veterinarijos klinika VilniujeNaujagimių kačiukų priežiūra reikalauja atsakomybės ir kantrybės. Žinoma, gamta taip sutvėrė, kad mama katė sugeba pasirūpinti visais mažylių poreikiais ir padėti jiems užaugti stipriems ir sveikiems gyvūnams. Vis dėlto, veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad pasitaiko ir tokių atvejų, kai katė sunkiai serga arba, atvedusi kačiukų vadą, nugaišta. Neretai ir patys žmonės nutaria priglausti visiškai silpną gatvėje rastą mažylį.

Vos gimęs kačiukas sveria 60–140 gramų, o jo kūno ilgis nesiekia 15 centimetrų. Gimęs kačiukas negali nei girdėti, nei regėti, todėl yra visiškai priklausomas nuo mamos. Žinoma, visi gyvūnai vystosi individualiai ir auga skirtingu tempu. Veterinarai primena, kad kačiukai vystosi lėčiau, jei negauna pakankamai mamos pieno. Jokiu būdu kačiukui neduokite karvės pieno, kadangi jis neturi pakankamo kiekio naudingųjų medžiagų, be to, tokiame piene yra per daug laktozės. Jei prižiūrite kačiuką savarankiškai, geriausias sprendimas, pasidomėti, ar kaimynystėje nėra neseniai kačiukų atsivedusios katės, kurios pieno galėtumėte duoti ir beglobiui. Jei toks sprendimas yra neįmanomas, pasikalbėkite su specialistais. Veterinarijos klinika Vilniuje ar kitame mieste padės išrinkti kačiukui tinkantį pieno pakaitalą, kuris yra artimas natūraliam mamos pienui. Paprastai pieno pakaitalu kačiukas turi būti maitinamas iki pusantro–dviejų mėnesių amžiaus.

Paruošti pieno pakaitalą nėra sunku. Tereikia atitinkamu vandens kiekiu atskiesti miltelius, supilti gėrimą į buteliuką su čiulptuku ir duoti augintiniui gerti. Naujagimį kačiuką maitinti reikia kas dvi valandas. Sulaukus trečiosios gyvenimo savaitės, gyvūnėlis turėtų būti maitinamas kas tris valandas, ketvirtąją savaitę – kas keturias valandas. Vėliau kačiukas pradeda ramiai miegoti, todėl naktimis jo nebereikia šerti. Specialistai primena, kad gyvūnas turi būti reguliariai sveriamas – įsitikinkite, kad per dieną jis priauga po 8–15 gramų svorio. Nuo antrojo gyvenimo mėnesio, gyvūnėlis gali būti palengva pratinamas prie sauso kačių ėdalo. Dėl konkrečios ėdalo rūšies ar numatyto šėrimo normų, visas atvejais rekomenduojama pasitarti su specialistu.

Nepamirškite, kad mažam kačiukui reikia ne tik pieno, bet ir šilumos. Rekomenduojame kačiuką laikyti +26° C. Pati aplinka turi būti rami ir jauki. Venkite drėgmės. Geriausias sprendimas – kačiukui įkurti guolį, patiesiant minkštą natūralaus pluošto audeklą. Jei negalite užtikrinti šilumos, į guolį įdėkite elektrinę šildyklę. Specialistai primena, kad būtina kasdien švelniai masažuoti mažylio pilvuką, kad kačiukas lengviau virškintų. Kasdien nuvalykite jo snukutį ir kūnelį šiltu drėgnu skudurėliu. Sudrėkusį kailiuką sausai nušluostykite. Kalbėdami su kačiuku, elkitės ramiai ir švelniai. Kačiukui sulaukus trijų savaičių, mokykite jį žaisti, dažniau glostykite ir kalbinkite.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *