Ar pinigai į balą, ar į kaminą?

kamino kainaKliento poreikiai auga kasdien. Norisi vis daugiau komforto, naujovių, tačiau taip pat ir geros kokybės bei prieinamos kainos. Kaip ir bet kurio kito produkto, taip ir keramikinių kaminų gamintojai, stengdamiesi išlikti konkurencingoje rinkoje, klientui pateikia labai daug pasirinkimų. Įvertinę kainos ir kokybės santykį, galime rasti sau tinkamiausią variantą.

Visi keramikiniai kaminai turi savo pagrindinius ir stabilius privalumus. Jie yra ilgaamžiai, lengviau valomi, atsparūs rūgštims, aukštos temperatūros poveikiui, dažniausiai jiems suteikiama 30 metų garantija. Tačiau, norint užsitikrinti visus šiuos privalumus nereikėtų pasitikėti vien tik savo rankomis. Protingiausia būtų montavimą patikėti profesionaliems meistrams, kad vėliau netektų susidurti su papildomais rūpesčiais.

Šiandien, nepakanka pasakyti, kad produktas yra puikus, ilgaamžis ir tikrai nenusivilsite jį įsigiję. Dar niekam nepavyko pabėgti nuo klausimo ,,O kiek kainuoja?“. Taigi, kiek reikės išleisti norint įsigyti keramikinį kaminą? Kokia visiems prieinama kamino kaina?

Viskas priklausys nuo to, kokį gamintoją pasirinksite. Pavyzdžiui norint įsigyti mažiausių išmatavimų kaminą (4 metrų aukščio ir 160 milimetrų skersmens), reikia pasiruošti šiek tiek gluminančiam kainos skirtumui. Kaina svyruoja nuo 350 € iki beveik 600 €, tačiau nereikėtų iškart išsigąsti, nes visuomet galima pagauti akciją. Akcijos metu mažiausių išmatavimų kaminą galima įsigyti už 255 €. Tai tikrai gera kamino kaina!

Daugeliui ir mažiausių matmenų kamino kaina gali pasirodyti tikrai pakankamai didelė, bet juk norisi tvirtai stovėti XXI amžiuje ir naudotis visomis jo lengvatomis, tačiau kokia tų lengvatų kaina? Savaime suprantama, kad didėjant kamino matmenims didėja ir suma. Nuo minimalios kainos, pagal pasirinktus matmenis, suma staiga nešoka į padanges, ji auga palaipsniui ir už kiekvieną metrą neprideda prie savęs poros šimtų eurų. Tarkim, jei reikalingas vidutinių matmenų (7 – 8 metrų aukščio ir 180 mm skersmens) kaminas, viena iš siūlomų kainų yra maždaug 800 €, tačiau atidžiau paieškojus galima rasti ir daugiau nei perpus mažesnę kainą.

Didžiuliame pasiūlos sraute tikrai įmanoma pasiklysti tarp begalės įvairių sumų. Jei vienas gamintojas pateikia 600 € kainą už mažiausių išmatavimų kaminą, tai kitas, už maždaug tokią pačią kainą, siūlo įsigyti didžiausių išmatavimų (11 metrų aukščio ir 200 milimetrų skersmens) kaminą. Ar čia žaidžia kokybė? Ar pigiausias produktas yra blogiausias produktas? Žinoma, nei vienas gamintojas šių paslapčių neišduos, todėl rinkdamasis keramikinį kaminą klientas turi žinoti ne ką mažiau už patį gamintoją.

Taigi, ar į balą, ar į kaminą? Jokiu būdu ne į balą, nes naujovės tam ir atsiranda, kad pakeistų tai, kas jau nugyveno savo metus. Sumos gali gąsdinti, tačiau reikia tik atsakingo ir praktiško požiūrio renkantis produktą.

Perforatoriai darbui ir namams – skirtingi

perforatoriaiĮrankių gausa lemia, kad skirtingiems poreikiams perkami skirtingi įrankiai. Perforatoriai – ne išimtis. Juos drąsiai galima skirstyti į namų naudojimo ir darbinius.

Perforatoriai namams

Perforatoriai namams savo forma niekuo nesiskiria nuo kitų. Tai nedidelės galios įrankiai, skirti išgręžti keletą skylių per mėnesį. Nieko ypatingo – vidutinė galia, nedidelės elektros sąnaudos, paprastai uždedama galvutė, į kurią įstatomas grąžtas. Beje, gręžimo kokybė labai priklauso ir nuo grąžtų. Jei jie kokybiški, darbas vyksta kur kas greičiau ir efektyviau. Įsigijus grąžtų rinkinį už 3 eurus galima tikėtis bėdų. Paprastai tokie grąžteliai tinka tik medienai gręžti, o mūrui (pabeditiniai) dažniausiai sudega jau per pirmąjį bandymą. Patarimas namų vartotojams – investuokite į mūro grąžtus daugiau ir tada net ir paprastas perforatorius dirbs puikiai.

Perforatoriai paprastai turi dvi funkcijas – tolygus gręžimas ir smūginis gręžimas, kai galvutė šiek tiek juda ir taip skylės mūre gręžiamos kur kas efektyviau. Perjungti šiuos režimus galima paprastai, stebėkite, ar yra kažkur mygtukas su nupieštu plaktuku.

Perforatoriai namams gali būti ir su daugybe priedų. Tai naudingas pirkinys, nes tada tą patį smūginį gręžtuvą galima panaudoti ir kitiems darbams atlikti, pavyzdžiui kaip suktuvą. Aišku, reiktų tai daryti atsargiai, nes apsukos didelės ir lengvai medvaržtį galima sugadinti arba įsukti per giliai.

Perforatoriai darbui

perforatoriaiStatybininkai žino, kad „viskas viename“ tipo įrankiai dažnai dirba neefektyviai. Geriausia turėti profesionalius įrankius tam tikram darbui. Jei tai sienų gręžimas, tai perforatorius su būtent tokia funkcija yra geriausias pasirinkimas. Smūginis gręžtuvas darbui yra pakankamai galingas, kad greitai išgręžtų itin gilią skylę ar mūro sieną pergręžtų kiaurai. Vėl viskas susiję su kokybiškais grąžtais. Kartais grąžtai kainuoja daugiau, nei pats perforatorius. Tai deimantiniai grąžtai, skirti itin tvirtoms medžiagoms gręžti. Paties įrankio paskirtis – duoti geras apsukas, galios ir smūginį judesį. Visa kita priklauso nuo žmogaus raumenų jėgos ir proto (be jo, deja, kokybiškai dirbti nepavyks net su brangiausiu perforatoriumi).

Perforatoriai darbui perkami tada, kai per dieną reikia gręžti keletą skylių, o ne per mėnesį. Tai ilgalaikis ir patikimas įrankis, skirtas profesionalams. Paprastai jis būna brangesnis už namams skirtus perforatorius, tačiau visi profesionalai pasakys – investuoti tikrai verta.