krosnelė

Nors laikai, kai krosnys ir židiniai buvo naudojami, kaip pagrindiniai šilumos šaltiniai namuose, jau praėjo, tačiau ta atmosfera, kuri yra sukuriama jų pagalba nepalieka abejingų. Mūsų laikais židiniai dažniau tampa interjero dalimi arba naudojami mažesnių patalpų šildymui. Krosnis gi pakeitė mažesni jų ir židinių hibridai, vadinami krosnelėmis, kurios iš esmės yra židinio alternatyva. Norint namuose įsirengti vietą, kurioje galima būtų jaukiai įsitaisyti, stebint degančią ugnį ir mėgauti jos suteikiama šiluma, tenka apsispręsi, kuris iš dviejų variantų būtų tinkamesnis.

Kaip jau buvo pasakyta teik židinys tiek ir krosnelė atlieka praktiškai tas pačias funkcijas ir dažniau naudojami kaip papildomi šilumos sprendimai, suteikiantys patalpai jaukumo, savito žavesio ir autentiškumo. Visgi tarp jų yra ir keli esminiai skirtumai, kurie gali įtakoti jų pasirinkimą. Židinys arba židinio kapsulė dažniau yra įmontuojama į kaminą arba namo sieną ir pajungiamas prie dūmtraukio sistemos. Krosnelės montuoti niekur nereikia, nes jos dažniausiai jau turi korpusus, pagamintus iš skirtingų medžiagų ir kuriuos galima pritaikyti įvairiems interjerams. Taip pat krosneles reikia pajungti prie dūmtraukio, kad degimo proceso metu iš jos pasišalintų dūmai ir kenksmingos medžiagos. Tiek vienas, tiek kitas sprendimas gali būti su šilumokaičiais ir tokiu būdu naudojami vandens arba patalpose įrengtų radiatorių šildymui.

Esminis skirtumas tarp krosnelės ir židinio yra tas, jog kai kurie krosnelių modeliai gali būti naudojami ir maisto gaminimui. Tokiuose modeliuose būna įrengtos kaitlentės ir netgi orkaitės ir jos gali visiškai atstoti šiuos virtuvės įrenginius. Taigi krosnelės yra šiek tiek universalesnės ir platesnį pritaikymą nei židiniai, tačiau tiek vieni tiek kiti gali būti sėkmingai naudojami šiuolaikiniuose namuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *