvienos kompanijos uždavinys, o tuo pačiu ir tikslas, yra individualios veiklos maksimizavimas. Teigiant kitais žodžiais, tai yra sėkmingas patekimas į rinką, o tuo pačiu ir sąlyginis dominavimas joje, mat priešingu atveju maksimizuoti veiklos, tikriausiai, kaip ir sėkmingai nepavyks, tiesa? Kad ir kaip ten bebūtų, esame linkę manyti, kad be atitinkamų reklamos sistemų taikymo, be specifinių metodologijų, kaip ir nebus įmanoma pasiekti norimų rezultatų, kuriais galėtų pasidžiaugti kiekvienas iš mūsų, tiesa? Turime omenyje tai, kad reklamos agentūra, ar kitos specifinės institucijos tampa būtinos asmenims, norintiems sėkmingų rezultatų.

Tiesą sakant, kaip ir norėtume iš karto prisipažinti, kad reklamos agentūra šiandienos turinyje buvo paminėta tikrai, kad ne be reikalo, kadangi ši institucija, kaip ir sudarys straipsnio esmę. Kad ir kaip ten bebūtų, šiandieną labiausiai norėtume akcentuoti tai, kodėl gi visuomet yra naudingiau pasirinkti būtent atitinkamą instituciją, nei pasikliauti pavienių specialistų paslaugomis. Esame linkę manyti, kad daugelis vartotojų, kurie skaito šiandienos turinį, palaipsniui mąsto apie galimybes pradėti asmenines veiklas ir tokiu būdu įgyti atitinkamos naudos, todėl viliamės, kad turinys galėtų tapti, kaip ir kelrodis atitinkamais atvejais ir tuo pačiu tikrai, kad sukurtų atitinkamą naudą, kurios gi visi iš mūsų ir siekia – priešingu atveju, juk niekas turinio, kaip ir neskaitytų, tiesa?

Būtų galima pradėti nuo tos minties, kad bet kuri reklamos agentūra, iš esmės, siūlo konkrečias paslaugas, kurios yra siejamos į atitinkamus paketus, norint suteikti tiesioginę ir iš karto didžiulę naudą kompanijai, ar tai fiziniam asmeniui – žodžiu, užsakovui. Kitaip tariant, pasirinkus atitinkamą reklamos agentūrą, jums pernelyg nereikės dėl nieko jaudintis, kadangi už jus bus pasirūpinta visiškai visais niuansais bei procesais – šiuo aspektu, tai yra tikrai, kad naudinga, o samdant pavienius asmenis, reikia pasirūpinti, kad kiekvienas iš jų sėkmingai dirbtų ir, be viso to, sugebėtų ir tinkamai bendradarbiauti, kuriant visuminę naudą jums – kai kuriais atvejais tai yra tiesiog nenaudinga, o taip pat ir finansinių kaštų atžvilgiu, susidaro kartais pernelyg didžiulis šuolis.