Garažo vartų remontas: dažniausiai pasitaikantys gedimai ir jų sprendimai

garazo vartu remontasGaražo vartai – svarbi namų saugumo detalė. Ypač tais atvejais, kai garažas yra sujungtas su gyvenamuoju namu. Dažnai tokiais atvejais iš garažo lengva patekti tiesiai į namą, todėl garažo vartai čia atlieka svarbų vaidmenį. Pasitaiko atvejų, kai sugedus vartams, žmonėms mano, kad garažo vartų remontas – nesudėtingas darbas, galima juo pasirūpinti ir pačiam. Tačiau tai nėra tiesa.

Dažniausiai garažo vartų gedimai pasimato po žiemos. Ypač tais atvejais, kai vartai nejudinami arba kuriam laikui paliekami nevisiškai uždaryti. Tuomet gali atsirasti įvairių gedimų. Specialistai įspėja, kad apie garažo vartų gedimus galima sužinoti daug ankščiau nei vieną rytą pamatyti, kad vartai neatsidaro. Dažniausiai apie rimtesnius gedimus praneša iš anksto pasirodantys signalai.

  • Sunkiai juda. Vienas svarbiausių signalų, dėl kuriuo reikėtų susimąstyti. Jeigu vartai pradėjo judėti lėčiau ir sunkiau, greičiausiai, laikas peržiūrėti visus mechanizmus.
  • Nemalonus garsas. Jeigu darant garažo varytus, girdimas nemalonus garsas, toks kaip metalo trynimasis, girgždesys ar cypimas, reikėtų pasirūpinti garažo vartų apžiūra. Gali būti, kad reikalinga specialisto pagalba, kuris galės pasakyti, koks  vartų remontas reikalingas.
  • Trūkčioja. Dar vienas mechaninis signalas, kad vartų sistemoje gedimas. Tokiais atvejais, kai vartams besiveriant, jie ima trukčioti, reikėtų rimtai sunerimti. Gali būti, kad sistema kažkur užsikerta ir vieną rytą ar vakarą vartų negalėsite atidaryti.

Ar visada reikalingas vartų remontas?

Labai dažnai žmonės galvoja, kad vartus tikrai gali susiremontuoti patys. Juk tai nėra tvoros vartai, tad čia galima ir pačiam daugiau eksperimentuoti. Tačiau dažniausiai tokie eksperimentai pasibaigia liūdnai. Galiausiai nepavykus susitvarkyti patiems, vartus vis tiek tenka parodyti profesionalams. O šiems darbo būna tik padaugėję.

Todėl specialistai įspėja jokiu būdu patiems neremontuoti garažo vartų jeigu jie pirkti oficialiai iš įmonės. Tokiems gaminiams dažniausiai suteikiama ilga garantija. Todėl geriau kreipkitės į įmonę ir ji pasirūpins, kad būtų atliktas kokybiškas garažo vartų remontas. Greičiausiai jis dar Jums bus ir nemokamas. Tuo tarpu jeigu bandysite darbų imtis patys, tikėtina, ne tik pažeisite mechanizmus, sugadinsite vartus, bet kartu teks atsisveikinti ir su garantinio aptarnavimo galimybe. Geriau tokius darbus patikėti specialistams. Tikėtina, kad taip sutaupysite ne tik nemažai savo laiko, bet ir pinigų.

Tapetų klijavimas: praktiški patarimai, kurie padės išvengti dažnai pasitaikančių klaidų

tapetu klijavimasTapetų klijavimas – itin populiarus sienų apdailos būdas dėl daugelio priežasčių: tapetais galima paslėpti nedidelius sienų nelygumus bei statybininkų paliktą broką, tai taip pat yra puikus būdas į interjerą įnešti įmantrių atspalvių, raštų arba tekstūrų. Tapetų pasiūla yra tikrai labai didelė, todėl  išsirinkti tinkamą variantą paprastai užima nemažai laiko. Tačiau reikia pabrėžti, kad net pačius gražiausius tapetus gali sugadinti netinkamai atliktas tapetų klijavimas, tad pristatome kelis praktiškus patarimus, kurie padės nesuklysti.

Kiek tapetų rulonų reikės? Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo to – ar tapetai yra derinami ar nederinami. Jei raštas turi atsikartojimą, atsikartojimo matmuo turės įtakos reikalingam tapetų rulonų skaičiui. Jeigu tapetai yra nederinami, jų kiekio skaičiavimas yra gana paprastas: tereikia sudauginti kambario perimetrą su kambario aukščiu, o tada padalinti iš rulono ploto. Derinamų tapetų raštą reikia derinti, todėl skaičiavimas yra kiek kitoks: išmatavus kambario aukštį prie jo reikia pridėti tapeto rašto pasikartojimo ilgį. Norėdami sužinoti kiek iš vieno rulono gausite gabalų, reikia rulono ilgį padalinti iš prieš tai gauto skaičiaus ir suapvalinti jį į iki mažesniojo sveiko skaičiaus. Internete yra gausu specialių skaičiuoklių, kurios gali tiksliai apskaičiuoti jums reikalingą tapetų kiekį. Specialistai visada pataria įsigyti truputi daugiau derinamų tapetų rulonų, dėl galimų tapetų kirpimo ir klijavimo proceso klaidų.

Kaip išvengti oro puslelių? Dažna su tapetų klijavimu susijusi klaida – oro puslelės po tapetais, atsiradusios juos suklijavus. Dažniausios tokių puslelių atsiradimo priežastys: netinkamai paruoštas paviršius, prasti klijai arba per žema temperatūra (kai vyko klijavimo darbai). Tokią klaidą galimą ištaisyti įpjovus oro puslelę popieriaus rėžtuku, o tada tą vietą tiesiog reikia gražiai ir tvarkingai priklijuoti iš naujo.

Kaip išvengti atsiklijavusių tapetų rulono kraštelių? Kita itin dažna tapetų klijavimo klaida – atlipę tapetų krašteliai. Tai nutinka dėl kelių priežasčių: netinkamai paruošto paviršiaus, užtepus per mažai arba per daug klijų, netinkamai parinkto klijų įsigėrimo laiko. Tačiau tokia klaida yra lengvai sutvarkoma: pakėlus tapeto kraštelį, teptuku jį reikia padengti klijais, o tada sandūrą reikia išlyginti voleliu.

Kaip pasirinkti parketlentes?

dekoramaParketlentės – viena populiariausių opcijų grindų dangų pasaulyje. Jomis klotos grindys estetiškai yra tapačios natūralaus medžio lentomis klotoms grindims ir kai kuriais atvejais yra praktiškesnės už pastarąsias. Per paskutinius metus parketlenčių gamyba labai ištobulėjo, todėl šiandien pasirinkę šio tipo grindų dangą džiaugsitės stilingomis, patvariomis ir kokybiškomis grindimis. Kadangi parketlenčių pasirinkimas yra itin gausus, pateikiame keletą patarimų, kaip pasirinkti tinkamiausią variantą.

Sudėtis. Parketlenčių kaina paprastai priklauso nuo keleto aspektų, vienas svarbiausių – medžiagos iš kurių parketlentės yra pagamintos. Pati parketlentė savo struktūra primena sumuštinį susidedanti iš kelių sluoksnių. Pats svarbiausias sluoksnis yra viršutinis, tai natūralaus medžio fanera. Galimas skirtingas viršutinio parketlentės sluoksnio storis: 1-2mm, 2-3mm, 3mm ir daugiau, kuo storesnis sluoksnis, tuo brangesnė parketlentė. Šio sluoksnio storis taip pat reiškia įvairesnį medienos pasirinkimą, galima rinktis parketlentes pagamintas iš uosio, ąžuolo, vyšnios, buko medienos ir daugybės kitų. Viršutinis sluoksnis nulemia parketlentės išvaizdą, o po juo esantys kiti sluoksniai (suklijuotos plonesnės faneros plokštės) nulemia funkciją. Apatinis parketlentės sluoksnis užtikrina stabilumą bei sulaiko drėgmę. Šis vidinis parketlentės sluoksnis gali susidėti iš 3, 5, 7-9 suklijuotų plokščių (daugiau šiame scenarijuje yra – geriau).

Kitos svarbios specifikacijos. Renkantis parketlentes svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų sudėtį, bet ir į kitus aspektus. Pavyzdžiui – parketlentės užbaigtumą, užbaigimo sukurtus efektus. Renkantis parketlentės užbaigtumą reikia atsižvelgti į savo kuriamos erdvės interjerą: gal jums labiau tinkamas yra sendintas efektas arba atvirkščiai – labai naujai atrodantis lakuotas variantas. Kitas aspektas – galimybė atnaujinti parketlentes jas nušlifuojant, storesnes parketlentes galima atnaujinti 1-2 kartus. Taip pat, priklausomai nuo kokybės, parketlentes galima montuoti ir drėgnose patalpose (pavyzdžiui: rūsyje), kita vertus vonioje ši grindų danga – netinkama.

Montavimas. Parketlentės yra labai patrauklios dėl paprasto įrengimo, kurį galima atlikti ir be meistro pagalbos. Parketlentes galima montuoti skirtingais būdais, pagrindiniai trys įrengimo būdai yra šie: plaukiojančios grindys, suklijuotos grindys ir sukaltos grindys. Plaukiojančios grindys – grindys yra sudedamos nenaudojant jokių papildomų (įrengimui skirtų) medžiagų. Suklijuotos – grindys klijuojamos tam, kad būtų išvengta girgždėjimo, klijai taip pat yra papildomas sluoksnis sulaikantis drėgmę. Sukaltos grindys – papildomam stabilumui sukurti, parketlentės gali būti prikalamos prie specialaus medinio pagrindo.

Perforatoriai darbui ir namams – skirtingi

perforatoriaiĮrankių gausa lemia, kad skirtingiems poreikiams perkami skirtingi įrankiai. Perforatoriai – ne išimtis. Juos drąsiai galima skirstyti į namų naudojimo ir darbinius.

Perforatoriai namams

Perforatoriai namams savo forma niekuo nesiskiria nuo kitų. Tai nedidelės galios įrankiai, skirti išgręžti keletą skylių per mėnesį. Nieko ypatingo – vidutinė galia, nedidelės elektros sąnaudos, paprastai uždedama galvutė, į kurią įstatomas grąžtas. Beje, gręžimo kokybė labai priklauso ir nuo grąžtų. Jei jie kokybiški, darbas vyksta kur kas greičiau ir efektyviau. Įsigijus grąžtų rinkinį už 3 eurus galima tikėtis bėdų. Paprastai tokie grąžteliai tinka tik medienai gręžti, o mūrui (pabeditiniai) dažniausiai sudega jau per pirmąjį bandymą. Patarimas namų vartotojams – investuokite į mūro grąžtus daugiau ir tada net ir paprastas perforatorius dirbs puikiai.

Perforatoriai paprastai turi dvi funkcijas – tolygus gręžimas ir smūginis gręžimas, kai galvutė šiek tiek juda ir taip skylės mūre gręžiamos kur kas efektyviau. Perjungti šiuos režimus galima paprastai, stebėkite, ar yra kažkur mygtukas su nupieštu plaktuku.

Perforatoriai namams gali būti ir su daugybe priedų. Tai naudingas pirkinys, nes tada tą patį smūginį gręžtuvą galima panaudoti ir kitiems darbams atlikti, pavyzdžiui kaip suktuvą. Aišku, reiktų tai daryti atsargiai, nes apsukos didelės ir lengvai medvaržtį galima sugadinti arba įsukti per giliai.

Perforatoriai darbui

perforatoriaiStatybininkai žino, kad „viskas viename“ tipo įrankiai dažnai dirba neefektyviai. Geriausia turėti profesionalius įrankius tam tikram darbui. Jei tai sienų gręžimas, tai perforatorius su būtent tokia funkcija yra geriausias pasirinkimas. Smūginis gręžtuvas darbui yra pakankamai galingas, kad greitai išgręžtų itin gilią skylę ar mūro sieną pergręžtų kiaurai. Vėl viskas susiję su kokybiškais grąžtais. Kartais grąžtai kainuoja daugiau, nei pats perforatorius. Tai deimantiniai grąžtai, skirti itin tvirtoms medžiagoms gręžti. Paties įrankio paskirtis – duoti geras apsukas, galios ir smūginį judesį. Visa kita priklauso nuo žmogaus raumenų jėgos ir proto (be jo, deja, kokybiškai dirbti nepavyks net su brangiausiu perforatoriumi).

Perforatoriai darbui perkami tada, kai per dieną reikia gręžti keletą skylių, o ne per mėnesį. Tai ilgalaikis ir patikimas įrankis, skirtas profesionalams. Paprastai jis būna brangesnis už namams skirtus perforatorius, tačiau visi profesionalai pasakys – investuoti tikrai verta.