UAB steigimas – ne žaidimas

UAB steigimasParadoksalu: straipsnio pavadinimas rimuotas, tačiau nežadantis nieko gero. T. y. tarsi kuriame eilėraštį, bet jis neskleidžia jokio pozityvo. Hm… o dabar apie reikalus. Kaip jau aišku iš eiliuoto pavadinimo, šios dienos tema yra UAB steigimas. Nesigilinsime į dokumentų specifiką, neanalizuosime, kokiomis aplinkybėmis įsteigtos įmonės, kurios dabar garsios visame pasaulyje. Ne, mes imsimės kiek kitokio aptarimo. Kokio? Sužinosite tik skaitydami toliau. Neskaitysite – nežinosite.

Kad UAB steigimas nėra žaidimas, patvirtintų šios krypties paslaugas teikiantys asmenys. Jei pradėtų pasakoti, kiek visokiausių dalykų reikia spręsti, tikriausiai galvą paskaustų. Užtat verta steigimo proceso užduotis patikėti profesionalams – taip sutaupote savo laiko. Ir ne tik. Kai darbas specialistų rankose, galite būti ramesni, nes viskas turėtų vykti žymiai tikslingiau. Na, o tikslingumas nuolat besikeičiančiame verslo pasaulyje yra kone vertybė.

Kaip išvis nusprendžiama, kad vertėtų įkurti įmonę? Turbūt sutiksite, kad labai svarbu noras ir idėja. Ar to pakanka? Ne. Idėja ir noras reikšmingi, tačiau šių dviejų dalių nepakanka. Palyginkime su populiariosios psichologijos knygomis. Žmogus perskaito vieną, kitą, trečią… Perskaičius atrodo, kad galima tiek visko nuveikti, pasaulis po kojomis, pilna galimybių. Tačiau… nepradedama nei asmeninių tikslų keltis, nei tuo labiau imtis verslo. Net jei ir susizgrimbama, kad reikėtų pagerinti anglų kalbos įgūdžius ar susitvarkyti spintą, laikas bėga, bet veikti nepradedama. Humoristai ne veltui mėgsta frazę „nuo pirmadienio“.

Kad išvengtumėte situacijos, kai viskas atidedama pirmadieniui, pravartu pagalvoti, ar tikrai norite kurti įmonę, ar UAB steigimas nėra tik kažkieno primestas. Kartais atrodo, kad būtų smagu šio to pasiekti, bet ne visada laimi asmeniniai norai. Kaimynas turi mašiną iš salono, tai ir aš tokiai taupysiu. Draugas įsteigė įmonę, tai ir aš steigsiu… Su ekonomine veikla susiję sprendimai neturėtų vykti „bandos“ principu. Daug palankesnis variantas – daryti tai, kas jums patinka. Mėgstate gėles, bet aplink niekas jų neaugina? Kodėl nepradėjus verslo, susijusio būtent su gėlėmis? Niekas neliepia sekti bičiulio, atidariusio automobilių servisą, pėdomis.

 

 

 

Kas gi ta VšĮ ir kokie privalumai ir trūkumai?

VšĮ  privalumai ir trūkumaiVšĮ – 3 paslaptingos raidės. Ką gi jos reiškia? Ne, tai nėra koks ateivių laivo pavadinimas. VšĮ – viešosios įstaigos trumpinys.

Viešoji įstaiga – juridinis asmuo, kuris nesiekia pelno. Koks tuomet tikslas? Viešųjų interesų tenkinimas, visuomenei naudingos veiklos vykdymas. Skamba kilniai, ar ne?

Kas gali steigti tokią įstaigą? Steigėjų skaičius nėra kaip nors ribojamas, tad juntama tam tikra laisvė rinktis ir nuspręsti.

VšĮ  privalumai ir trūkumai. Apie kiekvieną iš jų ir pakalbėsime.

Pliusai

Prie pliusų reikia paminėti tai, kad civilinė atsakomybė yra ribota. Dalininku vadinamas asmuo nerizikuoja asmeniniu turtu. Rizika apima tik tą turtą, kuris buvo įneštas į VšĮ.

Kitas teigiamas dalykas – nereikia įstatinio kapitalo. Palyginus su UAB, kur minimali suma siekia 2 500 Eur, tai atrodo tikras palengvėjimas.

VšĮ gauna ir mokestinę lengvatą – jei pajamos per mokestinį laikotarpį siekia ne daugiau kaip 300 000 Eur, dalis šios sumos (7 250 Eur) neapmokestinama. Pelno mokestis mokamas tik nuo tų pajamų, kurios gautos iš ūkinės komercinės veiklos.

Nors pradžioje minėjome, kad VšĮ juridinis asmuo nesiekia pelno, visgi tokia įstaiga gali vykdyti komercinę veiklą.

Gyventojai viešajai įstaigai gali skirti 2 procentus pajamų. Tai gera žinia VšĮ savininkams. Ir patiems gyventojams, kurie nenori 2 procentų iššvaistyti bet kur.

Norint pasitraukti iš įstaigos galima dalininko teises perleisti kitiems.

Yra galimybė priimti naujų dalininkų ir taip gauti papildomų pinigų.

Minusai

Turbūt nėra tokio įstaigos tipo, kuris pasižymėtų vien tik pliusais. VšĮ šią mintį patvirtina.

Įstaigos pelno išmokėjimas dalininkams negalimas. Kaip tuomet gauti pinigus? Išmokamas darbo užmokestis.

Reikia paminėti, kad trūksta lankstumo. Norite įstaigą perkurti į UAB? Deja, toks pertvarkymas negalimas.

Būtina vadovautis įstatais ir kruopščiai pasidomėti, kokia veikla viešajai įstaigai tinkama. Veikla, kuri nenurodyta įstatuose… Atspėjote, negalima.

Taigi…

Įdomi informacija, kuri aktuali visiems. Juk kas žino – galbūt ateityje ir patys įsteigsite viešąją įstaigą, nors apie tai net nesusimąstėte. O jei steigtumėte, prisiminkite, kad svarbu pasidomėti kiekvienu įstatymų punktu.

5 priežastys kodėl įmonės steigimą reiktų patikėti tuo užsiimančiai bendrovei

UAB steigimasApie verslumo skatinimo programas girdime kasdien. Deja, iliuzijos apie paprastą teisinę ir buhalterinę bazę išgaruoja prie pirmo Registrų centro langelio. Esu tikra, kad yra visa eilė priežasčių kodėl verta patikėti įmonės steigimą tos srities specialistams, tačiau pateikiu penkias, kurios mano galva yra svarbiausios.

Laikas pinigai ir kaina

UAB steigimas kainuoja pinigus. Dažnai manome, kad sutaupysime specialistų dalį. Tačiau tenka nusivilti, nes tik vėliau sužinome kiek daug permokėjome vieno ar kito etapo dokumentų tvarkymui. Tarkim, uab steigimas internetu yra pigesnis nei uab steigimas registru centras. Tad specialistai dažniausiai gyvena iš sutaupytos dalies. Todėl vietoj to, kad dirbtumėme savo tiesioginį darbą, kurį išmanome, prarandame klientus ir užsakovus bereikalingai lakstydami per įvairias institucijas.

Proceso trukmė

UAB steigimas užima laiko. Jeigu procese dalyvaujame pirmą kartą, kaip taisyklė, steigimo trukmė ilgėja. Pirmiausiai todėl, kad niekur nėra vadovo, kada ir ką daryti reiktų. Todėl dažnai susizgrimbame per vėlai. Juk uab steigimas nuo ko pradeti yra pirmas mums į galvą šaunantis klausimas.

Dažnai laukiame savaites ar net mėnesius, kai tuo tarpu UAB steigimas gali teužtrukti vos kelias dienas.

Įstatinio kapitalo suformavimas

Neretą iš mūsų nuo verslo atbaido įstatinio kapitalo suformavimo klausimas. Tuo tarpu mums gelbstinčios bendrovės uab steigimas istatinis kapitalas jau būna suformuotas. Tad gauname šviežutėlę įmonę jau su įstatiniu kapitalu, įstatais ir kitais reikiamais dokumentais.

Paslaugų kompleksas

Dar daugiau laiko nei UAB steigimas užima papildomų paslaugų teikėjų paieškos. Tarkim, kaip steigti imone surandame internete, o tada ieškome, kas užtikrins šios įmonės buhalterinės apskaitos tvarkymą, arba rinkodarą. Apsistatome visa aibe nereikalingų kontaktų ir išvaistome galybę brangaus laiko.

Geriausia teisinė bazė

Kita vertus, kaip isteigti uab nėra pats svarbiausias klausimas. Kreipęsi į šias paslaugas teikiančias bendroves galėsite pasikonsultuoti kokią juridinę formą pasirinkti, kokie yra uab mokesciai, pagaliau, uab pardavimas procesas, buhalterinė apskaita, privalomos deklaracijos. Visa tai padaryti pačiam vienam yra sudėtinga ir, dažniausiai, nuostolinga.

 

 

Viešosios įstaigos steigimas: mąstantiems apie naudą visuomenei, pamirštantiems savanaudiškus poreikius

viešosios įstaigos steigimasTarp keleto Lietuvoje egzistuojančių įmonių teisinių formų, neretai sušmėžuoja ir VŠĮ pavadinimas. Atrodytų, dauguma lyg ir įsivaizduoja, kas tai yra, bet, paprašyti atsakyti į konkrečius klausimus, kaip vykdomas viešosios įstaigos steigimas, kokios veiklos formos gali slėptis po šiuo terminu, apie kokią pelno galimybę kalbama ir panašiai, sutrinka. Tuo labiau informacija aktuali verslo idėją „sukantiems“ asmenims. Taigi, VŠĮ: kas, kaip, kodėl?

Jau pats pavadinimas leidžia suprasti, jog kalbama ne apie kažkokį pogrindinį versliuką – viskas vykdoma viešai. Tiksliau, vykdant kultūrinę, švietėjišką, aplinkosauginę, socialinę, teisinę ar kitą naudingą veiklą, yra tenkinami viešieji interesai. O kaip privatūs? Tarp analizuojamų viešosios įstaigos požymių randamas punktas „ne pelno siekianti“. Vadinasi, viešosios įstaigos steigimas turėtų būti paremtas altruistiniu požiūriu, o ne poreikiu pasipelnyti. Veiklos metu gaunamos pajamos negali būti pasidalinamos tarp steigėjų – visos lėšos teisiškai privalo būti skirtos tik įstaigos numatytų tikslų įgyvendinimui.

Viešosios įstaigos steigimas yra paprastesnis nei kai kurių kitų formų, pavyzdžiui UAB, tačiau veiklą įteisinti norintieji asmenys privalo atitikti keliamus reikalavimus. Vienas esminių – planuojama vykdyti veikla privalo būti naudinga visuomenei bei priklausyti kažkuriai iš minėtų sričių (švietimas, teisė, socialinė apsauga, aplinkosauga ir kita). Tiesa, šiuo klausimu verslininkai yra itin išradingi ir iš pirmo žvilgsnio akivaizdžiai komercinę veiklą sugeba pateikti kaip naudingą visuomenei. Toliau seka formalumai – steigimo sutarties/akto pasirašymas, įstatų parengimas, pavadinimo parinkimas ir užregistravimas Registrų centre.

Klausimas, ar verta steigti viešąjį įstaigą, reikalauja žvilgsnio į konkretaus žmogaus situaciją. Jei norima realizuoti save dirbant plačiajai visuomene naudingą darbą – pirmyn, tuo tarpu mąstantys apie galimybę uždirbti pirmąjį milijoną, turėtų dairytis kitų veiklos įteisinimo galimybių. Kaip pagrindiniai viešosios įstaigos privalumai įvardijami įstatinio kapitalo nebuvimas, ribota civilinė atsakomybė, mokestinės lengvatos iki tam tikro pelno dydžio, galimybė dalyvauti ES finansuojamuose projektuose. Trūkumai – būtinybė griežtai laikytis įstatuose numatytos veiklos, veiklos tarptautiniu mastu nebuvimas, draudimas naudoti gautą pelną asmeninių poreikių tenkinimui.

 

Įmonės steigimas – greitas verslo startas

įmonės steigimasApie nuosavą verslą susimąstyti tenka dažnai, tačiau kur kas rečiau ryžtamasi žengti šį žingsnį. Įmonės steigimas gali būti sėkmingo ir finansiškai nepriklausomo gyvenimo pradžia, tad plačiau pagilinti žinias šioje srityje turėtų kiekvienas. Juk niekada nežinai, kada į galvą šaus puiki idėja, kuri ateityje galės atnešti ne tik daug pinigų, bet ir visišką laisvę.

Nuosavo verslo idėja gali suintriguoti ne vieną smalsuolį. O kas nenorėtų dirbti sau, kurti ir vystyti savo idėjas ir tuo pačiu iš to užsidirbti? Taip, tokį žmogų surasti būtų sunku, mat visi mes kažko gyvenime siekiame. Siekiame būti finansiškai nepriklausomi ir laisvi, ieškome veiklos, kuri padėtų realizuoti save ar suteiktų galios. Jei turi daug žadančią idėją, kuriai nestinga jėgų ir motyvacijos, jei nori būti savo likimo kalvis ir uždirbti pinigus iš savo veiklos – įmonės steigimo procesas yra kaip tik tau.

Šių dienų įmonės steigimas nėra sudėtingas ar daug laiko atimantis procesas. Priešingai – visa tai užtrunka vos porą darbo dienų. Jei dokumentus patikite tvarkyti specializuotai įmonei, galite išvis pamiršti apie bet kokį popierių tvarkymą, veiklos registravimą ir kitus niuansus. Puikiai tokio pobūdžio darbą išmanantys specialistai tinkamai pasirūpins jūsų veiklos legalizavimo procesu. Nereikės nei važinėti po įvairias įstaigas, nei ruošti dokumentus, visa tai bus sutvarkyta profesionalų.

Kad įmonės registravimo procesas būtų sklandus ir greitas, svarbu pasirinkti tinkamą tuo užsiimančią įmonę. Jei specialistai bus nekvalifikuoti šios srities atstovai, neišvengiamai susidursite su viena kita problema, o kas svarbiausia – veiklos registravimo procesas užsitęs. Tuo tarpu http://imoniu-steigimas.eu internetinėje svetainėje galima rasti kokybiškas įmonių steigimo ir jų pardavimo paslaugas. Čia dirbantys specialistai puikiai išmano savo darbą, todėl gali ne tik užtikrinti darbų sklaidą, bet iškilus klausimui gali be jokių problemų pakonsultuoti užsakovą.

Ne vienas gyventojas svajoja išeiti iš darbo ir pradėti savo verslą. Dažnai tam koją pakiša abejonės ir dvejonės, tačiau dabar itin lengvas ir greitas įmonės steigimas kiekvienam asmeniui gali atverti puikias galimybes savo ateičiai. Tai puikus žingsnis, kuris pareikalaus daug laiko ir pastangų, tačiau atneš puikius rezultatus ir gebėjimus.